FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

18.10.2018 16:38:13 | Autor: Petr Ježek s využitím bezvabeh.cz | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Ve 31. ročníku Enervit Benešovského maratonu Pojizeřím obhájil loňské prvenství Tomáš Šťastný z PSK Olymp Praha. Letos byl po polovině závodu až třetí, ale vedoucí závodník zřejmě přepálil tempo a nakonec skončil v poli poražených. Vítěz Šťastný nakonec dosáhl času 2:55:09.

Start a zázemí závodu bude opět v Podmošně (Benešově u Semil) na parkovišti a otáčce autobusu, závod bude odstartován v 11.15. Trasa závodu vede z Benešova u Semil příjemným údolím proti proudu řeky Jizery do Dolní Sytové, tedy do úvodní obrátky mírně stoupá. Celkem letos maratonskou trať odběhlo 29 borců a borkyň.

Celkově druhý byl vítěz mužů do 34 let Jan Videcký z Mladé Boleslavi za 2:59:24. Vítěz kategorie 45 - 54 let Pavel Sedlák startující za MK Seitl Ostrava šel i před týdnem maraton. V Benešově u Semil tento ultra vytrvalec zaběhl 3:14:46. Muže 55 - 64 vyhrál závodník z Polska Waclaw Czuchwicki za 3:51:21. Veterány 65 - 74 let Jan Dolejš z Unhoště za 4:26:42 před Stanislavem Grohem z Vrchlabí - 5:56:30.

Benešovský maraton Pojizeřím 2018<br />Autor: Karel Čermák Jediným startujícím nad 75 let byla běžecká osobnost z Českých Budějovic - Zdeněk Kopecký. V 81 letech jako svůj 386. maraton dal čas 5:56:16. Soutěž žen také vyhrála Kristýna Jeřábková za 3:38:38, a to přijela i odjela ze závodu na kole, vyhrála kategorii 35 - 44 let. Druhá byla vítězka kategorie nad 45 let Jitka Kábrtová z náchodské Studnice - 3:53:00.

V tomto století je největší osobností Benešovského maratonu česká rekordmanka v běhu na 24 hodin Michaela Dimitriadu z Prahy, která vyhrála čtyři ročníky. Drží traťový rekord na nové trati 3:05:11, absolutní ženský výkon má také ona z roku 2010 - 2:54:18. Traťový rekord na původní trati s otáčkou u Jablonce nad Jizerou drží časem 2:28:12 hodin Jiří Šoptenko z roku 1995, na nové běžel v roce 2013 další ultra vytrvalec Radek Brunner 2:36:17.

S maratonem zároveň odstartoval 11. ročník Enervit Benešovského půlmaratonu Pojizeřím. Ten vyhrál bezkonkurenčně Jan Švadlena za 1:18:03 před nejlepším mladým veteránem Jiřím Fixem 1:21:52. V ženách byla nejlepší Eliška Gregorová za 1:29:21 před nejlepší ženou nad 45 let Dagmar Kynčlovou z Jilemnice - 1:30:35. Závod si dal i vozíčkář, který jel na klasickém vozíku a odrážel se hůlkami, Jan Strcula za 1:43:27.

Kompletní výsledky najdete v přiložené příloze. Kompletní rozsáhlá fotogalerie Karla Čermáka ze závodu zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Jubilejní třicátý Benešovský maraton vyhrál Tomáš Šťastný
FOTO: V Benešovském maratonu obhájil vítězství Radek Brunner
FOTO: Benešovský maratón Pojizeřím zaznamenal rekordní účast
FOTO: Benešovský maraton Pojizeřím má letos na obou tratích nové vítěze
Prvním maratoncem v cíli Cogan, poloviční trať už potřetí vyhrál Čivrný
FOTO: Na Benešovském maratonu znovu překonávali rekordy

Ke stažení

Benešovský maraton Pojizeřím 2018 | Benešovský půlmaraton 2018 | Fit Benešovská desítka 2018

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 55 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou
Výstavu fotografií Marka Vašuta v Semilech zakončí dernisáž s autorem

Nejčtenější články

13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria
12.02.: Neobsazené pozemky na Nouzově v Jilemnici nabídnou za původní cenu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT