Žena chtěla odvézt v Jablonci kočárek s dítětem, dopadli ji v Turnově

22.02.2023 21:09:18 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Žena chtěla odvézt v Jablonci kočárek s dítětem, dopadli ji v Turnově

Komisař z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou v uplynulých dnech zahájil trestní stíhání 41leté ženy jako obviněné ze spáchání trestného činu únos dítěte a osoby stižené duševní poruchou, kterého se dopustila v neděli 12. února letošního roku v Jablonci nad Nisou.

Tehdy dopoledne krátce před desátou hodinou využila příležitosti a vzala kočárek, ve kterém spalo dítě. Tento kočárek matka dítěte odstavila před obchodem lahůdek v areálu jablonecké nemocnice, kam šla nakupovat. Obviněná, která v současné době žije jako bezdomovkyně, využila tohoto krátkého momentu k tomu, že nejprve nahlédla do kočárku, kde viděla spící dítě, a následně kočárek vzala a začala s ním od obchodu odjíždět. Této situace se naštěstí všiml recepční z nemocnice, který obviněnou podle vidění zná, a okamžitě zakročil, aby zamezil tomu, že by obviněná s kočárkem odjela z areálu a také z obchodu hned přivolal matku dítěte.

Oběma se podařilo zamezit dalšímu jednání obviněné. Nicméně v tu chvíli bezdomovkyně z místa činu odešla a policisté po ní ihned vyhlásili pátrání. „Zadržet se jim jí podařilo až následující den v Turnově na vlakovém nádraží. Obviněná nebyla schopna během výslechu policistům vysvětlit, proč kočárek s dítětem u nemocnice chtěla odvézt. Dále policisté zjistili, že tato žena byla již v minulosti pravomocně soudy sedmkrát odsouzena, a to převážně za majetkovou trestnou činnost. Navíc je v současné době u jabloneckého soudu podán ještě jeden návrh na potrestání pro přečin krádeže, kterého se dopustil 27. ledna letošního roku a o kterém nebylo dosud rozhodnuto. Jediné, co obviněná policistům byla schopna sdělit, bylo to, že denně požívá alkohol, má s ním problémy a v minulosti byla také uživatelkou drog," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Vzhledem k těmto vše uvedeným skutečnostem podal komisař okresnímu státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby. Státní zástupce následně k Okresnímu soudu v Jablonci nad Nisou podal návrh na vzetí obviněné do vazby. Soudce však v rámci vazebního zasedání již tento návrh neakceptoval a obviněnou propustil ze zadržení na svobodu. Té nyní za spáchání uvedeného trestného činu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji k polovině července
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT