Anežka Drahotová a Lukáš Gdula splnili limity pro olympijské hry v Riu

22.03.2016 15:24:43 | Autor: Ivo Piták, SG Jilemnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Anežka Drahotová a Lukáš Gdula splnili limity pro olympijské hry v Riu

Letošní maturantka Sportovního gymnázia v Jilemnici Anežka Drahotová a student ČVUT FEL, ale také bývalý jilemnický gymnazista, Lukáš Gdula, splnili nominační kritéria zaručující účast na letních olympijských hrách v Riu.

Při závodě okruhu IAAF Challenge ve slovenských Dudincích v sobotu 19. března startovala Anežka na 20 kilometrové trati s velkými zdravotními potížemi s již dříve poraněným stehnem. Nakonec se rozhodla pro start, aby měla uzavřenou nominaci na OH a mohla případný zdravotní problém, bez stresu z data konce nominačního období, léčit. Závod za účasti současné světové chodecké špičky začala Anežka velmi opatrně, aby zraněné stehno co nejvíce šetřila. Na závěrečné útoky soupeřek nereagovala a spokojila se s 6. místem v čase 1:30:21, čímž požadovaný nominační výkon překonala o téměř 5 minut. Na 34. místě si v čase 1:43:35 utvořila solidní OR Tereza Korvasová, která tak příští rok může startovat na ME do 22 let.

Na 50 kilometrové trati si výkonem 3:54:29 zlepšil Lukáš Gdula osobní rekord na této trati o více než 4 minuty a s rezervou splnil olympijský A limit. S 16. místem v absolutní světové špičce mohl být také spokojen. Osobní rekord 4:08:54 si v tomto závodě zašlapal na 38. místě i loňský jilemnický maturant Ondra Motl, a doplní tak na této trati Lukáše Gdulu při květnovém Světovém poháru v Římě. Na doplňkových juniorských tratích se představili i Tomáš Gdula (8. místo) a Kateřina Maternová (5. místo).

Starší rozhovor:

Anežka Drahotová: Cílem je medaile z olympiády, ať už na kole či v chůzi

Více zpráv z běhů a atletiky najdete v rubrice SPORT - Atletika 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbalisté i florbalistky Turnova si zajistili play off
Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT