Žena chtěla odvézt v Jablonci kočárek s dítětem, dopadli ji v Turnově

22.02.2023 21:09:18 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Žena chtěla odvézt v Jablonci kočárek s dítětem, dopadli ji v Turnově

Komisař z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou v uplynulých dnech zahájil trestní stíhání 41leté ženy jako obviněné ze spáchání trestného činu únos dítěte a osoby stižené duševní poruchou, kterého se dopustila v neděli 12. února letošního roku v Jablonci nad Nisou.

Tehdy dopoledne krátce před desátou hodinou využila příležitosti a vzala kočárek, ve kterém spalo dítě. Tento kočárek matka dítěte odstavila před obchodem lahůdek v areálu jablonecké nemocnice, kam šla nakupovat. Obviněná, která v současné době žije jako bezdomovkyně, využila tohoto krátkého momentu k tomu, že nejprve nahlédla do kočárku, kde viděla spící dítě, a následně kočárek vzala a začala s ním od obchodu odjíždět. Této situace se naštěstí všiml recepční z nemocnice, který obviněnou podle vidění zná, a okamžitě zakročil, aby zamezil tomu, že by obviněná s kočárkem odjela z areálu a také z obchodu hned přivolal matku dítěte.

Oběma se podařilo zamezit dalšímu jednání obviněné. Nicméně v tu chvíli bezdomovkyně z místa činu odešla a policisté po ní ihned vyhlásili pátrání. „Zadržet se jim jí podařilo až následující den v Turnově na vlakovém nádraží. Obviněná nebyla schopna během výslechu policistům vysvětlit, proč kočárek s dítětem u nemocnice chtěla odvézt. Dále policisté zjistili, že tato žena byla již v minulosti pravomocně soudy sedmkrát odsouzena, a to převážně za majetkovou trestnou činnost. Navíc je v současné době u jabloneckého soudu podán ještě jeden návrh na potrestání pro přečin krádeže, kterého se dopustil 27. ledna letošního roku a o kterém nebylo dosud rozhodnuto. Jediné, co obviněná policistům byla schopna sdělit, bylo to, že denně požívá alkohol, má s ním problémy a v minulosti byla také uživatelkou drog," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Vzhledem k těmto vše uvedeným skutečnostem podal komisař okresnímu státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby. Státní zástupce následně k Okresnímu soudu v Jablonci nad Nisou podal návrh na vzetí obviněné do vazby. Soudce však v rámci vazebního zasedání již tento návrh neakceptoval a obviněnou propustil ze zadržení na svobodu. Té nyní za spáchání uvedeného trestného činu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT