Bozkov nestačil na první Chrastavu, vyhrály Sedmihorky a Košťálov
31.08.2015 14:40:13 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou
Ve třetím kole krajského přeboru dokázal Košťálov vysoko porazit Hejnice, Bozkov nestačil na vedoucí Chrastavu, Sedmihorky porazily Mšeno a jsou druhé, a Lomnice získala alespoň bod z utkání s Velkými Hamry.
Košťálov - Hejnice 5:0 (3:0)
Domácí začali výborně, když po nahrávce Houžvičky otevřel skóre zápasu zkušený Janata. V 15. minutě hosté při zahrání přímého kopu trefili pouze domácí zeď. Při rohovém kopu Otmara v 19. minutě na druhé straně hřiště hlavou Cerman zvýšil na 2:0 pro Košťálov. Tři minuty poté Cerman vyslal do útoku Houžvičku, který zvýšil na 3:0! Šanci hostů dokázal vyrazit brankář Průcha a v úplném závěru poločasu ještě trefil břevno branky hostů Janata.
Druhou část zahájili Hejničtí aktivněji, ale ke snížení nevyužili trestný kop po faulu Poledníka, ani obrovskou šanci v 67. minutě, která šla nakonec vedle domácí branky. V 73. minutě Mečíř našel Piryho, který nahrál Cermanovi, a bylo to 4:0. Vzápětí Cerman opět hlavou završil svůj hattrick gólem na 5:0! V 82. minutě ještě střídajícího Holoviče vychytal gólman hostů.
„Odehráli jsme výborné utkání, ve kterém padlo hodně gólů a máme tři body. Chci pochválit hráče za bojovnost ve velkém vedru," hodnotil utkání asistent trenéra Košťálova Jiří Sádek.
Branky: 5. Janata, 19., 73. a 75. Cerman, 22. Houžvička. Rozhodčí: Horáček - Linhart, Pekař, ŽK: 3:3. Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Grafek (70. Huráň), Poledník, Klazar, Hradecký - Otmar (72. Mečíř), Piry, Liška, Janata - Cerman, Houžvička (76. Holovič).
Bozkov - Chrastava 2:4 (0:1)
Zápas dvou týmů, kterým vyšel úvod soutěže, sliboval zajímavou podívanou. Jenže první půle moc fotbalové krásy nepřinesla. Hosté udeřili hned z prvního rohu a dostali domácí tam kam chtěli. Chytře vyčkávali na vlastní půlce a po nepřesnostech na kopačkách Bozkova vyráželi k rychlým protiútokům. Ty domácí odvraceli, ale při standardních situacích měli plné ruce a nohy práce.
Bozkov se dočkal šancí až na konci poločasu, Havel nezpracoval těžký míč, a Lakatoš přestřelil ve slibné pozici. Předtím mohli skórovat hosté, jednou zachránil Kanaval a jednou se pokus nevešel mezi tyče. První půle vyzněla lépe od Chrastavy a ta zaslouženě vedla.
Druhou půli začal domácí tým přeci jen aktivněji a nadechoval se k náporu, jenže přišla zlá minuta a dvě inkasované branky změnily těžce ráz zápasu. Dlouho trvalo než se vše uklidnilo, protože třetí branku viděli domácí jako ofsajdovou. Hosté kontrolovali výborně rozehrané utkání a Bozkov byl tímto úderem jako po k.o.v boxu a měl štěstí, že neinkasoval ještě jednou.
Jenže borci v oranžovém v sobě sílu našli, jedenáct minut před koncem snížil Holman po faulu na Kobrleho z penalty a pět minut před koncem pěkně pronikl Bejda a zadělal na drama snížením na 2:3. A najednou bylo vše jinak, hosté začali zmatkovat, domácí byli na koni a zle dotírali na branku Chrastavy. Jenže dva závary po standartních situacích nedotáhli do kýžené branky. V samotném závěru ukázal všem Štajner, jak se střílí branky z přímého kopu, a bylo rozhodnuto.
„První půle se nám moc nepovedla, na můj vkus jsme zkazili moc přihrávek, a to nás brzdilo. Ve druhé půli se to zlepšilo a vypadalo to na vyrovnání, jenže dvě slepené branky nás srazili. Chválím hráče za to, že po tomto direktu dokázali udělat ze zápasu ještě drama. Bohužel vyrovnat se nám nepodařilo. Hosté se ukázali jako velmi dobrý tým a gratuluji jim k výhře," komentoval utkání trenér Bozkova Milan Mayer.
Branky: 79. Holman z penalty, 85. Bejda - 5. a 59. Bednář, 58. Sochor, 93. Štajner. Rozhodčí: Hnětynka - Ouředník, Ginzel, ŽK: 5:3. Diváků: 200. Bozkov: Kanaval - Liďák, Tůma, Hejtmánek, Červený - Vrchovský (70. Plátek), Mazánek, Vanc, Kobrle - Lakatoš (56. Bejda), Havel (52. Holman). Fotogalerie z utkání
Sedmihorky - Mšeno 2:0 (0:0)
Již v 6. minutě se do šance výborně propracovával Švorc, jeho akci však v poslední chvíli domácí zastavili faulem a následný trestný kop se hostům nepovedl. V 16. minutě byl v úniku Mrklas, ale své sólo neproměnil. Ve 22. se skvěle do tutovky dostal Bém, domácího brankáře Špínu však z bezprostřední blízkosti nepřekonal. O tři minuty později Mrklas zblízka přestřelil a o minutu později byl opět v úniku. Ale skóre se ke škodě hostů neměnilo. Domácí se v prvním poločase prakticky do ničeho nedostali.
V 54. minutě se domácí dostali do rychlého brejku a do prázdné branky skóroval Škréta. O tři minuty později mohlo být vyrovnáno. Ale branku Mrklase sudí neuznal pro jeho postavení mimo hru. Hosté se nadále tlačili před branku domácích, do nadějné pozice se sólem dostával Bém. Ovšem v poslední chvíli ho neposlechl míč a domácí tuto situaci včas uhasili. Konečnou podobu dali domácí výsledku v 72. minutě, kdy zužitkovali chybnou rozehrávku Moravce, z penaltové vzdálenosti hostujícího brankáře prostřelil opět Škréta. Chvilku před koncem mohl hosty do hry vrátit Macháček, ale jeho střelu domácí brankář Špína vytěsnil na roh.
Branky: 54. a 67. Škréta. Rozhodčí: Trdla - Špidlen, Hrbáček, ŽK: 2:3. Diváků: 300. Sedmihorky: Martin Škréta - Zonyga, M. Marek, Škréta - Petrlák, Kroupa, Vaníček, Dvořák (69. Holý) - Marcel Špína, Kodr (78. J. Marek), Červinka (52. Mach). Mšeno: Kobachidze - Daniel (76. Štětkář), Bém, Novotný (60. Frey), Svoboda (62. Počta) - Macháček, Švorc, Kulhánek, Krámský - Moravec, Mrklas.
Lomnice - Velké Hamry 3:3 (2:1)
Domácí nezačali dobře, přesto měli první větší šanci, ale Zboroň jen slabou střelou nastřelil gólmana. V 18. minutě po faulu Nechanského rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Barcuch - 0:1. Domácí se postupně dostávali do zápasu a ve 35. minutě po centru Košťáka vyrovnal Gaubman. Na konci první půle zajistil vedení domácím Heřmanský po akci Zboroně.
Hned na začátku druhé půle hosté vyrovnali po úspěšném protiútoku Mičkem. Další branka padla v 63. minutě, když se po závaru před brankou hostů prosadil opět Heřmanský. Vzápětí ale hosté po chybě obrany vyrovnali na 3:3. V závěru šel Gaubman na bránu Hamrů, ale nedal. Hosté měli hned tři příležitosti, ale se všemi si poradil brankář Zachoval, který se na hostování v Lomnici ze Semil dohodl až v týdnu před utkáním.
„Hrál se kvalitní, rychlý fotbal, ale z naší strany horší než před týdnem. Konečná remíza je asi spravedlivá, bod bereme," řekl po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.
Branky: 35. Gaubman, 45. a 63. Heřmanský - 18. Barcuch, 49. Miček, 66. Hlubuček. Rozhodčí: Ujka - Horák, Simmerová, ŽK: 3:5. Diváků: 130. Lomnice: Zachoval - Košťák, Nechanský, Kraus, Veber - Tvrdý, Gaubman, Drábek, Janata - Zboroň (46. Vohnout), Heřmanský (70. Hrnčíř).
Přehled fotbalových výsledků a tabulek třetího podzimního kola
Související články:
FOTO: Vítězný opět Bozkov i Sedmihorky, Lomnice brala alespoň bod
FOTO: Na úvod vyhrály Bozkov, Sedmihorky a nečekaně i Lomnice
Přehled změn: Do krajského přeboru vstupují čtyři mužstva z Pojizeří
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem
Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Nejčtenější články
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
30.01.: Výstavu Ellen Jilemnické v Semilech okoření komentovaná prohlídka
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.