Adventní posilové vlaky z Liberce do Drážďan vyjedou už 28. listopadu

26.11.2015 08:27:24 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Adventní posilové vlaky z Liberce do Drážďan vyjedou už 28. listopadu

Na oblíbené vánoční trhy do německých Drážďan pojedou i v letošním roce posílené zrychlené vlakové spoje. O všech adventních sobotách (28. 11., 5. 12., 12. 12. a 19. 12.) k těm pravidelným přibude spoj s odjezdem z libereckého vlakového nádraží v 7.32. Naopak zpět z Drážďan vyjede v 16.25.

„Aby nedocházelo k přeplňování pravidelného spěšného vlaku v 8:38 z Liberce, pojede z Liberce další ranní vlak nad rámec obvyklého jízdního řádu a s dostatečnou kapacitou míst. Obliba vánočních trhů v saské metropoli rok od roku roste a my chceme ve spolupráci s dopravcem Vogtlandbahn cestujícím v průběhu adventu nabídnout pohodlnější cestování," řekl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Pro cestu za vánočními nákupy ze stanic na českém území do Drážďan a zpět lze zakoupit výhodnou jednodenní jízdenku Liberec-Dresden-Spezial v ceně 230 Kč (pro jednu osobu) a za 320 Kč pro skupinu až pěti společně cestujících osob. Od 13. prosince, se změnou jízdních řádů, dojde k jejich mírnému zdražení (250 Kč pro jednu osobu, 350 Kč pro skupinu do pěti osob). Cestující jízdenky koupí přímo ve vlaku Trilex.

Další informace se cestující dozvědí na webových stránkách http://www.iidol.cz/aktuality/722:adventni-vlaky-do-drazdan-2015-.html

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Oficiální plakát

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize
Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům
FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích
Každý kilometr pomáhá aneb florbalisté chtějí nasbírat 5 tisíc kilometrů

Nejčtenější články

19.01.: Obrazem: Na jilemnickém náměstí vzniká sněhový Krakonoš
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT