Duely Semil s Turnovem B i Košťálova s Chrastavou skončily smírně

07.09.2014 17:07:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Pěnčín u Turnova,Semily,Turnov

Zápasy fotbalistů SK Semily v derby s FKP Turnov B i Košťálova s ambiciózní Chrastavou v krajském přeboru skončily oba remízami. V Pěnčíně vedli domácí už 2:0, ale po vyrovnání mohli nakonec hosté i vyhrát, v Košťálově se už naopak moc šancí ve druhé části nezrodilo.

Podrobnosti k utkáním Bozkova s Višňovou a Sedmihorek se Skalicí přinášíme samostatně v dalším článku.

FKP Turnov B - SK Semily 2:2 (2:0)

Už v 15. minutě využil Šulc dlouhé autové vhazování a přiťuknutí Moravce. O pět minut poté už domácí vedli 2:0, když se znovu prosadil Šulc po brejkové situaci a předchozí střele Moravce po nahrávce Korčeka. Poté domácí spíše vyklidili pole a přenechali iniciativu hostům. Přesto měli Šulc a Moravec velké příležitosti, ale třetí domácí gól nepřidali. Do konce poločasu naopak držel vysoké naděje domácích brankář Semenský, který zlikvidoval několik šancí Semil.

Na začátku druhé části hosté snížili z penalty, kterou proměnil Hrmo. Kopala se po faulu na Hurta. V 59. minutě vyrovnal na 2:2 z trestného kopu Nesvadba. Do konce zápasu měli Semilští několik příležitostí, ale o třech bodech rozhodnout nedokázali, takže utkání skončilo smírně.

„Přestože jsme vedli, tak bod musíme brát, protože nás hodně podržel Semenský. Možná až 70 minut nás soupeř přehrával, ale zároveň jsme z brejků mohli dát třetí gól," poznamenal po utkání trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

„Domácí čekali co předvedeme, ale začali jsme hrát až po 20 minutách. V závěru jsme měli ještě 30 minut na rozhodnutí, ale nemohli jsme se dostat na dostřel. Bod ze hřiště soupeře je jinak dobrý, ale měli jsme na to tady bodovat naplno," řekl trenér SK Semily Miroslav Procházka.

Branky: 15. a 20. Šulc - 47. Hrmo z penalty, 59. Nesvadba. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 4:3. Diváků: 150. FKP Turnov B: Semenský - Petřivý (46. Primásek), Šimek, Matoušek, Tvrdý - Kunst, Kratochvíl - Moravec (46. Veber), Korček, Fingerhut - Šulc (90. Poláček). Semily: Koudelka - Hradecký (59. Kysela), Hrmo, Nesvadba, Hartman - Bína, Brett - Hájek, Rumler, V. Hurt - Ježek.

Košťálov - Chrastava 1:1 (1:1)

Po úvodním rozkoukání ve 20. minutě po centru Landigy Piry otevřel skóre zápasu. Ve 30. minutě mířil trestný kop Karla Janaty z dobré pozice bohužel pouze do zdi. Ve 43. minutě Chrastavští vyrovnali, když se po trestném kopu odrazil míč k neobsazenému hráči. Druhý poločas přinesl spíš boj než pěkný fotbal, šancí bylo poskrovnu a nepadla už proto ani žádná branka.

„Měli jsme hodně standardních situací, ale nedokážeme je využít. Na tom ještě musíme zapracovat. Nedáváme moc góly, hledáme prostě střelce. Bod je z tohoto utkání spravedlivý," dodal k utkání trenér Košťálova Miroslav Pálka.

Branky: 20. Piry - 43. xx. Rozhodčí: Kadlec - Hnětynka, Mařatka, ŽK: 2:3. Diváků: 150. Košťálov: Průcha - Móro, Klazar, Poledník, Huráň - Grafek, Piry, Cerman, Jisl (80. Šíf) - Landiga (60. Houžvička), K. Janata.