Autoskijoring v Roprachticích zřejmě uzavřel letošní Krkonošský pohár

18.02.2017 18:25:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou,Semily

S největší pravděpodobností posledním letošním podnikem seriálu v autoskijöringu byl čtvrtý závod v Roprachticích. Příčinou je samozřejmě ubývající sněhová pokrývka. V sobotu 11. února se zúčastnilo 24 posádek v kategorii aut s pohonem dvou kol a 15 v kategorii aut s pohonem čtyř kol.

V kategorii dvoukolek se nečekaně vůbec nedařilo pět závodů v řadě (i se započtením dvou závodů v roce 2015) neporažené posádce Tomáš Kudrnáč a lyžař Radek Fuksa, která se ani časem nekvalifikovala do dvanáctičlenného finále. Vítězství tak brali Martin Chlupáč a Dominik Kvapil a třetí místo nakonec těsně stačilo dvojici Jiří Meixner - Jakub Jiránek k překvapivému celkovému vítězství. Druhá pro pořádek dojela dvojice Radek Lacina - Jakub Jiránek.

V kategorii čtyřkolek zopakovala vítězství z předchozích závodů posádka Pavel Richter a Jakub Jiránek. Zde ale bylo finále velmi vyrovnané a první tři posádky dojely v čase jedné vteřiny! Druhá dojela dvojice Pavel Drda st. - Tomáš Janků a třetí Tomáš Tochtar - Martin Štěpánek. Celkově druhá ale byla nakonec dvojice Jiří Buriánek a Martin Kvintus, které k tomu dopomohlo desáté místo v Roprachticích.

Krkonošský pohár v autoskijöringu 2017:

Výsledky Roprachtice (11. 2. 2017):

Dvoukolky: 1. Martin Chlupáč - Dominik Kvapil 2:44,57, 2. Radek Lacina - Jakub Jiránek 2:48,61, 3. Jiří Meixner - Jakub Jiránek 2:50,48, 4. Martin Saska - Martin Kvintus 2:52,28, 5. Jiří Kracík - Jaroslav Volf 2:54,02, 6. Lukáš Kučera - Jakub Jiránek 2:55,19. Celkem startovalo 24 posádek.

Čtyřkolky: 1. Pavel Richter - Jakub Jiránek 2:41,12, 2. Pavel Drda st. - Tomáš Janků 2:41,56, 3. Tomáš Tochtar - Martin Štěpánek 2:41,94, 4. Petr Svárovský - Martin Kvintus 2:43,11, 5. Pavel Drda ml. - Tomáš Janků 2:45,16, 6. Vladimír Preisler - Lukáš Hartig 2:50,37. Startovalo celkem 15 posádek.

Průběžné pořadí po čtyřech závodech (pravděpodobně i konečné pořadí):

Dvoukolky: 1. Meixner - Jiránek 82, 2. Kudrnáč - Fuksa 78, 3. Lacina - Jiránek 71, 4. Chlupáč - Kvapil 69, 5. L. Kučera - Jiránek 59, 6. M. Kučera - Kvintus 53.

Čtyřkolky: 1. Richter - Jiránek 95, 2. Buriánek - Kvintus 69, 3. Kužel - Voltr 66, 4. Tochtar - Solnička 63, 5. Drda ml. - Drahokoupil 54, 6. - 7. Salaba - Burian a Valenta - Burian 52.

Kompletní pořadí ke stažení pod článkem.