Zubní pohotovost bude mít od nového roku upravené ordinační hodiny

24.10.2017 11:14:41 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Zubní pohotovost bude mít od nového roku upravené ordinační hodiny

Změnu provozu lékařské zubní pohotovosti poskytovanou v Krajské nemocnici v Liberci projednala rada kraje. Od příštího roku bude během státních svátků a o víkendech služba zajišťována v době od 8 do 13 hodin, ordinační hodiny Liberecké dentální, s.r.o. zůstávají stejné jako doposud.

„Zajištění personálního obsazení pohotovostních služeb v Krajské nemocnici v Liberci je dlouhodobě obtížné. Jedním z opatření je zkrácení ordinačních hodin při zachování finanční dotace nemocnici v částce 1.302.600 Kč za rok, čímž se otevře prostor pro ekonomickou motivaci sloužících lékařů," komentoval Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.

Liberecký kraj zajišťuje zubní lékařskou pohotovostní službu o víkendech a svátcích dvěma poskytovateli. Při náhlé bolesti zubů mohou občané využít ošetření v Krajské nemocnici v Liberci, kde služba funguje od 8 do 15 hodin (s polední pauzou od 12 do 12.30 hodin. Nově, od 1. ledna 2018, budou její ordinační hodiny od 8 hodin do 13 hodin (bez polední pauzy). Zubní pohotovost rovněž zajišťuje Liberecká dentální, s.r.o. v časech od 18 do 22 hodin (tato doba po Novém roce zůstane zachována).

V minulosti se odbor zdravotnictví krajského úřadu snažil formou veřejné zakázky oslovit zubní lékaře na Českolipsku a Semilsku, bohužel bez výsledku.

„Problémem jsou také množící se slovní útoky pacientů na sloužící personál. Chceme proto vybavit kamerovým systémem čekárnu a propojit ji s ostrahou nemocnice. Naštěstí zatím nedošlo k žádnému fyzickému napadení," dodal k jednání rady kraje náměstek Sobotka.

Za zajištění zubní pohotovosti Liberecký kraj ročně platí 2 202 600 Kč (Krajské nemocnici Liberec platí 1 302 600 Kč, Liberecké dentální, s.r.o. 900 000 Kč).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj zajistil večerní zubní pohotovost na další dva roky
Zubní pohotovost v krajské nemocnici rozšíří v červenci ordinační dobu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vydařený Den židovských památek v Turnově
Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky
Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti
Oddělení mokřadů v Botanické zahradě rozkvetlo květy řetězovky
Věra Mlejnková v turnovském domově přijímala gratulace k 100. jubileu

Nejčtenější články

15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru
15.08.: Turnovu uteklo vítězství v Čáslavi v posledních minutách
16.08.: I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT