Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Ondřej Pažout má první titul mistra republiky v letní severské kombinaci

Skokanské můstky v Harrachově má zachránit memorandum i sbírka

V harrachovském areálu proběhlo celkem 37 závodů světového poháru a sedmkrát se skákalo o tituly mistrů světa. Aktuálně jsou ovšem můstky uzavřené. Nyní se možná blýská na lepší časy, sbírku Zachraňme skokanské můstky podpořili slavní skokané na lyžích v čele s  Plocem a Malyszem. Podporu obnově můstků vyjádřili v memorandu i olympijský výbor, starostka Harrachova, lyžařský svaz nebo krajský hejtman.

Zemřel trenér nejlepších českých skokanů Zdeněk Remsa

Velká legenda československého a českého skoku na lyžích, pan Zdeněk Remsa, odešla v sobotu 22. června ve věku úctyhodných 90 let do skokanského nebe. Byl znám jako trenér Remsa boys, úspěšných skokanů, z nichž nejznámější byl olympijský vítěz Jiří Raška. Zároveň zanechal výraznou trenérskou stopu i v Pojizeří, když byl dlouholetým trenérem LSK Lomnice nad Popelkou a zde byli jeho svěřenci například Roman Koudelka či Tomáš Portyk.

05.10.2019 | SPORT | Lomnice nad Popelkou
Ondřej Pažout z Dukly Liberec získal premiérový titul mistra České republiky v letní severské kombinaci. Šampionát se uskutečnil v sobotu 5. října v areálech v Lomnici nad Popelkou a v Jilemnici. V souboji dvou juniorských mistrů světa porazil vítěz obhájce loňského prvenství a odchovance domácího klubu Tomáše Portyka. | více

sp_01_2019

Ve Světovém poháru budou české barvy hájit pouze Portyk s Pažoutem

26.11.2019| SPORT | Liberecký kraj
Třemi závody odstartuje tradičně tento pátek a o víkendu ve finském areálu Ruka nový ročník Světového poháru v severské kombinaci. V elitní mezinárodní konkurenci se tentokrát představí pouze dva čeští sdruženáři - Tomáš Portyk a Ondřej Pažout. | více

V Desné pořádali šampionát mládeže ve skocích a severské kombinaci

25.09.2019| SPORT | Liberecký kraj
Jizerský klub lyžařů Desná pořádal v neděli 22. září Mistrovství České republiky ve skoku na lyžích a Republikové klasifikační závody v severské kombinaci. Skákalo se na můstcích K24, K40 a K60. Účastnilo se celkem 89 mladých skokanů a skokanek a 61 sdruženářů. Přinášíme výsledky i fotogalerii. | více

Startuje letní sdruženářská Grand Prix, do Německa míří jen Portyk

20.08.2019| SPORT | Liberecký kraj
O víkendu 24. a 25. srpna odstartuje v Oberwiesenthalu Letní Grand Prix, vrcholná mezinárodní soutěž letní sezony v severské kombinaci. V seriálu tradičně nebudou chybět ani čeští závodníci, ale premiéry se z elitních sdruženářů zúčastní pouze Tomáš Portyk, jehož doprovodí loňský junior David Zemek a mladíci Petr Šablatura s Lukášem Kohlbergerem. | více

Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé

24.06.2019| SPORT | Liberecký kraj | VIDEO
To si takhle v červnu jdete po hrázi Jablonecké přehrady a potkáte pána v kraťasech s lyžemi, jdete si dál a vidíte celou bandu v kraťasech, která se navíc navléká do kožichů, čepic, rukavic a lyžáků... Tak to je celá banda od Prasoloppetu která se jednou za rok v létě schází k extrémnímu sranda závodu na běžkách kolem přehrady. | více

Velká cena přiláká do Lomnice skokanskou reprezentaci

14.06.2019| SPORT | Lomnice nad Popelkou
Už 45. ročník letních závodů dospělých a dorostu ve skoku na lyžích za umělého osvětlení na největším lomnickém můstku K70 se koná v pátek 14. června od 18 hodin. Potvrzená je účast kompletní české reprezentace mužů i žen ve skoku na lyžích a v severské kombinaci. | více

U sdruženářů hlavy nepadaly, reprezentanty čeká finanční spoluúčast

31.05.2019| SPORT | Lomnice nad Popelkou
Pro české sdruženáře to byla nepochybně nevydařená sezona, ale vedení Úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR po ní nezlomilo nad trenéry ani závodníky hůl a nepadaly hlavy. Naopak, hodně času se věnovalo analýze, proč se najednou progres ve výkonnosti mladých závodníků - nedávných juniorských mistrů světa a medailistů - zastavil. | více

Eva Samková je po pěti letech opět Královnou bílé stopy

26.05.2019| SPORT | Vrchlabí
Snowboardcrossařka Eva Samková získala po pěti letech ocenění Král bílé stopy, kterou vyhlašuje Svaz českých lyžařů. Na trůnu vystřídala vítězku předchozích tří ročníků ankety Ester Ledeckou. K triumfu Evě Samkové pomohly především zlatá medaile z mistrovství světa a celkové vítězství ve Světovém poháru. V tradiční anketě navázala na svou výhru ze zlaté olympijské sezony 2014. | více

Tomáš Portyk počtvrté za sebou vyhrál anketu O nejlepšího sdruženáře

14.05.2019| SPORT | Lomnice nad Popelkou
Jedenáctý ročník ankety O nejlepšího závodníka a trenéra České republiky v severské kombinaci má v hlavní seniorské kategorii staronového vítěze. Stal se jím počtvrté za sebou Tomáš Portyk, třiadvacetiletý odchovanec LSK Lomnice nad Popelkou, který aktuálně hájí barvy Dukly Liberec. | více

Při Malé ceně Jilemnice vyhlásili Krajský pohár žactva

14.04.2019| SPORT | Benecko
V polovině března se utkaly lyžařské naděje naposledy v letošní sezoně se svými soupeři. V sobotu uzavřeli pohár Krajského svazu lyžařů vyhlašovacím závodem na Benecku, který doprovázela i Malá cena Jilemnice. Ceny se tedy rozdávaly nejen za tento závod, ale zároveň i za celkové umístění. | více

Český šampionát a Hančův memoriál zakončily sezonu běžců na lyžích

14.04.2019| SPORT | Krkonoše | foto (4)
Na Horních Mísečkách se konal ve dnech 23. a 24. března Český pohár v Norském sprintu dorostu a dospělých a Mistrovství ČR v dlouhých tratích - Hančův memoriál. Závody proběhly za mimořádně dobrých sněhových podmínek a dobrém počasí. V sobotu za slunečna a v neděli zůstalo zataženo, což zlepšilo podmínky a sníh tolik nebředl. | více

starší aktuality

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku