Zhodnocení fotbalového krajského přeboru po podzimu 2021

29.11.2021 16:35:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Turnov,Lomnice nad Popelkou

Zhodnocení fotbalového krajského přeboru po podzimu 2021

Po třech týdnech od skončení krajských fotbalových soutěží nabízíme ještě ohlédnutí z pohledu čtyř pojizerských mužstev v krajském přeboru - FK Turnov, FC Lomnice n. P., FK Sedmihorky a TJ Sokol Rovensko p. T.

FK Turnov - 1. místo, 34 bodů (54:15)

Turnov měl vynikající začátek, kdy za prvních sedm kol získal sedm výher při skóre 32:1! Pak se ale cosi zadrhlo první prohrou v Novém Boru. Prohra s Lomnicí v předposledním kole pak dokonce ukončila, i přes udržení vedení v tabulce, angažmá trenéra Emila Šafáře na turnovské lavičce.

„Chtěl jsem, aby výkony byly lepší, ale nedařilo se to zlomit. Nahromadilo se víc věcí, a proto jsem vedení v pondělí požádal o uvolnění z funkce a v úterý to bylo akceptováno. Po dvou a půl roce působení, ve kterém bylo i zápasení s covidem, jsem chtěl mužstvu dodat poslední impuls," uvedl ke konci svého působení na trenérském postu Emil Šafář.

Mužstvo mělo osm zraněných, ale hlavně v půlce podzimu přestala fungovat do té doby výborná obrana. „Emil Šafář je turnovský srdcař a chceme mu za působení u mužstva poděkovat. V posledním utkání vedl mužstvo Michal Jíra," řekl sportovní manažer FK Turnov Petr Koubus. Ten chtěl sehnat náhradu na trenérské lavičce do 14 dnů, ale zatím stále probíhají jednání a konkrétní jméno nebylo zveřejněno.

Logo Lomnice

FC Lomnice n. P. - 8. místo, 20 bodů (35:40)

Konec podzimu naopak měla dobrý Lomnice, když porazila Turnov a v posledním kole i Frýdlant. Kádr nebyl široký, první vysoké porážky po sérii výher v I.A třídě byly kruté, ale na závěr se urodily dvě výsledkové bomby, takže trenéři Lomnice mohou být spokojení.

„Podzim hodnotím pozitivně, 20 bodů je na nováčka slušné. Jsem rád, že jsme se po kruté porážce s Turnovem poté v dalších kolech oklepali. V Desné a ve Stráži pod Ralskem jsme neudrželi vedení, ale zase nám vyšly jiné zápasy. Asi je to jak má být," hodnotil účast v krajském přeboru lomnický trenér Zdeněk Baudyš.


FK Sedmihorky - 9. místo, 19 bodů (21:23)

Bod k bodu získávaly Sedmihorky, krutá byla prohra s Turnovem v 11. kole, nad kterým vedly na domácím trávníku 2:0, ale nakonec po vzepětí v závěru slavil 2:3 Turnov. V dalších zápasech to ale vyšlo lépe, takže Sedmihorky mají solidních 19 bodů, a drží se tak ve středu tabulky.

„Mohli jsme získat víc bodů, ale proti loňsku byla hra lepší. Řadu utkání jsme si sami pokazili. Snad nejméně povedené bylo doma s Frýdlantem," zvedl vedoucí mužstva FK Sedmihorky Miroslav Kobrle.

TJ Sokol Rovensko p. T. - 12. místo, 11 bodů (17:34)

Logo Rovensko

Velká marodka trápila Rovensko, trenér Mencl chtěl získat 18 bodů, ale nedařilo se mu najít správnou sestavu. Rovensko tak zřejmě ještě čeká těžký boj o udržení. 

„Závěr sezony byl slabší, než jsme počítali. Marodka byla velká, zároveň někteří přestali pravidelně trénovat, a bez toho to v krajském přeboru opravdu nejde," hodnotil zápas i konec podzimu hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Jarní sezona v krajských soutěžích by měla znovu začít 4. dubna, ale uvidíme, jak na tom bude pandemická situace a opatření proti ní...

Krajský přebor po podzimu:

1.Turnov
15111354:1534  
2. Skalice 15 10 4 1 40:14 34    
3. Hrádek n. N. 15 9 4 2 31:13 31    
4. Velké Hamry B 15 9 3 3 37:18 30    
5. Frýdlant 15 8 1 6 42:26 25    
6. Nový Bor 15 8 0 7 34:30 24    
7. Višňová 15 7 3 5 26:22 24    
8. Lomnice n. P. 15 6 2 7 35:40 20    
9. Sedmihorky 15 5 4 6 21:23 19    
10. Železný Brod 15 5 3 7 28:34 18    
11. Stráž p. R. 15 5 2 8 25:37 17    
12. Rovensko p. T.       
15 3 2 10 17:34 11    
13. Desná
15 1 3 11 17:61 6    
14.Hejnice15121212:525  

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 15. podzimního kola

Související články:

Turnov po skončení trenéra vyhrál v Hejnicích a udržel první místo

Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové

Krajský přebor: Turnov potvrdil první místo proti rezervě Hamrů

FOTO: Turnov otočil zápas v Sedmihorkách třemi góly za šest minut

Bod vytěžil jen Turnov. Sedmihorky, Rovensko i Lomnice o gól prohrály

Turnov v Novém Boru poprvé padl, zvládl pak ale derby s Lomnicí

Výhru v krajském přeboru si připsaly Turnov, Rovensko i Lomnice

Turnov zvládl derby v Rovensku, Lomnice překvapila ve Skalici

První Turnov si připsal pátou výhru, bodovaly i Rovensko a Sedmihorky

Suverénní Turnov vyhrál i v Brodě, Lomnice nečekaně obrala Nový Bor

FOTO: Lomnice v derby proti Rovensku získala první výhru v přeboru

Turnov po druhé výhře vede tabulku přeboru, další mužstva nebodovala

Nováček z Lomnice na úvod podlehl Frýdlantu, vstup se povedl Turnovu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Kraj spustil inovovaný Informační a vzdělávací portál Libereckého kraje

Komunikace mezi školskými institucemi, jejich zřizovateli a veřejností - to je hlavním posláním Informačního a vzdělávacího portálu Libereckého kraje (EDULK). Web se nyní dočkal od firmy UVM interactive, s.r.o. inovace za 1 270 500 korun včetně DPH. Zájemci na portálu naleznou například důležité termíny akcí či seminářů, ale i informace určené pro školní hospodáře nebo uchazeče o studium na střední škole. Webové stránky jsou dostupné na https://edulk.cz/.  „Původní portál EDULK jsme spustili v roce 2013. V současné době však již nevyhovuje aktuálním požadavkům a bylo třeba ho nahradit. Nová je například možnost uzavřeného diskusního fóra pro specializované pracovníky. Formuláře pomohou urychlit sběr dat od škol a školských zařízení. To výrazně zjednoduší způsob komunikace a zkvalitní služby," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných
Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
Ve školách zimuje čtrnáct Bodlinek

Nejčtenější články

17.01.: Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje
17.01.: V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
17.01.: Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT