ZŠ Skálova Turnov slavila 110. výročí od založení

29.05.2018 14:16:25 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

ZŠ Skálova Turnov slavila 110. výročí od založení

V týdnu od 21. do 26. května žila Základní škola ve Skálově ulici oslavami 110 let od svého vzniku. Učitelé, žáci a další zaměstnanci školy připravili mnoho akcí a každá z nich se může pyšnit vysokou návštěvností.

„Týdnem oslav naší školy jsme chtěli oslovit nejenom současné žáky, jejich rodiče, ale i ty, kteří naši školu navštěvovali kdysi. Při různých akcích se tak potkali absolventi se svými učiteli, společné zážitky si odnesly i celé rodiny," popsal záměr školy její ředitel Michal Loukota.

Již v pondělí se konalo v Městském divadle v Turnově představení vyprávějící o historii školy. „Začali jsme rokem, kdy byl položen základní kámen školy. Do té doby nás zavedli vypravěči pomocí kouzelného dalekohledu. A pak jsme již s nimi putovali lety až do dnešní doby. Bylo štěstí, že jsme přidali ještě jedno odpolední vystoupení, budova divadla i tak na obou vystoupeních praskala ve švech," upřesnila jedna z režisérek představení Irena Skalská.

A protože je "Skálovka" školou se sportovním zaměřením, uspořádala také sportovní odpoledne pro organizace a firmy v našem městě. Disciplíny byly zábavné, jednotlivé týmy si vyzkoušely hod raketkou na cíl, střelbu na branku nebo třeba orientační běh po škole. Vítězný tým Sportcentrum TJ Turnov si odnesl sladkou odměnu.

Vzpomínat na historii školy přišli lidé ve čtvrtek v rámci přednášky Kapitoly z dějin školy Mgr. Davida Marka. Volnočasový klub se tak naplnil i vzpomínkami z let nedávných.

Jedním z absolventů školy je i zpěvák Michal Hrůza<br />Autor: Archiv ZŠ Skálova Turnov Poslední akcí, kterou škola chtěla propojit všechny generace těch, kteří tu kdy byli, byla sobotní Škola hrou, na kterou přišlo přes 700 návštěvníků. A co všechno se dělo? „Příchozí si vyzkoušeli mnoho věcí, psali klasickým plnicím perem, vyšívali, tiskli si mapy nebo třeba navštívili lazaret... Zároveň si prohlédli připravené výstavy - třeba staré pomůcky, které již nyní ve školách neuvidíte. Mnoho příchozích také zaujala výstava fotografií z minulosti až po současnost," uvedl Michal Loukota.

Po výstupu na věž se potom všichni občerstvili na bohatém rautu ve školní jídelně. V odpoledních hodinách se společně sešli bývalí pedagogové školy s těmi současnými. Neplánovaným, a o to milejším překvapením byla návštěva absolventa naší školy - zpěváka a skladatele Michala Hrůzy, který neváhal zazpívat, a popřál tak škole další úspěšné roky...

„Oslavy se vydařily, jsme spokojeni. Nezbývá než poděkovat všem, kteří se zasloužili o jejich zdárný průběh," zhodnotil celý týden Michal Loukota.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve škole po škole aneb Kačeři na věži turnovské chlapecké školy
Základní škola ve Skálově ulici v Turnově oslaví 110 let!
Žáci ZŠ Skálova Turnov prozkoumali to, co je opravdu zajímá

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice
Simulovaný lesní požár zachvátil Zabylský hřbet
Do Turnova míří legionářský i vodíkový vlak
Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT