Branná ztratila v Zásadě a jistým vítězem I.B třídy je Harrachov

11.06.2012 16:45:11 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Malá Skála,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Předposlední kolo I. B třídy potvrdilo očekávané - Jiskra Harrachov postupuje - po hokejovém výsledku 7:3 nad Malou Skálou, i když v 66. minutě prohrávala ještě 2:3. Boj o záchranu ještě není rozhodnut a v ohrožení jsou tři týmy - Rovensko, Víchová a Lučany.

O bod méně než oba sokové z Pojizeří mají jablonecké Lučany, ale Víchová již hrát nebude, Rovensko bude hrát v Ruprechticích a Lučany jedou na Malou Skálu. Nechme se překvapit.

Rovensko - Víchová 2:3 (1:0)

Hosté o výhru, která může znamenat záchranu v soutěži, víc bojovali a po zásluze si odvezli tři body. Do vedení dostal domácí Lukáš Malý po centru bratra Davida. Na začátku druhé půle vyrovnal skóre víchovský Rypl hlavou po standardní situaci. Vedení domácím vrátil v 54. minutě důrazem před brankou Novotný, ale vzápětí znovu ze standardky Klimenta vyrovnal. Výhru pro hosty zajistil střelou z 25 metrů v 62. minutě Špidlen.

„Asi jsme mysleli, že bod přijde po předchozích dobrých utkáních sám. Hráli jsme mizerně a výhra hostů je zasloužená," řekl k utkání hráč a sekretář Rovenska Marek Náhlovský.

Branky: 27. L. Malý, 54. Novotný - 52. Rypl, 58. Klimenta, 62. Špidlen. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 4:3, ČK: 1:1 (L. Malý - Klimenta). Diváků: 60. Rovensko: Vrabec - Náhlovský, Houška, Vydra, Brunclík - D. Malý, Špína, Vágenknecht (68. Maruška), Hanzl - Novotný, L. Malý. Víchová: Kučera - P. Hanč, Bartoň, Rypl, Vrhel, Kuřík, P. Hartig, Skála, Klimenta, Špidlen, Z. Hartig.

Železný Brod - Rokytnice 0:0

Hosté přijeli jen v 10 hráčích, takže přijali za svou hodně defenzívní taktiku. Domácí měli jasnou převahu, ale nedokázali pořádně vystřelit. Hosté párkrát zahrozili z protiútoku, a konečný bod za remízu byl pro ně určitě cenný.

„Výborně zahrála celá obrana v čele s Havlíčkem, Pičmanem a brankářem Sedláčkem, který chytil několik šancí," řekl k zápasu za rokytnický tým Miroslav Neumann.

Rozhodčí: Lopuszinski, ŽK: 0:1. Diváků: 50. Rokytnice: Sedláček - Havlíček, Pičman, M. Martínek, Škrabálek - P. Martínek, Zahradník, Neumann st., Halíř - Havrda. Železný Brod B: Tkacz - Halama, Škaloud Maryško Burkoň - Mařík (60. Kletečka), Havrda, Tunka, Hlubuček - Šilhán, Podstavek (80. Saska).

Zásada - Horní Branná 1:0 (0:0)

V Zásadě bylo za trvalého deště odehráno bojovné utkání. Domácí věděli, že stále hrají o záchranu a proti druhému týmu v soutěži odehráli velice dobře takticky vedené utkání. Hosté sice byli po celý zápas jasně lepší, v držení míče mohli mít převahu 70 ku 30, ale dobře bránící domácí je do žádných vyložených šancí nepouštěli.

Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0. Domácím skvěle vyšel vstup do druhého poločasu, když první velkou šanci v utkání nekompromisně vyřešil Petr Srbek a po chybě stopera Fiedlera prostřelil brankáře. Po inkasované brance hráči hostů ještě více přitlačili domácí na jejich vlastní polovinu. Dokonce se jim podařilo i vyrovnat, ale branka pro ofsajd nebyla uznána. V závěru si domácí skvělou obrannou hrou již výsledek pohlídali.

„Domácí velmi dobře bránili a hráli obětavě. Jim přitom stačil k záchraně bod, ale my jsme hráli o tři body. Stále existuje naděje na postup ze druhého místa, a rozhodovat mohou i body v porovnání s druhou skupinou I.B třídy, takže budeme mít o co hrát i v posledním kole," poznamenal trenér Horní Branné Stanislav Klápště.

Branka: 48. Srbek. Rozhodčí: Marek. ŽK: 2:2. Diváků: 20. Zásada: Mil. Kopal - Blažek, Knappe, Šíma, Růžička - Pavlík (90. Šebesta), Srbek (88. Janko), Mich. Kopal, Kubát (65. Šourek) - Feri, Fišer. Horní Branná: Hrubý - Gaudel (75. Kocourek), Fiedler, Vašek, Novotný - Šimůnek (63. Mečíř), pešina, Zuzánek, Svoboda - Illner, Šimek (87. Hofman).

Harrachov - Malá Skála 7:3 (2:1)

Vedoucí tým tabulky před zápasem ještě neměl postup jistý, ale po skončení už mohl oslavovat. Slavilo se už i před zápasem, protože sekretář místního klubu a okresní funkcionář Jaroslav Horáček měl šedesátku, což mu dalo právo čestného výkopu. A po pěti minutách hry oslavovaly i dvě stovky diváků, protože po akci Trepery domácí střelec Veselý vstřelil úvodní gól zápasu. Po půlhodině bylo ještě veseleji, když Veselý nahrál Sedlmajerovi - 2:0. Do poločasu, po chybě Barbořáka, zchladil domácí naděje Daníček.

Po obrátce bylo ještě hůře pro Harrachov, když hosté dokonce otočili na 2:3. Štěstí pro domácí bylo, že měli rychlonohého střelce Veselého, který ihned z dalšího protiútoku srovnal na 3:3. Harrachov nemá jen střelce Veselého, ale i další hráče, kteří zakončují, ale Veselý byl tentokrát neomylný a účet rozšířil o další dva zásahy na konečné čtyři branky. Za třináct minut pět gólů v síti Malé Skály bylo dovršením snahy o postup domácí Jiskry. Hosté měli v zápisu jedenáct hráčů, ale už potřetí odehráli mač jen v deseti.

Branky: 5., 67., 76. a 80. Veselý, 32. a 71. Sedlmajer, 75. Barbořák ml. - 34. a 66. Daníček, 54. Stránský. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 2:1. Diváků: 200. Harrachov: Vrána - Barbořák st. (46. Medal), L. Halama, Sedlmajer, Jiroutek - Barbořák ml., Grossberger, Trepera, Veselý - Daněk, P. Halama. Malá Skála: Serbus - Cafourek, Stolín, Krouza, Mužíček - Daníček, Banda, Havlík, Stránský - K. Šilhán, J. Šilhán.

Mšeno B - Ruprechtice 1:4 (0:1)

Hosté, třetí v tabulce, přehráli domácí svou zkušeností, protože za mšenskou rezervu nastoupilo celkem šest dorostenců, kteří ještě navíc do zápasu nastoupili přímo z autobusu, který je dovezl ze zápasu v Hrádku. V prvním poločase ještě byli domácí lepší, ale přesto jednou inkasovali. Po čtvrthodině hry druhé části domácí dokonce vyrovnali, ale pak už jen inkasovali, a to hned třikrát. Branky měly podobný scénář, hosté rychle přenesli hru a z brejku skórovali.

Branka: 65. Mrkvička. Rozhodčí: Hnětýnka. ŽK: 0:1. Diváků: 40. Mšeno B: Farský - Škvor, Petr, Mrkvička, Hýř - Flek, Kobylka, Hujer, Koudelka ml. (46. Koudelka st.) - Bistiak, Jirků (71. Jankovský).

Lučany - Plavy 1:0 (0:0)

Domácí stále překonávají následky rekordně vysokých trestů několika hráčů, což je drží na posledním místě tabulky. Výhra jim zatím k záchraně nepomohla, ale při vítězství Víchové v Rovensku se do boje o setrvání v soutěži zapojilo právě Rovensko. Víchová už dohrála, a tak důležitý bude zápas posledního kola v neděli v Malé Skále. V zápase byli Lučanští lepší, ale vstřelení gólu je problém. Mužstvo příkladně bojovalo a výhru již několikátou úspěšnou hlavou zajistil Vokuš.

Branka: 65. Vokuš. Rozhodčí: Kulhavý. ŽK: 1:2. Diváků: 55. Lučany: Mohr - Brož, Vokuš, M. Dítě, J. Dítě - Horký, Maňák, Svoboda, Sochůrek - Hillebrand, Volf - střídali: Svozil, Kořínek, Kočí. Plavy: Škaloud - Jelínek, Černý, Votoček, Korotvička - Jón, M. a L. Lejskové, Balatka - Horák, Kafka - střídal: Jandura.

1. Harrachov             23  16   3    4    82:44    51
2. H. Branná             23  13   5    5    59:36    44
3. Ruprechtice          23  11   5    7    55:41    38
4. Plavy                    23  12   2    9    47:50    38
5. M. Skála               23  10   4    9    49:50    34
6. Rokytnice             23  10   3  10    39:37    33
7. Držkov                 23   9   5    9    39:53    32
8. Mšeno B               23   9   4  10    74:64    31