Znovu po letech pořádají závody do vrchu na Cimbál
01.10.2021 15:05:48 | Autor: Jarda Malík | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou,Bozkov,Semily
První říjnový víkend zavítá nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup na Semilsko, kde se na trati z Bozkova na vrch Cimbál uskuteční jeho další podnik.
Za spolupráce se zdejším klubem Motosport Bozkov a místním patriotem Jiřím Vrkoslavem EDDA Cup obnovuje tradici závodů na této trati po dlouhých 45 letech. V sedmdesátých letech minulého století se zde uskutečnilo několik ročníků, kterých se účastnila naše tehdejší závodnická vrchařská špička. Vavříny zde sbírali třeba Zdeněk Vojtěch, Břetislav Enge, Vlastimil Tomášek, Jiří Moskal, Miran Velkoborský, Marian Rajnoha a další esa tehdejší doby. První ročník zdejšího závodu vyhrál Tomáš Hank, kterého můžeme stále vidět závodit v EDDA Cupu.
Závodníky bude čekat 2 500 metrů dlouhá trať na zrekonstruované silnici s kvalitním povrchem. Depo závodních strojů bude v areálu ZD Bozkov.
K závodu je v současné době přihlášeno 96 závodníků, mezi kterými nechybí nikdo z předních závodníků EDDA Cupu v čele s nejlepší trojicí celkového pořadí Davidem Černým, Eduardem Paterou a Martinem Zelenkou. Velkou zajímavostí bude ve třídě nejsilnějších historických automobilů start Josefa Panožky na Porsche 911, který si v prvním ročníku na zdejší trati vybojoval pohár za umístění na stupních vítězů a ve sbírání pohárů pokračuje i nyní v EDDA Cupu. Seznam přihlášených je zde: http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=trate/jezdci&t=179
Program závodu je stejný v sobotu i v neděli, začíná vždy ráno v půl deváté startem první ze dvou tréninkových jízd. Závodní jízdy začínají po polední přestávce v půl jedné, jednotlivé svozy na sebe plynule navazují. Do hodiny po projetí posledního závodníka cílem dojde v prostoru depa k slavnostnímu ceremoniálu s předáním pohárů nejrychlejším v jednotlivých vypsaných třídách.
Vzhledem k předpokládanému zájmu diváků pořadatelé s důrazem na maximální bezpečnost i ochranu přírody připravují přísná opatření. Jen jejich důsledným dodržováním lze zajistit bezproblémový průběh celé akce. Podél trati budou vytvořeny divácké úseky, ze kterých bude možno sledovat dění na trati, současně budou vyznačeny i zakázané prostory, v kterých se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat.
Vstup na závody je zdarma, zdarma je i na místě distribuován tištěný průvodce sezonou Edda cupu. K občerstvení nejen závodníků, ale i diváků bude v prostoru parkoviště závodních aut a startu sloužit stánek místního motoklubu. Pořadatelé prosí diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bezvýhradně se řídili pokyny traťových pořadatelů, byli ohleduplní k přírodě a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel.
Podrobnější informace, seznam přihlášených, fotogalerie a další zajímavosti z EDDA Cupu naleznou zájemci na www.edda.cz/mscrdovrchu.
Organizátoři a závodníci EDDA Cupu srdečně zvou všechny příznivce motoristického sportu tento víkend do Bozkova!
Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu
Související články
Edda cup Benecko: U Krakonoše nejrychlejší Mitsubishi
Edda cup Benecko 2021 a opět po roce závody do vrchu
Edda Cup Benecko 2020 aneb slušný závod u Krakonoše
Obrazem: Edda Cup 2020 objektivem Zdeňka Horáka
Edda Cup se vrací na trať mezi Štěpanicemi a Beneckem
FOTO: Z Vrchlabí na Benecko jela v extrémním vedru stovka jezdců
FOTO: Závody do vrchu z Vrchlabí na Benecko si užívali jezdci i diváci
FOTO: Automobiloví vrchaři závodili z Vrchlabí na Benecko
FOTO: Silnice na Benecko patřila závodům do vrchu
FOTO: Na Benecko zavítali automobiloví vrchaři
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Obojživelníci se v Libereckém kraji opět dostanou k rybníkům bezpečně
Liberecký kraj bude i letos přenášet obojživelníky přes silnice na místa, kde se rozmnožují, aby nedocházelo k jejich hromadným úhynům. Krajská rada včera schválila podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje péči o přírodu a chráněné druhy. „Projekt se osvědčil již v předchozích letech a díky němu se podařilo zachránit stovky žab a čolků. Každý rok sledujeme, jak se zvířata bezpečně dostávají na svá místa rozmnožování, a víme, že podobné akce veřejnost velmi oceňuje," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.
Nejnovější články
Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
Výstavu Ellen Jilemnické v Semilech okoření komentovaná prohlídka
ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
Nejčtenější články
29.01.: ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
28.01.: Krajské týdny pro neziskový sektor opět propojí organizace i veřejnost
29.01.: Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.