ZŠ Skálova Turnov slavila 110. výročí od založení

29.05.2018 14:16:25 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

ZŠ Skálova Turnov slavila 110. výročí od založení

V týdnu od 21. do 26. května žila Základní škola ve Skálově ulici oslavami 110 let od svého vzniku. Učitelé, žáci a další zaměstnanci školy připravili mnoho akcí a každá z nich se může pyšnit vysokou návštěvností.

„Týdnem oslav naší školy jsme chtěli oslovit nejenom současné žáky, jejich rodiče, ale i ty, kteří naši školu navštěvovali kdysi. Při různých akcích se tak potkali absolventi se svými učiteli, společné zážitky si odnesly i celé rodiny," popsal záměr školy její ředitel Michal Loukota.

Již v pondělí se konalo v Městském divadle v Turnově představení vyprávějící o historii školy. „Začali jsme rokem, kdy byl položen základní kámen školy. Do té doby nás zavedli vypravěči pomocí kouzelného dalekohledu. A pak jsme již s nimi putovali lety až do dnešní doby. Bylo štěstí, že jsme přidali ještě jedno odpolední vystoupení, budova divadla i tak na obou vystoupeních praskala ve švech," upřesnila jedna z režisérek představení Irena Skalská.

A protože je "Skálovka" školou se sportovním zaměřením, uspořádala také sportovní odpoledne pro organizace a firmy v našem městě. Disciplíny byly zábavné, jednotlivé týmy si vyzkoušely hod raketkou na cíl, střelbu na branku nebo třeba orientační běh po škole. Vítězný tým Sportcentrum TJ Turnov si odnesl sladkou odměnu.

Vzpomínat na historii školy přišli lidé ve čtvrtek v rámci přednášky Kapitoly z dějin školy Mgr. Davida Marka. Volnočasový klub se tak naplnil i vzpomínkami z let nedávných.

Jedním z absolventů školy je i zpěvák Michal Hrůza<br />Autor: Archiv ZŠ Skálova Turnov Poslední akcí, kterou škola chtěla propojit všechny generace těch, kteří tu kdy byli, byla sobotní Škola hrou, na kterou přišlo přes 700 návštěvníků. A co všechno se dělo? „Příchozí si vyzkoušeli mnoho věcí, psali klasickým plnicím perem, vyšívali, tiskli si mapy nebo třeba navštívili lazaret... Zároveň si prohlédli připravené výstavy - třeba staré pomůcky, které již nyní ve školách neuvidíte. Mnoho příchozích také zaujala výstava fotografií z minulosti až po současnost," uvedl Michal Loukota.

Po výstupu na věž se potom všichni občerstvili na bohatém rautu ve školní jídelně. V odpoledních hodinách se společně sešli bývalí pedagogové školy s těmi současnými. Neplánovaným, a o to milejším překvapením byla návštěva absolventa naší školy - zpěváka a skladatele Michala Hrůzy, který neváhal zazpívat, a popřál tak škole další úspěšné roky...

„Oslavy se vydařily, jsme spokojeni. Nezbývá než poděkovat všem, kteří se zasloužili o jejich zdárný průběh," zhodnotil celý týden Michal Loukota.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve škole po škole aneb Kačeři na věži turnovské chlapecké školy
Základní škola ve Skálově ulici v Turnově oslaví 110 let!
Žáci ZŠ Skálova Turnov prozkoumali to, co je opravdu zajímá

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desné zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zapomenuté malíře Semilska připomene nová výstava
Dubnová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ

Nejčtenější články

31.03.: I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
30.03.: Krajský přebor: Studenec i Rovensko podlehly favoritům
31.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 31. března až 2. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT