Bára Hrzánová se v Semilech ukáže jako zpěvačka kapely Condurango

12.05.2017 15:39:12 | Autor: Jitka Bažantová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Bára Hrzánová se v Semilech ukáže jako zpěvačka kapely Condurango

Aktualizováno: Koncert se pro náhlou hlasovou indispozici Báry Hrzánové ruší! Bára Hrzánová vystoupí na pódium semilského kulturního centra v poněkud jiné roli, než ji většina lidí zná - jako zpěvačka v čele skupiny Condurango. Ta nese název po hořkém bylinném vínu k podpoření chuti. A přesně taková je i hudba Conduranga - jako bylinný likér pro příjemný večer, který si nenechte ujít v sobotu 13. května.

Tvůrčím jádrem kapely je oblíbená herečka Barbora Hrzánová, která skládá muziku již od třetí třídy. Z jejího pera pochází většina písní, a to jak po textové, tak i hudební stránce. Na koncertě nebudou chybět osvědčené hity jako Margaretka, Louh či Otík, při kterých Bára plně využívá své pěvecké i herecké nadání.

Condurango založili v polovině osmdesátých let studenti pražské DAMU Pavel Anděl a Barbora Hrzánová. Inspiroval je hlavně zvuk skupin Nerez a Marsyas, moderní český folk vůbec, ale také latinskoamerické rytmy. Vznikla tak žánrově těžko zařaditelná skupina, v jejíž hudbě se mísí šanson s latinskými a - jak uvádí sama kapela - „budějovickými a proseckými" rytmy.

Současnou kapelu tvoří sestava z počátku 90. let. Vedle Báry Hrzánové (zpěv, perkuse, trubka) vystupují Vladimír Kosík (zpěv, kytara, harmonika, perkuse), Ivo Novák (kytara, zpěv) a Míla Šikola (violoncello). Kapelu posílili dva zástupci nastupující generace muzikantů - syn Báry Hrzánové Tonda Holub hraje na housle a basovou kytaru a jeho stejně starý kamarád Matyáš Mejzr zasedl za bicí.

Bára i ostatní členové kapely zpívají a hrají vždy naplno a svou pozitivní náladu a energii přenášejí i na diváky v hledišti. Projev všech členů kapely hladí na duši a nedá se nevšimnout, jak je hudba naplňuje a baví. Chcete-li strávit večer v opravdu příjemné společnosti, nenechte si koncert tohoto jedinečného hudebního uskupení, z kterého čiší elán, nadhled a klid ujít.

Akce Kulturního centra Golf Semily v květnu

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová stezka dětem ukáže Zelené putování za tajemstvím stromů

V Bedřichově se v úterý 7. července otevírá nová stezka pro děti, která vznikla na základě tradovaných pověstí, jež se uchovaly až do dnešních časů, a zavede nás na místa pro mnohé známá, ale přitom jiná a propojená tajemnem. Nová stezka se skládá ze dvou částí, dvou tajenek a provází ji jedna nová hrací karta. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát
Fotbalisté Přepeř hráli alespoň přáteláky, nyní začne příprava na sezonu
Program semilského muzea o prázdninách

Nejčtenější články

05.07.: Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
06.07.: FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
05.07.: FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT