Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Již 18. ročník sjezdu traktorů se konal nakonec až v neděli 6. října v Bozkově. Kvůli předpovědi špatného počasí pořadatelé totiž přeložili sjezd na poslední chvíli ze soboty 5. na neděli 6. října. Přesto se i tak sešly necelé dvě tisícovky fanoušků. Hlavní atrakcí by závod na crossové trati, kde jezdili účastníci ve třech kategoriích - domaděl, tovární do roku 1967 a novější od roku 1968.

Seriál KTM ECC pokračoval ve sváteční sobotu 28. září ve Vysokém nad Jizerou. Dá se říci, že to byl letos první závod na mokrém povrchu. Trať byla připravena tak, aby se líbila závodníkům i fanouškům. Kolo měřilo 9 km, hobby jezdec ho jel 14 minut.

17.10.2019 | SPORT | Benešov u Semil | foto (54)
Posledním podnikem seriálu KTM Enduro cross country byl závod v Benešově u Semil o víkendu 12. a 13. října 2019, kde byl pořadatelem Enduro klub Semily. Přinášíme výsledky i fotogalerii Davida Bouchala. | více

sp_01_2019

Jezdci i fanoušci se rozloučí s KTM ECC 2019 ve vysockém divadle

01.11.2019| SPORT | Vysoké nad Jizerou
Seriál závodů KTM ECC je pro letošní rok ukončený, definitivně se ovšem jezdci rozloučí v pátek 1. listopadu od 18 hodin v divadle Krakonoš ve Vysokém nad Jizerou na slavnostním vyhlášení celého seriálu. Všichni jezdci i fanoušci jsou srdečně zváni. | více

25.09.2019| SPORT | Mříčná | foto (44)
Prosluněný předposlední zářijový víkend strávili fanoušci místního motorsportu, jak jinak než na závodech KTM ECC, tentokrát v Mříčné, pod vedením AK Krakonoš Jilemnice. | více

22.08.2019| SPORT | Háje nad Jizerou | VIDEO | foto (88)
Seriál KTM ECC pokračoval víkendu 17. a 18. srpna v nové lokalitě, a to v Bystré nad Jizerou, pod vedením Motoklubu Loukov. Nový závod v sobotu přilákal 200 jezdců a v neděli dalších 87. | více

Krkonoše Amerikou 2019 přilákaly auta, diváky i kulturu

07.08.2019| SPORT | Vrchlabí | foto (8)
Již počtvrté si nadšenci amerických křižníků dali dostaveníčko jménem Krkonoše Amerikou ve Vrchlabí, které po dva dny svým kulturním programem bavilo diváky v Holiday Park Liščí farma v blízkosti Vrchlabí, známém to městě především místní automobilkou. | více

Obrazem: Krkonoše Amerikou 2019

04.08.2019| SPORT | Vrchlabí | foto (56)
Fanoušci amerických aut a motocyklů se v sobotu sešli na 4. ročníku akce Krkonoše Amerikou. K vidění byly naleštěné americké křižníky na náměstí ve Vrchlabí, u místního zámku i při spanilé jízdě do Špindlerova Mlýna. Přinášíme rozsáhlou fotogalerii Zdeňka Horáka! | více

02.08.2019| SPORT | Benešov u Semil | foto (40)
Seriál Enduro cross country 2019 pokračoval ve svém 14. ročníku druhým dílem v Loukově u Semil pod vedením Enduro Martinice. Sobotní závod dvojic jely kategorie Hobby a Licence, nedělní závod jednotlivců patřil stejně jako loni do seriálu KTM ECC. | více

Obrazem: Veteránem za Krtečkem do Jizerských hor 2019

26.07.2019| SPORT | Liberecký kraj
V Albrechticích v Jizerských horách se konal v sobotu 20. července šestý ročník akce Veteránem za Krtečkem do Jizerských hor. Sraz účastníků byl v 9 hodin u muzea hraček v Jiřetíně pod Bukovou. Jednalo se o výletovou jízdu historických vozidel krajem Jizerských hor doplněnou drobnými soutěžními úkoly. Přinášíme fotogalerii Davida Bouchala z akce! | více

Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019

17.07.2019| SPORT | Liberecký kraj
XVI. ročník Jízdy pravidelnosti motocyklových a automobilových veteránů Okolo Elišky o pohár starosty Obce Josefův Důl se konal v sobotu 13. července. Přinášíme fotogalerii Terezy Tahalové z akce! | více

Obrazem: Rally Bohemia 2019

14.07.2019| SPORT | Železný Brod | VIDEO
Aktualizováno: Záběry jsou z kritické rychlostní zkoušky č. 11 z Vratislavic nad Nisou přes Milíře. Na fotografiích je vidět u některých posádek defekt přední pneumatiky. Toto zásadně zamíchalo průběžným pořadím na prvních místech. | více

Kvůli víkendové Rally Bohemia budou platit dopravní omezení

11.07.2019| ZPRÁVY | Jesenný
Ve dnech 13. a 14. července proběhne v katastru Libereckého kraje další z tradičních automobilových závodů, zařazený do prestižního podniku Mistrovství České republiky v rally, 46. ročník mezinárodní automobilové soutěže Rally Bohemia 2019. | více

starší aktuality

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.