Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Běžci na kolečkových lyžích měli tři závody během víkendu

Součástí otevření jilemnického areálu Hraběnka byl exhibiční štafetový závod dvojic. Diváci viděli v akci současné či nedávné reprezentanty. Závod nakonec vyhrála dvojice biatlonista Tomáš Krupčík a běžkyně Kateřina Janatová.

Tomáš Portyk potřetí za sebou nejlepším sdruženářem České republiky

Vítězem jubilejního 10. ročníku ankety O nejlepšího závodníka a trenéra v severské kombinaci se stal Tomáš Portyk. Dvaadvacetiletý sdruženář Dukly Liberec tak završil hattrick v počtu prvenství, neboť dominoval i v letech 2016 a 2017.

09.09.2018 | SPORT | Jilemnice | foto (13)
Krkonošské turné na kolečkových lyžích zahájil páteční noční prolog v jilemnickém areálu Hraběnka. Nočního závodu se zúčastnilo 26 mužů a 10 žen. V absolutním pořadí byl nejlepší jilemnický Adam Matouš před kolegou z týmu Tomášem Lukešem, mezi ženami byla nejrychlejší Sandra Schützová. | více

ODS komunální 2018

Krkonošské turné na kolečkových lyžích zahájí prolog na Hraběnce

05.09.2018| SPORT | Vrchlabí
Tradiční Krkonošský čtvrtmaraton na kolečkových lyžích na Špindlerovku je letos orámován dalšími závody nově založeného Krkonošského turné na kolečkových lyžích. Prvním závodem seriálu bude páteční prolog v jilemnickém areálu Hraběnka. | více

Na Letní Grand Prix míří čeští sdruženáři z plné přípravy

14.08.2018| SPORT | Lomnice nad Popelkou
České reprezentanty v severské kombinaci česká v nové sezoně první soutěžní prověrka. V sobotu 18. srpna startuje v Oberwiesenthalu letošní ročník Letní Grand Prix, na který zamíří také čtyřlístek Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk, Jan Vytrval a David Zemek. V premiérovém závodu dvojic by měl dokonce pár Portyk, Dvořák obhajovat loňské senzační vítězství. | více

Sdruženáři na startu přípravy: Pažout se zlomeninou a Portyk pořezaný

27.06.2018| SPORT | Lomnice nad Popelkou
S několika významnými změnami, ale také s pořádným kopcem smůly vstoupili do letní přípravy na nadcházející sezonu čeští reprezentanti v severské kombinaci. Novým trenérem seniorského družstva se stal Marek Šablatura a realizační tým navíc posílil o lékařku, mentálního kouče i biomechaničku. | více

Nejlepší skokané na lyžích si zazávodí na Velké ceně Lomnice

13.06.2018| SPORT | Lomnice nad Popelkou
Na pátek 15. června 18 hodin se chystá Velká cena Lomnice nad Popelkou spojená se skokanskou exhibicí. Jedná se o jedinou letošní skokanskou akci v lomnickém areálu V Popelkách. Potvrzená je účast kompletní české špičky ve skoku na lyžích i severské kombinaci. | více

04.04.2018| SPORT | Benecko | foto (35)
Letošní závod K70 illegal se konal 31. března již po čtyřiadvacáté. Nikdo ze zakladatelů si v roce 1995 nepomyslel, že se toto tradiční loučení se zimou tak dlouho udrží. Letos startovalo pět družstev a nejrychlejšího času dosáhl tým Spartak Police nad Metují. | více

28.03.2018| SPORT | Jilemnice | foto (77)
Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dorostu a dospělých pořádal klub ČKS SKI Jilemnice od pátku 23. až do neděle 25. března na závodních tratích na Horních Mísečkách. Jilemnickým závodníkům se podařilo získat mnoho medailí a stát se mistry České republiky ve dvou štafetách i smíšených družstvech dorostu i dospělých. | více

Lízátkových závodů se na Benecku zúčastnilo 131 malých lyžařů

24.03.2018| SPORT | Benecko | foto (15)
Tradiční Lízátkové závody proběhly v neděli 18. března, pro nedostatek sněhu v Jilemnici, na náhradních tratích na Benecku za velké účasti dětí. Celkem se zúčastnilo 131 dětí, z toho 34 předškolních. | více

22.03.2018| SPORT | Vrchlabí | foto (19)
Na padesát malých lyžařů - běžců Spartaku Vrchlabí od 2 do 11 let se ve středu 21. března zúčastnilo společně se svými trenéry rozloučení s velice úspěšnou zimní sezonou. Při maškarním reji a soutěžích s odměnami měli důvod k oslavám. Jednak řada z nich skončila v krajském poháru do třetího místa. | více

V rokytnickém skiareálu proběhne o víkendu hned několik akcí

21.03.2018| SPORT | Rokytnice nad Jizerou
Přestože oficiálně začalo jaro, lyžařská sezona stále nekončí a díky příznivému počasí jsou podmínky na svazích v Rokytnici stále dobré. Rodinný skiareál na Studenově byl pro nedostatečnou sněhovou pokrývku uzavřen, ale sjezdovky na svazích Lysé hory v areálu Horní Domky jsou v dobré kondici a nabízejí skvělou jarní lyžovačku. | více

Ohlédnutí za lyžařskou sezonou po Vasově běhu 2018

18.03.2018| SPORT | Vysoké nad Jizerou
Lyžařská sezona byla letos a je pro lyžaře díky sněhovým podmínkám přívětivá, protože v rámci největších lyžařských seriálů pro běžce na lyžích se v České republice uskutečnily, kromě Karlovské padesátky, všechny závody. | více

starší aktuality

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav Vančura zúčastnil závodu záchranných psů. Závod s mezinárodní účastí byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Díky vynikajícímu finiši Václav Vančura se psem Bellou celou sotěž vyhrál. Více podrobností