Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě

04.02.2023 20:42:04 | Autor: Petr Ježek, hzs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě

Aktualizace: V průběhu pátku hasiči vyjížděli kvůli silnému větru v Libereckém kraji k více jak 100 popadaným stromům. Ty odstraňovali z komunikací a drátů elektrického vedení. Podobné podmínky a množství zásahů pokračovalo v průběhu soboty, kdy došlo i k velkému zpoždění vlaků.

Strom například spadl na trať v Malé Skále a přes rychlé odstranění došlo ke zpoždění vlaků na trati Liberec - Pardubice až o více než dvě hodiny. Další strom měl spadnout přímo na vlak ČD Stadler na Smržovce.

Zásahy hasičů v Libereckém kraji za poslední dva dny<br />Autor: HZS Libereckého kraje „Vítr postupně slábne a klesá i četnost výjezdů libereckých profesionálních a dobrovolných hasičů hlavně k popadaným stromům. Od pátečního rána 3. 2. do sobotních 14 hodin zasahovali v Libereckém kraji u 215 událostí v souvislosti s počasím. Dle okresů Česká Lípa 53, Liberec 47, Jablonec 28, Semily 87," shrnuli krajští hasiči.

Uzavřeli silnici na Harrachov

Z důvodu nepříznivých klimatických podmínek je od pátku uzavřena komunikace I/10 v úseku Tanvald - Harrachov a dále ve směru k hraničnímu přechodu s Polskou republikou. Komunikace je hůře sjízdná a od 6:25 je uzavřena pro nákladní automobily.

S opatrnostní projíždějte také úsekem silnice I/35 na Pacařickém kopci a dále pak u Hodkovic a na Jeřmanickém kopci. Provoz zde omezují uvízlé kamiony. Ledovka a padající sníh komplikovaly dopravu takřka v celém Libereckém kraji. Nejvíce zatíženy jsou zejména výše položené oblasti Semil a okolí Jablonce nad Nisou.

„Komplikace jsme v průběhu dnešního rána zaznamenali také z důvodu pádů stromů na vozovky komunikací, přičemž nyní je takovéto omezení v úseku silnice I/10 u Líšného na Železnobrodsku. V průběhu rána komplikovaly dopravní situaci uvízlé kamiony, například v ulici Kamenická v Liberci - Vesci, ale také na hlavním tahu silnice I/35 u Jeřmanic nebo na silnici ve směru z Cvikova do Nového Boru. Omezena je v současné době také doprava na komunikaci z Janova nad Nisou do Bedřichova z důvodu uvíznutí někola vozidel. Od dnešního rána dopravní policisté vyjížděli k více jak desítce dopravních nehod, které se naštěstí obešly bez závažnějších zranění osob," sdělil už v pátek tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Zásahy hasičů v Libereckém kraji za poslední dva dny<br />Autor: HZS Libereckého kraje Zapotili se i energetici

Dispečink ČEZ Distribuce k 8. hodině ráno eviduje na 70 tisíc domácností bez elektřiny a řeší více než 130 poruch na vedení vysokého napětí a další desítky poruch na napětí nízkém.

Situace se už od rána uklidňuje v kraji Libereckém, zde čeká na obnovení dodávky 3 tisíce domácností, v kraji Ústeckém pak 1500 domácností. „Jsme stále v terénu, pracujeme na obnovení dodávky našim zákazníkům v co nejkratší možné době. Pomáhají nám i subdodavatelské firmy, posíleny jsou poruchové čety, tak pracovníci dispečinku i call centra," doplnila Soňa Holingerová. Podrobnosti o energetické situaci v regionu po silném větru

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V Libštátě došlo na přejezdu ke srážce vlaku s autem
Při dopravní nehodě v Ohrazenicích zemřel řidič
Další sníh opět zaměstnal hasiče, odstraňují stromy i vytahují auta
Kvůli čerstvému sněhu jsou popadané stromy i zablokované silnice
Kvůli vytrvalému dešti a větru zasahují o víkendu krajští hasiči
Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
Výstavu Vymknuté výmyky zakončí komentovaná prohlídka

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT