Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Letošní závod K70 illegal se konal 31. března již po čtyřiadvacáté. Nikdo ze zakladatelů si v roce 1995 nepomyslel, že se toto tradiční loučení se zimou tak dlouho udrží. Letos startovalo pět družstev a nejrychlejšího času dosáhl tým Spartak Police nad Metují.

Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dorostu a dospělých pořádal klub ČKS SKI Jilemnice od pátku 23. až do neděle 25. března na závodních tratích na Horních Mísečkách. Jilemnickým závodníkům se podařilo získat mnoho medailí a stát se mistry České republiky ve dvou štafetách i smíšených družstvech dorostu i dospělých.

30.05.2018 | SPORT | Jilemnice | foto (90)
Součástí otevření jilemnického areálu Hraběnka byl exhibiční štafetový závod dvojic. Diváci viděli v akci současné či nedávné reprezentanty. Závod nakonec vyhrála dvojice biatlonista Tomáš Krupčík a běžkyně Kateřina Janatová. | více

detoa-hracky 2018

Lízátkových závodů se na Benecku zúčastnilo 131 malých lyžařů

24.03.2018| SPORT | Benecko | foto (15)
Tradiční Lízátkové závody proběhly v neděli 18. března, pro nedostatek sněhu v Jilemnici, na náhradních tratích na Benecku za velké účasti dětí. Celkem se zúčastnilo 131 dětí, z toho 34 předškolních. | více

22.03.2018| SPORT | Vrchlabí | foto (19)
Na padesát malých lyžařů - běžců Spartaku Vrchlabí od 2 do 11 let se ve středu 21. března zúčastnilo společně se svými trenéry rozloučení s velice úspěšnou zimní sezonou. Při maškarním reji a soutěžích s odměnami měli důvod k oslavám. Jednak řada z nich skončila v krajském poháru do třetího místa. | více

Ohlédnutí za lyžařskou sezonou po Vasově běhu 2018

18.03.2018| SPORT | Vysoké nad Jizerou
Lyžařská sezona byla letos a je pro lyžaře díky sněhovým podmínkám přívětivá, protože v rámci největších lyžařských seriálů pro běžce na lyžích se v České republice uskutečnily, kromě Karlovské padesátky, všechny závody. | více

Na šampionátu dorostu i poháru dospělých se dařilo lyžařům z Jilemnice

17.03.2018| SPORT | Jilemnice | foto (13)
Za teplého počasí, ale na výborně připravených tratích v Horních Mísečkách, proběhla již předposlední část Mistrovství České republiky dorostu a Českého poháru dospělých v běhu na lyžích. V sobotu se závodilo v týmových sprintech volnou technikou a v neděli proběhl intervalový závod klasickou technikou, v obou disciplínách se hodně dařilo zástupcům pořádajícího ČKS SKI Jilemnice! | více

22.02.2018| SPORT | Jilemnice | foto (25)
Uplynulý víkend patřil v Harrachově Mistrovství České republiky žactva v podání Českého skiklubu Vysoké nad Jizerou. Dařilo se zde mladým závodníkům z Jilemnice, Studence i Vrchlabí, kteří získali několik medailí. | více

Obhájit vítězství na J 50 se podařilo Pedersenovi, Smutná druhá

21.02.2018| SPORT | Liberecký kraj
Nor Morten Eide Pedersen obhájil triumf na Jizerské padesátce. Totéž se na 51. ročníku slavného závodu nepodařilo jablonecké rodačce a reprezentantce ČR Kateřině Smutné, která se musela, jako už několikrát v letošní sérii Ski Classics, sklonit před výkonem Švédky Britty Norgrenové. Nejlepší z Čechů byl osmnáctý, také Jablonečan, Stanislav Řezáč. Na vítěze ztratil bezmála šest minut. | více

Běžci na lyžích Vejnar a Nesvadba úspěšní v rakouském Koasalaufu

14.02.2018| SPORT | Vysoké nad Jizerou
Výborná umístění zaznamenali běžci na lyžích z Krkonoš ve 46. ročníku dálkového běhu Koasalauf v rakouském St. Johannu. V součtu kombinaci závodů 50 km klasicky a 50 km skate Josef Vejnar skončil za loňským vítězem Martinem Furrerem o 1:18 minuty na druhém místě a Petr Nesvadba byl pátý! | více

V Tanvaldu proběhl Přebor Libereckého kraje ve skicrossu na běžkách

13.02.2018| SPORT | Liberecký kraj
V zimní termínové listině Libereckého kraje se Tanvald měl stát v sobotu 10. února organizátorem závodu v běhu na lyžích na běžeckých tratích v prostorách bývalého motokrosu. Vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám byli organizátoři z TJ Tanvald z. s. nuceni změnit formu závodu anebo ho úplně zrušit. Nezrušili ho a uspořádali skicross na běžkách na tanvaldské sjezdovce na Výšině. | více

Krajští policisté v Harrachově soutěžili v běhu na lyžích

12.02.2018| SPORT | Harrachov | foto (7)
Krajské ředitelství policie Libereckého kraje uspořádalo 30. ledna v Harrachově přebory v běhu na lyžích, kterých se zúčastnilo 72 policistů a zaměstnanců Krajských ředitelství policie Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje. | více

Jilemnická běžkyně Votočková sbírala zkušenosti na šampionátu juniorů

10.02.2018| SPORT | Jilemnice
Z Mistrovství světa juniorů ve švýcarském středisku Goms se vrátila Pavlína Votočková. Forma jilemnické závodnice se v průběhu celého týdne zlepšovala a Pavlína zaslouží pochvalu za výbornou reprezentaci klubu, Sportovního gymnázia i města Jilemnice. Protože šlo o první start na takto významné akci, bylo důležité i posbírat zkušenosti a motivaci do dalších bojů a let. | více