Bozkov porazil loňského mistra, Sedmihorky braly bod

07.09.2014 22:05:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky

První vítězství v sezoně získali v sobotním domácím zápase fotbalisté Bozkova, kteří dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející zápas s Višňovou. Alespoň bod vybojovali i hráči Sedmihorek, jenž remizovali se Skalicí.

Podrobnosti k utkáním FKP Turnov B - Semily a Košťálov - Chrastava najdete samostatně zde.

Bozkov - Višňová 3:2 (1:0)

Po nešťastné remíze v Hamrech šel do tohoto zápasu domácí tým s jasným cílem, poprvé v sezóně zvítězit. I když byl soupeřem loňský mistr soutěže Višňová. Domácí připravili jedno vzkříšení legendy, když se na hrot útoku postavil Libor Nesvadba.

Hosté zpočátku pozorně vykrývali prostor na vlastní polovině a číhali na svou příležitost. Zápasu z pohledu domácích prospěla 19. minuta, kdy byl faul na Havla potrestán penaltou, kterou Červený bezpečně proměnil. Hra najednou nabrala na obrátkách, hosté totiž byli donuceni vylézt z obranné ulity. Prouskovu ránu vytěsnil Veselý na roh a Nesvadbův pokus hlavou skončil vedle. Pokus Červeného z přímého kopu skončil také na rukavicích brankáře Višńové. Poté začali hrozit hosté, Kanaval zlikvidoval přímý kop a Soukup z dalšího trefil břevno.

Začátek druhého poločasu připomněl Bozkovu zápas v Hamrech, když za dvanáct minut svítilo na ukazateli skóre 1:2. Dvě minuty po přestávce končí centr ze strany za zády překvapeného Kanavala a deset minut nato se hosté prosadili hlavou. Naštěstí další šance hosté nevyužili. V 68. minutě byl nařízen další pokutový kop za ruku, i Krejčík proměnil suverénně a vyrovnal stav na 2:2. Domácí byli opět lepším týmem a přichází šance, po narážečce s Havlem pálil Nesvadba těsně vedle! Deset minut před koncem už hlediště na Cihelném poli slavilo hrdinu Havla, který po nezištné uličce Makuly mazácky přehodil ležícího Veselého - 3:2. Pět minut před koncem ovšem fauloval Kanavala Jakl a do domácí branky musel narychlo nastoupit Jiří Jíra. Z brejku na druhé straně hřiště Nesvadba trefil tyč a dorážku likvidoval Veselý. Vzápětí vyhlavičkoval gólovou střelu Krejčíka jeden z obránců Višňové. V posledních vteřinách přišel velký závar v pokutovém území Bozkova, hosté se dožadovali penalty, ale rozhodčí už pískl konec.

„Jsme rádi za vítězství, které bylo perně vybojované a myslím, že zasloužené. Byli jsme přeci jen aktivnější a měli více vyložených šancí. Přesto že jsme si to nepřipouštěli, tak byla na hráčích znát menší nervozita z nepovedeného úvodu soutěže. Celý tým musím pochválit za vůli zápas za nepříznivého stavu nevzdat a rvát se o výhru a body až do úplného konce. Děkuji i divákům za vytrvalé fandění," doplnil k zápasu trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 19. Červený z penalty, 68. Krejčík z penalty, 79. Havel - 47. xx, 56. xx. Rozhodčí: Linhart - Brož, Paulus, ŽK: 3:3. Diváků: 120. Bozkov: Kanaval (86. J. Jíra) - Liďák, Červený, Vanc, Kobrle - Plátek (83. Kubán), Prousek, Makula, Krejčík  -  Nesvadba, Havel.

Sedmihorky - Skalice 1:1 (1:0)

Úvodní šanci si vytvořili hosté, když po zaváhání domácí obrany nastřelili asi z 16 metrů břevno. Ve 12. minutě to bylo na šance 1:1, když Škrétův únik skončil na skalickém brankáři. Ve 23. minutě utekl po levé straně Čermák, byl ve vápně faulován a kopala se penalta, kterou Dvořák bezpečně proměnil. Poté ještě zahrozil Škréta, ale jeho střela byla zblokovaná.

V 58. minutě fauloval Lamač hostujícího útočníka a kopala se penalta. Ta skončila na břevně, a když už se zdálo, že vše dopadlo pro domácí šťastně, tak míč dopadl před bránu mezi hráče, kde byl opět faulován hostující útočník, a během 10 vteřin se kopala další penalta, kterou již hostující Třešňák proměnil... Zbytek zápasu se odehrával v marném domácím dobývání skalické brány. V 66. minutě měl velkou šanci Červinka, když přesprintoval skalického obránce, ale nastřelil jen gólmana. Další šance Vaníčka a Špíny zůstaly nevyužity a utkání tak skončilo remízou 1:1.

„I když se hosté představili jako běhavý, bojovný a kompaktní celek, ale vzhledem k počtu šancí můžeme brát tento zápas jako ztrátu bodů," uvedl k utkání vedoucí mužstva FK Sedmihorky Miroslav Kobrle.

Branky: 23. Dvořák z penalty - 58. Třešňák z penalty. Sedmihorky: Lamač - Drahoňovský (61. Bakeš), Vaníček, Marek, Čermák - Kroupa, Petrlák, Dvořák, Pařízek (69. Mach) - Špína Martin, Škréta (52. Červinka).