16.01.2017 21:22:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jesenný

Nadšenci autoskijöringu v Pojizeří a Podkrkonoší se v sobotu v Jesenném dočkali prvního letošního dílu Krkonošského poháru. Účastnilo se celkem 32 posádek a i přes husté sněžení bylo kolem trati spousta diváků.

V kategorii dvoukolek vyhrála zkušená posádka řidič Tomáš Kudrnáč a lyžař Radek Fuksa, kteří jsou i vítězové seriálu z roku 2013 i dvou závodů v roce 2015. V prvním kole měla nejlepší čas posádka Jiří Meixner a Jakub Jiránek, ale ve finále je porazili vítězové a také druhá posádka Martin Chlupáč s lyžařem Dominikem Kvapilem.

V kategorii čtyřkolek dosáhla nejrychlejšího času v prvním kole posádka Pavel Richter a Jakub Jiránek, ale ve finále byla nejlepší dvojice Jiří Meixner a Martin Kvintus před Jiřím Buriánkem, za kterým lyžoval také Martin Kvintus.

Další díl Krkonošského poháru se pojede v neděli 22. ledna na Kozákově, prezentace bude od 7 do 8 hodin a start závodu v 8.30. Součástí bude i vložený závod čtyřkolek bez lyžařů s hromadným startem.

Krkonošský pohár v autoskijöringu 2017:

Karkonošský pohár v autoskijöringu v Jesenném 2017<br />Autor: Karel ČermákVýsledky Jesenný (14. 1. 2017):

Dvoukolky: 1. Tomáš Kudrnáč - Radek Fuksa 3:50,26, 2. Martin Chlupáč - Dominik Kvapil 3:51,28, 3. Jiří Meixner - Jakub Jiránek 3:58,42, 4. Radek Lacina - Jakub Jiránek 4:00,68, 5. Pavel Chlum - Matyáš Chlum 4:07,40, 6. Martin Kučera - Martin Kvintus 4:08,45. Celkem startovalo 20 posádek.

Čtyřkolky: 1. Jiří Meixner - Martin Kvintus 3:30,39, 2. Jiří Buriánek - Martin Kvintus 3:30,96, 3. Pavel Richter - Jakub Jiránek 3:35,00, 4. Lukáš Salaba - Vojtěch Burian 3:38,33, 5. Pavel Drda ml. - Pavel Drahokoupil 3:40,52, 6. Pavel Drda st. - Pavel Drahokoupil 3:57,79. Startovalo celkem 12 posádek.