Adventní čas naplno přichází i do Železného Brodu

25.11.2015 11:47:09 | Autor: Alena Matějková | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Adventní čas naplno přichází i do Železného Brodu

Adventní čas zahájí v Železném Brodě již v pátek 27. listopadu. Na náměstí budou od 9 hodin probíhat Vánoční trhy s nejrůznějším zbožím a dekoracemi. Rozsvícení stromu za zpěvu vánočních písní a koled proběhne po 16. hodině.

V programu vystoupí děti z mateřských škol za hudebního doprovodu Žesťového souboru ZUŠ Železný Brod. K vánoční pohodě a svařáku budou znít nejenom swingové melodie Tanečního a swingového orchestru ZUŠ Železný Brod pod taktovkou R. Müllera.

Vánoční strom, který zkrášlí město po dobu adventní, bude opět ozdoben skleněnými koulemi, které se zrodily v huti zdejší sklářské školy. Tyto „obří" koule byly vyrobeny ručním tvarováním z volné ruky a technikou foukání. Každá obří koule (některé dosahují průměru až 30 cm) je svým způsobem originál - její barevnost určuje obalování skleněné baňky v barevných drtích a sklářských pudrech.

Na každou adventní neděli je připraven krásný koncert. První s názvem „Ave Maria" v podání mezzosopranistky Edity Adlerové a Marcely Šestákové (klavír) je pro všechny milovníky klasické sakrální hudby opravdovým dárkem. Koncert s melodiemi od světových skladatelů Bacha, Handela, Dvořáka, Verdiho a dalších se od 19 hodin uskuteční v Městském divadle. Následující tři koncerty rozezní prostor kostela sv. Jakuba Většího vždy od 16 hodin. Druhou adventní neděli k nám zavítá z nedalekého Jablonec nad Nisou sbor Janáček, vystoupí společně s brodským dětským sborem Řetízek. Pěvecký sbor Janáček vznikl v roce 1949 a v současné době má šedesát členů. Sílu hlasu takto velikého sboru si můžete vychutnat při Rybově mši vánoční Hej, mistře! Třetí koncert bude celý v režii talentované a hudebně nadané rodiny Lédlových. Adventní koncerty zakončí čtvrtou neděli vystoupení místního dětského pěveckého sboru Řetízek pod vedením Josefa Hlubučka z místní Základní umělecké školy.

Advent v Železném Brodě je opravdu nabitý. Z tradičních akcí se opět uskuteční Vánoční trhy na Bělišti v termínu 2. až 6. prosince (podrobnosti zde). Nakoupit rozličné zboží si budete moci po všechny dny vždy v čase od 9 do 17 hodin. Ve čtvrtek 3. 12. bude slavnostně zahájen již 7. ročník výstavy Skleněných betlémů v Městské galerii Vlastimila Rady. V letošním roce uvidíte celou sbírku (přes padesát exponátů), které ve své soukromé sbírce vlastní paní Alena Kortanová. Výstava bude otevřena běhen všech vánočních svátků vždy od 13-16 hodin.

Náměstí 3. května zdobí po celou dobu vánoční malovaný betlém od místního malíře Standy Pelikána. V sobotu 19. 12. budete mít možnost spatřit betlém „živý". Společně s Ochranovským sborem při ČCE (Jednotou bratrskou) se za zpěvu koled vydáte do „Betléma". Akce začíná na náměstí 3. května v 17 hodin a končí v kapli jednoty na Brodci. Na cestu si můžete posvítit Betlémským světlem, které budou při akci rozdávat místní skauti.

Tradičně si v Železném Brodě také budete moci zazpívat se sborem Řetízek a Hvězdičky pod rozsvíceným vánočním stromem a to 22. 12. od 16.30 hodin. Hudební doprovod při akci zajistí dechová hudba Broďanka. Na Štědrý den si zase budete moci od 12 hodin vyzkoušet zazvonit na zvony ve zvonici u kostela sv. Jakuba Většího. Na svátek sv. Štěpána se budete moci vydat na tradiční Svatoštěpánské koledování ke kostelíku sv. J. Nepomuckého Na Poušti.

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Přehled akcí: Náměstí v Pojizeří o víkendu rozzáří vánoční stromky

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v prosinci
Vánoční trhy na Bělišti propuknou na začátku prosince
Přehled podzimních výstav v Železném Brodě
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v listopadu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny vody jsou pitné

Dubnové rozbory vody turnovských pramenů vyhovují hygienickým limitům, a pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou pitné!

V Jablonci hořela dodávka

V Jablonci hořela dodávka K požáru automobilu - dodávky v Jablonci nad Nisou vyjížděl v sobotu 10. dubna první i druhý výjezd ze stanice HZS Jablonec nad Nisou. Hasiči museli přestřihnout zámek na vratech od dvora, aby mohli začít s likvidací požáru pomocí vysokotlakého vodního proudu a jednoho vodního proudu C. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přes lockdown vzrostl v zimě počet pátracích akcí, léto bude náročnější
Mistrovský víkend a dvě medaile pro turnovské atlety
Cihlářská ulice v Semilech projde rekonstrukcí
Už znají výherce soutěže Procházka za turnovskými detaily
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut

Nejčtenější články

12.04.: Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově
12.04.: Turista spadl na Suchých skalách
13.04.: Nové lékařské vozy liberecké záchranky míří do provozu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT