FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

18.10.2018 16:38:13 | Autor: Petr Ježek s využitím bezvabeh.cz | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Ve 31. ročníku Enervit Benešovského maratonu Pojizeřím obhájil loňské prvenství Tomáš Šťastný z PSK Olymp Praha. Letos byl po polovině závodu až třetí, ale vedoucí závodník zřejmě přepálil tempo a nakonec skončil v poli poražených. Vítěz Šťastný nakonec dosáhl času 2:55:09.

Start a zázemí závodu bude opět v Podmošně (Benešově u Semil) na parkovišti a otáčce autobusu, závod bude odstartován v 11.15. Trasa závodu vede z Benešova u Semil příjemným údolím proti proudu řeky Jizery do Dolní Sytové, tedy do úvodní obrátky mírně stoupá. Celkem letos maratonskou trať odběhlo 29 borců a borkyň.

Celkově druhý byl vítěz mužů do 34 let Jan Videcký z Mladé Boleslavi za 2:59:24. Vítěz kategorie 45 - 54 let Pavel Sedlák startující za MK Seitl Ostrava šel i před týdnem maraton. V Benešově u Semil tento ultra vytrvalec zaběhl 3:14:46. Muže 55 - 64 vyhrál závodník z Polska Waclaw Czuchwicki za 3:51:21. Veterány 65 - 74 let Jan Dolejš z Unhoště za 4:26:42 před Stanislavem Grohem z Vrchlabí - 5:56:30.

Benešovský maraton Pojizeřím 2018<br />Autor: Karel Čermák Jediným startujícím nad 75 let byla běžecká osobnost z Českých Budějovic - Zdeněk Kopecký. V 81 letech jako svůj 386. maraton dal čas 5:56:16. Soutěž žen také vyhrála Kristýna Jeřábková za 3:38:38, a to přijela i odjela ze závodu na kole, vyhrála kategorii 35 - 44 let. Druhá byla vítězka kategorie nad 45 let Jitka Kábrtová z náchodské Studnice - 3:53:00.

V tomto století je největší osobností Benešovského maratonu česká rekordmanka v běhu na 24 hodin Michaela Dimitriadu z Prahy, která vyhrála čtyři ročníky. Drží traťový rekord na nové trati 3:05:11, absolutní ženský výkon má také ona z roku 2010 - 2:54:18. Traťový rekord na původní trati s otáčkou u Jablonce nad Jizerou drží časem 2:28:12 hodin Jiří Šoptenko z roku 1995, na nové běžel v roce 2013 další ultra vytrvalec Radek Brunner 2:36:17.

S maratonem zároveň odstartoval 11. ročník Enervit Benešovského půlmaratonu Pojizeřím. Ten vyhrál bezkonkurenčně Jan Švadlena za 1:18:03 před nejlepším mladým veteránem Jiřím Fixem 1:21:52. V ženách byla nejlepší Eliška Gregorová za 1:29:21 před nejlepší ženou nad 45 let Dagmar Kynčlovou z Jilemnice - 1:30:35. Závod si dal i vozíčkář, který jel na klasickém vozíku a odrážel se hůlkami, Jan Strcula za 1:43:27.

Kompletní výsledky najdete v přiložené příloze. Kompletní rozsáhlá fotogalerie Karla Čermáka ze závodu zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Jubilejní třicátý Benešovský maraton vyhrál Tomáš Šťastný
FOTO: V Benešovském maratonu obhájil vítězství Radek Brunner
FOTO: Benešovský maratón Pojizeřím zaznamenal rekordní účast
FOTO: Benešovský maraton Pojizeřím má letos na obou tratích nové vítěze
Prvním maratoncem v cíli Cogan, poloviční trať už potřetí vyhrál Čivrný
FOTO: Na Benešovském maratonu znovu překonávali rekordy

Ke stažení

Benešovský maraton Pojizeřím 2018 | Benešovský půlmaraton 2018 | Fit Benešovská desítka 2018

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 55 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT