Bozkov v poháru dál řádí, postoupil i Jabloneček a rezerva Turnova

26.04.2012 14:12:09 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Bozkov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Turnov

Ve středu se hrálo 2. kolo krajského fotbalového poháru. Svou formu potvrdili fotbalisté Bozkova, kteří na domácí půdě rozstříleli 7:1 Košťálov. Do druhého kola postupuje i Jablonec nad Jizerou po výhře nad Desnou a rezerva Turnova, která přehrála Sedmihorky.

Výsledky dalších zápasů Jablonné - VTJ Rapid, Cvikov - Nový Bor, Bukovany - Doksy zatím neznáme, ale je už jisté, že Bozkov bude hrát v dalším kole s Jablonečkem a FKP Turnov B s vítězem duelu Pěnčín- Železný Brod, jenž se hraje až 5. května od 17 hodin.

Bozkov - Košťálov 7:1 (2:1)

Do pohárového utkání nastoupila oproti mistrovským utkáním obě mužstva v pozměněné sestavě, hostům chyběl především zkušený K. Janata. Na tempu zápasu to ale nebylo znát. Košťálov byl v úvodu pohyblivějším mužstvem, což podpořilo v 6.minutě střídání zraněného bozkovského Doubka, jehož nahradil Soukup.

V 10.minutě vyústil úvodní tlak hostí v gól z trestného kopu - 0:1. Bozkov odpověděl v 15.minutě - Josef Coufal se uvolnil na velkém vápně a bombou do šibenice vyrovnal - 1:1. Tato branka domácí zdravě nabudila a hra v poli se vyrovnala. Po závaru měl šanci skvěle hrající kapitán domácích Červený, ale nedal. Vzápětí nastřelili hosté z rychlého kontru tyč. Ve 34. minutě postupoval Holec na branku Bozkova osamocen, jeho lob však Zemánek stihl zlikvidovat. Ve 37. minutě zachytil slabou malou domů J.Coufal a nemýlil se - 2:1.

Začátek druhé půle byl z obou stran opatrný, ale v 50. minutě udeřilo. Havel po samostatné akci z levé strany zvýšil na 3:1 a odstartoval domácí desetiminutovku snů. V 52. minutě tentýž hráč zakončil kombinaci středem hřiště - 4:1. Další dvě slepené branky vstřelil Kobrle v 58.minutě po samostatném průniku a v 59. po výborné kombinační akci - 6:1. Hosté se snažili výsledek korigovat, ale jedna šance skončila z otočky těsně vedle, další jejich vyloženou šanci zlikvidoval na brankové čáře akrobatickými zákroky obránce Kopal. V 73. minutě se mohli házet na hrací plochu čepice, když David Kobrle upravil na konečných 7:1 a završil tím svůj čistý hattrick. Závěr zápasu si Bozkov již užíval a dohrával v naprosté pohodě.

Bozkov v poháru dál řádí, postoupil i Jabloneček a rezerva Turnova„Hostům nelze upřít snaha, ale tentokrát na nás nestačili. Byli jsme velice efektivní v koncovce. Vítězství je překvapivě vysoké, ale zasloužené," doplnil k zápasu asistent trenéra Bozkova Milan Mayer.

Branky: 15. a 37. Coufal, 50. a 52. Havel, 58., 59. a 73. Kobrle - 10. Sádek. Rozhodčí: Rakouš, Vlk, Bukvička, ŽK: 0:1. Diváků: 80. Bozkov: Zemánek - Liďák, Červený, Doubek (6. Soukup), Kopal - Vrabec, Kubán, Makula, Kobrle - Havel, Coufal (65. Picek). Košťálov: Průcha - I. Móro, A. Koldovský, Kašpar, Piry, Lebruška, Stehlík, M. Móro, Zboroň, Sádek, Holec. Připraveni na střídání: Palounek, T. Koldovský, Stránský. Rozsáhlá fotogalerie Karla Čermáka z utkání

Jablonec n. J. - Desná 2:1(0:0)

Domácí i přes potíže se sestavou chtěli postoupit a proti Desné, které chyběl jen zraněný Maňák, si vypracovali množství brankových příležitostí. V prvním poločase neproměnili čtyři čisté gólovky a hostou svou jednu také nevyužili. Proto góly padaly až ve druhém poločase V 62. minutě Brezar vybojoval míč na obránci Desné a našel v těsně před brankou volného Vránu, jenž se nemýlil. O deset minut později po trestném kopu zahrál rukou ve vápně Brož a z nařízené penalty vyrovnal Hlubuček. Poté měl Jabloneček šanci rozhodnout, ale při Desné stálo i štěstí. Nakonec se domácí dočkali spravedlivého vítězství, když minutu před koncem po rohu z opakované střely Šilhán prostřelil vše před sebou a jeho rána mířila podél pravé tyče do Žantovy branky.

Branky: 62. J. Vrána, 89. Šilhán - 72. Hlubuček z penalty. Rozhodčí: Linhart.  Jablonec n. J.: Hančil - P. Vrána, Nechanský, Šilhán, Brož - Friede (56. Exner), Hrbek, Paldus, Šír (75. Holman) - Brezar, J. Vrána.

FKP Turnov - Sedmihorky 2:0 (1:0)

Hosté sice byli v derby utkání hraném v Pěnčíně u Turnova fotbalovější, ale více příležitostí ke skórování si vytvořili domácí. Ve 30. minutě vybojoval míč v souboji s brankářem Koubusem Vít a Poláček z úhlu dopravil míč do prázdné brány. Při druhé brance utekl Randák, jeho střelu Koubus neudržel a v dorážce byl úspěšný Ježek. V závěru chtěli hosté alespoň snížit, ale více šancí si opět vytvořili z brejků domácí fotbalisté.

Branky: 30. Poláček, 60. Ježek. Rozhodčí: Mařatka. Diváků: 50. FKP Turnov B: Semenský - Smolný, Matoušek, Šteffan, Randák - Poláček (60. Žabokrtský), Ježek, jaček, Korček (40. Tvrdý) - Havel, Vít (70. Škréta). Sedmihorky: Koubus - Vávra (46. Kratochvíl), Koťátko, Švarc - Pařík, Pavlíček, Mencl, Král, Bangha (46. Krejčík) - Poul, Staněk (72. Špína).