Žena chtěla odvézt v Jablonci kočárek s dítětem, dopadli ji v Turnově

22.02.2023 21:09:18 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Žena chtěla odvézt v Jablonci kočárek s dítětem, dopadli ji v Turnově

Komisař z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou v uplynulých dnech zahájil trestní stíhání 41leté ženy jako obviněné ze spáchání trestného činu únos dítěte a osoby stižené duševní poruchou, kterého se dopustila v neděli 12. února letošního roku v Jablonci nad Nisou.

Tehdy dopoledne krátce před desátou hodinou využila příležitosti a vzala kočárek, ve kterém spalo dítě. Tento kočárek matka dítěte odstavila před obchodem lahůdek v areálu jablonecké nemocnice, kam šla nakupovat. Obviněná, která v současné době žije jako bezdomovkyně, využila tohoto krátkého momentu k tomu, že nejprve nahlédla do kočárku, kde viděla spící dítě, a následně kočárek vzala a začala s ním od obchodu odjíždět. Této situace se naštěstí všiml recepční z nemocnice, který obviněnou podle vidění zná, a okamžitě zakročil, aby zamezil tomu, že by obviněná s kočárkem odjela z areálu a také z obchodu hned přivolal matku dítěte.

Oběma se podařilo zamezit dalšímu jednání obviněné. Nicméně v tu chvíli bezdomovkyně z místa činu odešla a policisté po ní ihned vyhlásili pátrání. „Zadržet se jim jí podařilo až následující den v Turnově na vlakovém nádraží. Obviněná nebyla schopna během výslechu policistům vysvětlit, proč kočárek s dítětem u nemocnice chtěla odvézt. Dále policisté zjistili, že tato žena byla již v minulosti pravomocně soudy sedmkrát odsouzena, a to převážně za majetkovou trestnou činnost. Navíc je v současné době u jabloneckého soudu podán ještě jeden návrh na potrestání pro přečin krádeže, kterého se dopustil 27. ledna letošního roku a o kterém nebylo dosud rozhodnuto. Jediné, co obviněná policistům byla schopna sdělit, bylo to, že denně požívá alkohol, má s ním problémy a v minulosti byla také uživatelkou drog," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Vzhledem k těmto vše uvedeným skutečnostem podal komisař okresnímu státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby. Státní zástupce následně k Okresnímu soudu v Jablonci nad Nisou podal návrh na vzetí obviněné do vazby. Soudce však v rámci vazebního zasedání již tento návrh neakceptoval a obviněnou propustil ze zadržení na svobodu. Té nyní za spáchání uvedeného trestného činu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT