Zpěvák Janek Ledecký zakončí letošní Sedmihorské léto

20.08.2013 08:52:31 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Zpěvák Janek Ledecký zakončí letošní Sedmihorské léto

Čtvrtý ročník hudebního a divadelního festivalu Sedmihorské léto jde do úplného finále. Na podiu v areálu společnosti Kinghouse a Motelu Even proběhne ve čtvrtek 22. srpna poslední akce. Janek Ledecký s doprovodnou kapelou se rozloučí s létem nejen sedmihorským, ale také prázdninovým.

Festival každoročně přináší kvalitní kulturu pro všechny generace. Od května do srpna tak podporuje nejen cestovní ruch v Českém ráji, zpestřuje turistům dovolené a místním nabízí vytržení z všedních dnů. Během čtyř měsíců se na sedmihorském podiu prostřídala například taková jména jako Miroslav Žbirka, František Nedvěd, Yvetta Simonová s Josefem Zímou, Petr Nárožný, Jan Čenský, Václav Vydra, Rudolf Hrušínský, Hana Zagorová, Petr Rezek či legendární hvězdy evropského formátu - kapela Alphaville.

Úspěšné a oblíbené sedmihorské akce podtržené nevšední atmosférou místa konání, tak mohli diváci navštívit během celé sezony. „Velkou devizou našeho festivalu je obrovská pergola, která vévodí celému areálu a především funguje jako dokonalá ochrana před rozmary počasí. Díky tomu jsme nikdy nemuseli program rušit či přesouvat," uvedla za pořadatele Jitka Maděrová.

Poslední  letošní akcí v Sedmihorkách bude vystoupení českého zpěváka, kytaristy a skladatele Janka Ledeckého, který se v muzice pohybuje již od osmdesátých let minulého století. Začínal ve známé skupině Žentour, na sólovou dráhu se pak vydal počátkem devadesátých let. Na kontě má mnohá ocenění za zkomponované muzikály, zlaté desky či stříbrné a bronzové České slavíky. Koncertem na Sedmihorském létě slibuje divákům hudební zážitek plný jeho nejznámějších hitů.

„Přijďte si zazpívat Na ptáky jsme krátký, Proklínám, Pěkná, pěkná, pěkná či Budu všechno, co si budeš přát a mnohé další. Máte poslední šanci zažít letní atmosféru, pocítit genia loci, kterým bezesporu prostor festivalu vládne a zpestřit si poslední srpnový čtvrtek," zve fanoušky nejen známého zpěváka Maděrová.

FOTO: Legendární skupina Alphaville zahrála své hity v Sedmihorkách

Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Kraj spustil inovovaný Informační a vzdělávací portál Libereckého kraje

Komunikace mezi školskými institucemi, jejich zřizovateli a veřejností - to je hlavním posláním Informačního a vzdělávacího portálu Libereckého kraje (EDULK). Web se nyní dočkal od firmy UVM interactive, s.r.o. inovace za 1 270 500 korun včetně DPH. Zájemci na portálu naleznou například důležité termíny akcí či seminářů, ale i informace určené pro školní hospodáře nebo uchazeče o studium na střední škole. Webové stránky jsou dostupné na https://edulk.cz/.  „Původní portál EDULK jsme spustili v roce 2013. V současné době však již nevyhovuje aktuálním požadavkům a bylo třeba ho nahradit. Nová je například možnost uzavřeného diskusního fóra pro specializované pracovníky. Formuláře pomohou urychlit sběr dat od škol a školských zařízení. To výrazně zjednoduší způsob komunikace a zkvalitní služby," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných
Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
Ve školách zimuje čtrnáct Bodlinek

Nejčtenější články

17.01.: Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje
17.01.: V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
17.01.: Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT