Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Eva Samková zahájila vítězně Světový pohár ve snowboardcrossu

Sandra Schützová: Bez předchozích zkušeností bych letos SP nevyhrála

Jilemnická běžkyně na lyžích Sandra Schützová získala vítězství v celkovém hodnocení Světového poháru v běhu na kolečkových lyžích pro rok 2021. K vynikajícímu úspěchu se ještě vracíme v našem rozhovoru.

Závodníky na kolečkových lyžích čekaly náročné výjezdy v Krkonoších

Přinášíme ohlédnutí za několika závody na kolečkových lyžích, které se odehrály od 4. do 12. září v Krkonoších. Zúčastnila se kvalitní konkurence, včetně dálkového běžce na lyžích Stanislava Řezáče nebo vítězky Světového poháru na kolečkových lyžích Sandry Schützové.

28.11.2021 | SPORT | Vrchlabí
Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála v neděli dopoledne na budoucí olympijské trati v čínském Secret Garden úvodní závod nové sezony Světového poháru. Pro úřadující držitelku velkého glóbu je to už osmnáctý triumf v seriálu. | více

Semily-centrum

Začíná SP v severské kombinaci i s českým triem Pažout, Portyk, Vytrval

24.11.2021| SPORT | Liberecký kraj
V pátek 26. listopadu zahájí tradičně ve finském středisku Ruka u Kuusama nový ročník Světového poháru v severské kombinaci. Do premiérového ze tří individuálních startů tam vstoupí také trojice českých reprezentantů Ondřej Pažout, Tomáš Portyk a Jan Vytrval. Až do neděle jsou na programu tři závody, v nichž se sdruženáři představí shodně na můstku HS142, a po úvodní běžecké trati na 5 km poté dvakrát absolvují 10 km. | více

Red Bull Homerun se vrací na české sjezdovky

22.11.2021| SPORT | Liberecký kraj
Poslední lanovka, prázdná sjezdovka a pořádná rychlost. To je Red Bull Homerun. Ať už jste profesionál, fanda nebo nadšenec do zimních sportů, připravte si lyže a snowboardy. Letos v zimě se můžete v pěti horských střediscích vrhnout střemhlav z kopce a sjet po vyznačené trati do cíle. Nejrychlejší vyhrává. | více

Lukáš Daněk získal premiérový titul v letní severské kombinaci

10.10.2021| SPORT | Liberecký kraj
Lukáš Daněk z Dukly Liberec se stal překvapivým mistrem České republiky v letní severské kombinaci. Na šampionátu, který se uskutečnil v sobotu 9. října ve Frenštátu pod Radhoštěm, byl po skoku až čtvrtý, ale výborným výkonem a drtivým finišem v běžecké části získal titul. | více

Běžci na kolečkových lyžích jsou v cíli letního šampionátu

29.09.2021| SPORT | Liberecký kraj
O vavříny z letního mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích se zápolilo od pátku do neděle. Na programu byl sprint volně, distanční závod a závěrečný výjezd na Ještěd. | více

Eva Samková potřetí vyhlášena Královnou bílé stopy

16.09.2021| SPORT | Vrchlabí
Snowboardcrossařka Eva Samková, pocházející z Vrchlabí a závodnice Dukly Liberec, se po roční přestávce opět stala Královnou bílé stopy neboli nejlepším českým sportovcem na sněhu. Česká osmadvacetiletá reprezentantka navázala na své dva předchozí triumfy z let 2014 a 2019. | více

Na Kaml cupu si děti zazávodí ve skocích a severské kombinaci

27.08.2021| SPORT | Harrachov
Závody ve skocích na lyžích a severské kombinaci pro děvčata a chlapce od 5 do 13 let proběhnou v Harrachově v pátek 27. a sobotu 28. srpna pod tradičním názvem Kaml cup. V pátek jsou na programu od 14 hodin závody ve skocích na lyžích a v sobotu od 9 hodin skoky nejmladších kategorií a také závod v severské kombinaci.

12.07.2021| SPORT | Jilemnice | foto (96)
Ve dvou dnech zvládlo více jak 180 závodníků Skijáckého trojboje v Jilemnici tři závody (běh na dráze na 1000 a 1500 metrů, sprint klasickou technikou a distanční závod volnou technikou). Z celkového prvenství ve 4. ročníku závodu na jilemnické Hraběnce se radovali reprezentanti v běhu na lyžích Tereza Beranová a Michal Novák. | více

Na český sdruženářský trůn letos poprvé usedl Ondřej Pažout

20.04.2021| SPORT | Lomnice nad Popelkou
Pětileté kralování Tomáše Portyka domácím sdruženářům letos skončilo. Ve třináctém ročníku ankety O nejlepšího závodníka a trenéra České republiky v severské kombinaci vládl tentokrát hlavní kategorii Ondřej Pažout. | více

Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku

18.04.2021| SPORT | Liberecký kraj
Velkou nadějí na olympijskou nominaci je studentka jabloneckého sportovního gymnázia Diana Cholenská z Lučan nad Nisou. Ještě ne osmnáctiletá (2003) lyžařka, která již v mládežnickém věku získala několik významných úspěchů. Kromě titulů z domácích žákovských přeborů (první v roce 2016) získala i v roce 2018 prvenství na VIII. zimní olympiádě dětí a mládeže ČR. | více

Samková opanovala finále ve Veysonnaz a má třetí křišťálový glóbus!

20.03.2021| SPORT | Vrchlabí
Finále Světového poháru snowboardcrossařek se odehrálo ve švýcarském Veysonnaz a mělo dramatický průběh. Před startem totiž byly na čele pořadí Češka Eva Samková s Italkou Michaelou Moioliovou se stejným počtem bodů. Česká reprezentantka se dostala už v první klopené zatáčce do vedení a až do cíle před sebe italskou soupeřku nepustila. | více