Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí. A v nejprestižnějším mezinárodním měření sdruženářů ve věku od třinácti do osmnácti let měly důvod k oslavě také české barvy. Petr Šablatura, odchovanec domácího Ski klubu Harrachov, hned úvodní den zvládl roli jednoho z favoritů a po dramatickém finiši zvítězil v kategorii starších chlapců.

Velkou cenu Jilemnice vyhrál potřetí v řadě Daniel Máka

Prvním závodem sezony v běhu na lyžích v Česku byl v sobotu 16. prosince už 24. ročník Velké ceny Jilemnice. V hlavní kategorii mužů zvítězil potřetí v řadě Daniel Máka, ale tentokrát už nikoliv v dresu SK Nové Město na Moravě, ale v domácím ČKS SKI Jilemnice.

16.01.2018 | SPORT | Benecko | foto (37)
V lyžařském středisku krkonošského Benecka se v neděli uskutečnily mezikrajské závody lyžařů běžců Liberecka (LKS) a Královéhradecka, které byly pro oba svazy pohárovými závody. Pro Liberecký kraj to byly druhé letošní závody a pro Královehradecký kraj to již byl pátý závod v seriálu. Celkem se na start postavilo téměř pět stovek závodníků od předžáků ročníků 2010 a mladších až po starší žáky (roč. 2004). | více

cr-01-2018

Na Youth Cupu v Harrachově se představí světové sdruženářské mládí

03.01.2018| SPORT | Harrachov
Hned první lednový víkend zamíří do Harrachova devět desítek mladých závodníků v severské kombinaci z deseti zemí. Ve dnech 6.-7. ledna se zde uskuteční vrcholná mezinárodní soutěž pro sdruženáře ve věku třináct až osmnáct let - Youth Cup. Mezi budoucími lyžařskými hvězdami se představí téměř dvacet českých reprezentantů. | více

Jilemnická výprava si vedla dobře na kontinentálním poháru v Rakousku

23.12.2017| SPORT | Jilemnice
Výprava z Jilemnice se ve dnech 14. až 17. prosince účastnila závodů FIS OPA continental cup v rakouském městečku Sankt Ulrich am Pillersee. V kategorii U18 obsadil Tomáš Lukeš skvělé 1. a 2. místo, Kateřina Tůmová 4. a 6. místo, Hana Trojanová 6. a Michael Schütz 8. místo. | více

Sdruženář Tomáš Portyk vybojoval v Ramsau skvělou osmou příčku

17.12.2017| SPORT | Lomnice nad Popelkou
Skvělé osmé místo, které je zatím nejlepší v jeho kariéře, vybojoval český sdruženář Tomáš Portyk v sobotním závodě Světového poháru v rakouském Ramsau. Po skokanské části byl dokonce druhý, ale i s osmým místem po 10 kilometrech běhu byl nakonec spokojený. | více

07.12.2017| SPORT | Vrchlabí | foto (30)
V rámci vrchlabského jarmarku probíhal v neděli 3. prosince už 10. ročník Lyžeckých závodů postaru. V zámeckém parku se závodilo ve vyřazovacím sprintu na 100 metrů i ve štafetovém běhu rozestavném. | více

I po tvrdé skandinávské lekci zůstávají čeští sdruženáři optimisty

07.12.2017| SPORT | Liberecký kraj
Vstup do nové sezony Světového poháru se českým reprezentantům v severské kombinaci nevydařil. Ačkoliv v průběhu Letní Grand Prix podávali velice slibné výkony, do úvodu zimní olympijské sezony si formu nepřenesli. | více

Tomáš Portyk ovládl potřetí za sebou český letní šampionát

29.09.2017| SPORT | Lomnice nad Popelkou
Tomáš Portyk se stal v Liberci potřetí za sebou mistrem České republiky v letní severské kombinaci, a potvrdil tak primát momentálně nejlepšího domácího sdruženáře. O svém vítězství rozhodl prakticky už po skoku na Ještědu, kde na můstku HS100 předčil svého největšího soupeře a klubového kolegu z Dukly Liberec Miroslava Dvořáka o víc než minutu. | více

Na letním šampionátu sdruženářů bude Tomáš Portyk útočit na hattrick

26.09.2017| SPORT | Liberecký kraj
Vyvrcholením domácí sezony v letní severské kombinaci bude mistrovství České republiky, které se uskuteční v pátek 29. září v Liberci. V areálech na Ještědu a ve Vesci změří síly senioři, ženy, junioři i dorostenci. | více

Obrazem: Skokanské závody mládeže v Desné

Uplynulou neděli se ve skokanském areálu v Desné konalo MČR ve skoku na lyžích a RKZ v severské kombinaci žactva a dorostu. Místní Jizerský klub lyžařů Desná ve svém areálu přivítal závodníky ze všech koutů republiky i ze slovenské Bánské Bystrice. | více

Dvořák s Portykem zvítězili při startu Letní Grand Prix ve sprintu dvojic!

20.08.2017| SPORT | Liberecký kraj
Vynikající vstup do nové sezony se povedl českým reprezentantům v severské kombinaci. Hned v úvodním dějství - týmovém sprintu - letošního ročníku Letní Grand Prix 19. srpna v Oberwiesenthalu vystoupila dvojice českých sdruženářů Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk na nejvyšší stupínek. | více

Startuje Letní Grand Prix sdruženářů i s českým čtyřlístkem

15.08.2017| SPORT | Liberecký kraj | foto (3)
České reprezentanty v severské kombinaci čeká už o víkendu první ostrá prověrka v nadcházející sezoně. V sobotu 19. srpna startuje v Oberwiesenthalu úvodním dějstvím tradiční Letní Grand Prix a trenér Vladimír Šmíd do ní vyšle čtyřlístek zástupců Dukly Liberec - Miroslav Dvořák, Ondřej Pažout, Tomáš Portyk a Lukáš Daněk. | více