ZUŠ Open se účastní i školy v Jablonečku, Lomnici a Brodě

29.05.2017 08:23:35 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Jablonec nad Jizerou,Železný Brod,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

ZUŠ Open se účastní i školy v Jablonečku, Lomnici a Brodě

V úterý 30. května se uskuteční ve 280 městech a obcích první ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open. Vstup na tisícovku akcí po celé ČR je zdarma a nabízí lidem mimořádnou příležitost zažít umění s dětmi v ulicích často na atraktivních místech, jako jsou zámky, kostely, parky i náměstí, nádraží či zoologická zahrada.

Pražské školy nabídnou koncerty i vystoupení dětí s profesionálními umělci, street art projekty či performance na Náměstí Republiky, Malostranském náměstí, v kostele Nejsv. Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad a na dalších dvaceti atraktivních místech. Brno, Zlín a Bystřici nad Perštýnem navštíví patronka projektu a zakladatelka nadačního fondu Magdalena Kožená. Vrcholem dne v Brně bude její společné zpívání s dětmi na Moravském náměstí, kde brněnské základní umělecké školy připravují mimořádně atraktivní program. Garantka projektu Alice Nellis navštíví náměstí v Českých Budějovicích, garant za výtvarný obor Maxim Velčovský se rozjede do Plzně, aby se oba následně sešli na vyvrcholení dne v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad a v kostele Nejsvětějšího srdce Páně.

Žánrově pestrý program pro širokou veřejnost připravilo 355 základních uměleckých škol. Pod heslem „děti žijí uměním" projekt podporuje mnoho dalších umělců, kteří s láskou vzpomínají na své studijní začátky.

„Věřím, že si letošní happening ZUŠ Open užijí nejen účinkující, ale i diváci, a tak se podaří přiblížit ´zušky´ co nejširší veřejnosti. Doufám, že se nám podaří odstartovat novou kulturní tradici. Ráda bych poděkovala všem pedagogům, kteří bohatý program společně s dětmi připravují, a také popřála dětem, ať se jim daří plnit jejich umělecké sny," dodává k projektu jeho patronka a zakladatelka nadačního fondu Magdalena Kožená.

Harrachov:

Pořádající škola: ZUŠ Jablonec nad Jizerou
Hrajeme, zpíváme a tančíme pro Mamuta!
Během odpoledne se na pódiu na náměstí představí žáci z Harrachova, kteří navštěvují výuku ZUŠ Jablonec nad Jizerou. Těšit se můžete na taneční a hudební obor.
Úterý 30.5.2017, od 15. do 16:45 hod., Náměstíčko v centru Harrachova (u Blue Café). V Muzeu skla se uskuteční vernisáž výstavy výtvarného oboru.
Na slavnostním večerním koncertu v kostele sv. Václava zahrají a zazpívají nejlepší žáci ZUŠ
Jablonec nad Jizerou. Vystoupí také dětský pěvecký sbor Mládí (od 18. do 19. hod.). Úterý 30.5.2017, od 18. do 19. hod., Harrachov 213

Lomnice nad Popelkou:

Pořádající škola: ZUŠ Lomnice nad Popelkou
Zahradní slavnost
Odpolední program na zahradě školy:
15:30 Koncert na chodbě
16:30 Divadlo výtvarného oboru: Příběh o Karlu IV
Přehlídka výtvarného oboru a tanečního oboru: Šaty pro princeznu
Vystoupení tanečního oboru Kytice K. J. Erbena

Železný Brod:

Pořádající škola: ZUŠ Železný brod
Závěrečný sborový koncert v městském divadle představí všechny tři sbory školy nejmenší - Cvrčci, mladší žáci - Hvězdičky a zkušení sboristé - Řetízek.
Úterý 30. 5. 2017, od 17. hodin, Divadlo, Náměstí 3. května 1 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT