Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Lyžařskou sezonu zakončil český šampionát na Horních Mísečkách

Hančův memoriál vyhráli Petr Knop a Kateřina Janatová

Již 95. ročník Hančova memoriálu proběhl na Horních Mísečkách o posledním březnovém víkendu za jarního slunečného počasí. Na padesátikilometrové trati s přehledem zvítězil Petr Knop před druhým Vladimírem Kozlovským, třetí byl v současnosti nejrychlejší slovinský servisman Radek Šretr.

Děti si na Benecku užily lyžařské Lízátkové závody

Benecké tratě byly v neděli 20. března zalité jarním sluncem, ale vítr stále připomínal, že zima to ještě nevzdala, stejně jako všichni, kteří se s ratolestmi zúčastnili Lízátkových závodů v běhu na lyžích.

13.04.2022 | SPORT | Jilemnice | foto (60)
Třídenní velmi náročnou porci závodů Mistrovství České republiky absolvovali o prvním dubnovém víkendu v areálu na Horních Mísečkách lyžaři. Kromě výsledků jednotlivých závodů byly na závěr vyhodnoceny i celoroční kategorie Českého poháru a soutěží družstev: dorostu, dospělých a superpoháru. | více

reznik

Závodem oslaví 100 let skoků na Čerťáku

01.04.2022| SPORT | Harrachov
V sobotu 2. dubna 2022 se koná v Harrachově závod ve skoku na lyžích na počest "100 let skoků na Čerťáku 1920-2020". Zároveň tímto závodem završí skokané sezonu 2021/22. Skákat se bude na všech třech můstcích v kategoriích žactva, dorostu, juniorů, mužů, žen, ale i veteránů! | více

Sdruženářský titul má mezi juniory Konvalinka, mezi ženami Koldovská

17.03.2022| SPORT | Harrachov | foto (4)
Na mistrovství České republiky v severské kombinaci, které se uskutečnilo 16. března v Harrachově, se rozdávaly pouze tituly v soutěži dorostenců, juniorů a žen. Svou dominanci potvrdili mladí sdruženáři Dukly Liberec, kteří získali pět medailí - z toho zásluhou dorostence Lukáše Doležala a juniora Jiřího Konvalinky dvě zlaté. Ženský primát získala Tereza Koldovská ze Ski klubu Harrachov. | více

Obrazem: Závod Roudnická šína 2022

08.03.2022| SPORT | Vítkovice | foto (45)
Závod v běhu na lyžích pro děti do 12 let a také závod historických lyžníků v retro kostýmech se konal v neděli 6. března pod názvem Roudnická šína na louce v Roudnici před obecním úřadem. Pořadatelé byli SDH Křížlice a sousedé. Přinášíme vám fotogalerii Zdeňka Horáka ze závodu.

Obrazem: Žactvo se utkalo o české tituly v běhu na lyžích ve Vrchlabí

07.03.2022| SPORT | Vrchlabí | foto (144)
Ve sportovním areálu Vejsplachy ve Vrchlabí se konalo třídenní Mistrovství České republiky starších žáků v běhu na lyžích. Nejúspěšnější závodnicí byla Eliška Polonská z domácí TJ Spartak Vrchlabí, jenž třikrát vyhrála! Přinášíme fotogalerii Zdeňka Horáka i výsledky. | více

Jilemničtí lyžaři úspěšní na Českém poháru na Zadově

27.02.2022| SPORT | Jilemnice
O víkendu 19. a 20. února se na šumavském Zadově uskutečnil další díl Českého poháru dorostu a dospělých. Na programu byly tentokrát sobotní norské sprinty volnou technikou a nedělní závody klasicky s intervalovým startem. | více

Deset medailí pro jilemnické běžce z českého šampionátu!

Poslední lednový víkend se uskutečnilo v Novém Městě na Moravě Mistrovství České republiky dorostu a dospělých v běhu na lyžích.Výrazně se prosadili běžci ČKS SKI Jilemnice a získali celkem deset medailí! | více

Sjezd ve švýcarské Crans Montaně ovládla Ester Ledecká

26.02.2022| SPORT | Liberecký kraj
V neděli znovu na stupních! Ester Ledecká zajela při sobotním sjezdu Světového poháru ve švýcarském středisku Crans Montana, v kterém byla loni druhá ve sjezdu a předloni třetí v kombinaci, čas 1:30,17 minuty. Zvítězila díky tomu o 21 setin před Norkou Ragnhild Mowinckelovou, třetí Rakušanka Cornelia Hütterová zaostala o 42 setin. | více

Přebor České obce sokolské v běhu na lyžích proběhl na Benecku

24.02.2022| SPORT | Benecko | foto (10)
Sokol Studenec byl pověřen uspořádáním Přeboru České obce sokolské v běhu na lyžích. Závody se konaly 19. února na Benecku, startovala skoro stovka sokolských závodníků. Potěšila početná účast nejmladších dětí i lyžařských veteránů nad 60 let. Pořadí družstev ovládli lyžaři Sokola Studenec před Velkými Hamry a Valteřicemi.

Lyžníci se ve Smržovce sejdou už po šestadvacáté

18.02.2022| SPORT | Liberecký kraj
Sjezd na dojezd, paraslalom či hup-skok-let. V těchto disciplínách se v sobotu 19. února ve Smržovce už po šestadvacáté utkají milovníci recese a lyžování z doby mezi dvěma světovými válkami. Jako každý rok budou moci diváci obdivovat, jak pečlivě sportovci vyžehlili límečky košil po svých prarodičích, jak dobře utáhli šroubky dobového vázání čertovských prkýnek a jaký kus odvahy a šikovnosti budou muset projevit při zdolání všech disciplín. | více

Ester Ledecká dojela v alpské kombinaci na olympiádě čtvrtá

17.02.2022| SPORT | Liberecký kraj
Skvělou jízdou ve sjezdu, ve kterém byla druhá, založila Ester Ledecká na výborný výsledek v olympijské kombinaci. Ve slalomu, který v sezoně téměř nejezdí, ale proti jiným má zase zkušenosti ze slalomu na snowboardu, zajela také dobře, ale nakonec to nestačilo na tři elitní slalomářky, což znamenalo čtvrté místo. | více

starší aktuality

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.