Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích

21.01.2020 21:35:51 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích

V uplynulých dnech policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili 32leté ženě podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se dopustila v září loňského roku v jedné z nemocnic v Libereckém kraji.

Podezřelá ve dvou případech využila situace, kdy hospitalizovaná žena na lůžkovém oddělení nebyla na svém pokoji, a to z důvodu lékařského zákroku nebo návštěvy. Poprvé se tak stalo 28. září, kdy jedné pacientce z prázdného pokoje z odloženého batohu podezřelá odcizila peněženku, ve které měla uloženou finanční hotovost 700 Kč, osobní doklady a platební kartu. Následně prostřednictvím takto odcizené platební karty o den později provedla dvě platby v různých obchodech v celkové výši 809 Kč. Ve třetí prodejně se dvakrát neúspěšně pokusila provést platbu vždy ve výši 500 Kč a následně ještě vložila kartu do bankomatu. Ten jí tuto platební kartu ovšem již zpátky nevydal.

Odcizenou peněženku s obsahem bez finanční hotovosti a platební karty odložila v areálu nemocnice, kde jí její zaměstnanec nalezl a vrátil okradené ženě na lůžkové oddělení.

Na stejné místo se zlodějka vrátila podruhé

Na stejné lůžkové oddělení, se podezřelá vrátila o dva dny později, tedy 30. září. Tehdy opět z batohu odloženém bez dozoru v jednom z pokojů odcizila peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí 1800 Kč a platební kartou. S tou se jí podařilo v jednom obchodě realizovat platbu za zboží v hodnotě 300 Kč. V další prodejně se pak neúspěšně pokusila o platbu ve výši 400 Kč.  Stejně jako v prvním případě i tuto odcizenou kartu vložila do bankomatu, který ji následně slisoval a už nevydal.

„Podezřelá, která nebyla zaměstnankyní dané nemocnice, svým jednáním poškozeným ženám způsobila celkovou škodu ve výši 7260 Kč a za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Policistům, kteří intenzivně oba případy od prvopočátku šetřili, se je podařilo objasnit na základě dobré spolupráce s pracovníky zdravotnického zařízení, ve kterém se staly," sdělila tisková mluvčí Policie ĆR Dagmar Sochorová.

V souvislosti s tímto případem připomíná policie všem, kteří musí podstoupit hospitalizaci v jakémkoliv zdravotním zařízení, aby si sebou brali opravdu jen ty nejnutnější věci a potřebnou finanční hotovost. „Samozřejmě pokud zdravotnické zařízení umožňuje na pokojích uložit si cenné věci do uzamykatelných skříní, tak doporučujeme pacientům tuto možnost plně využívat, a to především po dobu jejich nepřítomnosti na pokojích," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zloděj s vrtákem si v Turnově znovu připravoval dům
Zloděj, který kradl na Jablonecku i Turnovsku, skončil ve vazbě
Policisté pátrají po zloději kola z Mírové pod Kozákovem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností

Jablonecký hudební festival se letos konal pojednadvacáté

Jablonecký hudební festival má v našem městě dlouholetou tradici a nebýt dvou covidových let, letošní ročník by se mohl pyšnit číslem třiadvacet. Ovšem i ta jedenadvacítka mu sluší, a tak se v jeho rámci v Městském divadle představily mnohé sbory regionu, přičemž nechyběli hosté ze Semil. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko
Nekrmte krkavce!
V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Nejčtenější články

04.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT