Zloděje s odcizenou peněženkou v Rokytnici zadržela obětavá dvojice

10.01.2023 22:06:50 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Zloděje s odcizenou peněženkou v Rokytnici zadržela obětavá dvojice

V pátek 6. ledna odpoledne oslovil 30letý cizinec 60letého místního muže na parkovišti před obchodem Tesco v Rokytnici nad Jizerou a ptal se ho na cestu do Harrachova. Starší muž mu ji ochotně vysvětlil, a když se k němu otočil zády, aby si uložil nákup do auta, cizinec mu ze zadní kapsy montérkových kalhot vytáhl peněženku a začal s ní utíkat.

Okradený se za ním rozeběhl a křičel na něj, ať mu ji vrátí. I když byl zloděj o 30 let mladší než on, dokázal ho po městě pořádně prohnat. Do pronásledování cizince se také zapojil obětavý manželský pár. Zloděje, který se ve městě nevyznal, si tak ve třech mohli nadběhnout a obklíčit ho. Jejich strategie a využití výhody místní znalosti zafungovaly, a když se žena cizinci statečně postavila do cesty v jedné ulici, ve snaze vyhnout se jí, upadl na blátě a sedl si na zadek. Toho využila a peněženku mu vytrhla z ruky.

„Cizinec svým pronásledovatelům ještě na chvíli utekl, ale po několika minutách ho zadržela naše policejní hlídka a nasadila mu pouta. Celý víkend pak strávil v policejní cele a také si vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže. V rámci zkráceného přípravného řízení jsme ho v pondělí 9. ledna předvedli před soudce Okresního soudu v Semilech, který nad ním vynesl rychlý verdikt, a to trest vyhoštění na dobu dvou let. Rozhodnutí soudu je už pravomocné," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Žena zneužila důvěřivosti lidí v Železném Brodě, zadrželi ji v Semilech
Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
Policie hledá svědkyni krádeže v domě na Železnobrodsku
Falešní bankéři opět útočili, obezřetný muž ze Semilska je prohlédl
Semilští policisté dopadli pachatele loupeže
Podvodníci nadále útočí na seniory v Libereckém kraji
Policie pátrá po pachatelích ozbrojené loupeže v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT