Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

01.03.2018 08:00:35 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám březnový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2018-2019 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách www.giosm.cz; v rubrice Přijímací řízení jsou zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium.

Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na poslední chvíli. Přihlášky je možno podávat pouze do 1. března. Vzhledem k faktu, že v  týdnu od 26. 2. 2018 jsou pro žáky škol okresu Semily jarní prázdniny, sdělujeme, že kanceláře školy, kam je možno podat přihlášku, jsou i o prázdninách v provozu (Po 26. 2., Út 27. 2., St 28. 2. od 8.00 do 14.00 hod., Čt 1. 3. od 8.00 do 16.00 hod.). Poslední možnost, jak podat řádně přihlášku, je podat ji na poště ve Čt 1. 3. do 18 hodin. Pro uchazeče připravujeme konzultační semináře k přijímacímu řízení. Termíny seminářů: pátek 16. 3. 2018 od 14.30 hod., sobota 24. 3. 2018 od 9.00 hod., vždy v učebnách 3. ročníku a 2. ročníku. Semináře připravují Ing. Luboš Hlava a Mgr. Pavel Nečaský. Účast na těchto seminářích není pro uchazeče povinná, ale velmi ji doporučujeme.

Zhodnocení předchozích akcí:

Okresní Matematická olympiáda

Ve středu 29. 1. se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo matematické olympiády v kategorii Z9. Na 3. místě se umístil Tomáš Chmelík, na 5. místě Vendula Buriánová (oba studenti kvarty).

Okresní kolo olympiády v němčině

Dne 6. 2. 2018 se konalo na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo olympiády v německém jazyce v kategorii II. B. Zúčastnili se ho dva naši studenti z kvarty a dosáhli výborných výsledků. Tomáš Chmelík se umístil na 1. místě, Dominik Pavlata obsadil 2. místo a oba tak postupují do krajského kola (12. 3. 2018 v Liberci). Okresní kolo pro vyšší ročníky gymnázia se konalo 7. 2. 2018 tentokrát na gymnáziu v Turnově. V  kategorii III. A soutěžili tři naši studenti: Jef Vloeberghs (5.O), Dominik Carda (6.O) a Štěpán Zonyga (3.ročník). Nejlépe se dařilo Dominikovi, který obsadil v silné konkurenci krásné 5. místo.

Okresní kolo olympiády v angličtině

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši studenti dosáhli vynikajících úspěchů v okresních kolech olympiády v anglickém jazyce. Dne 7. února proběhlo okresní kolo v kategorii III.A na gymnáziu v Turnově a Tony Šimek z kvinty porazil dalších sedm soutěžících a jeho první místo mu zaručuje postup do krajského kola v Liberci. Václav Hochmal z 1. ročníku obsadil 6. místo. Dne 13. února proběhlo okresní kolo v kategorii I. a II. na ZŠ Dr.F.L.Riegra. V kategorii I.B obsadil Michal Sedláček první místo a Anna Marie Valentová 3. místo. Oba chodí do třídy sekunda. V kategorii II.B Dominik Pavlata z kvarty obsadil 3. místo a Pavel Mazánek rovněž z kvarty 5. místo.

Okresní kolo olympiády v češtině

Skvělého výsledku dosáhla studentka Alena Buriánková ze septimy v okresním kole olympiády v českém jazyce. Ve své kategorii (II.) zvítězila a postupuje do krajského kola v Liberci (uskuteční se 5. dubna). Alence gratulujeme a dál držíme palce.

Školní kolo zeměpisné olympiády

Ve dnech 13. 2. a 14. 2. 2018 se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 20 žáků. Výsledky: kategorie A (prima): 1. Barbora Zahrádková, 2. Lenka Brázdilová, 3. Lenka Chmelíková, kategorie B (sekunda): 1. André Vostrý, 2. Jindřich Mlejnek, kategorie C (tercie, kvarta): 1. Viktorie Šídová, 2. Lukáš Kvarda, 3. Tomáš Chmelík, kategorie D (ostatní třídy): 1. Jan Pekárek (8.O), 2. Tony Šimek (5.O), 3. Matyáš Vízner (5.O). První dva z každé kategorie nás reprezentovali v okresním kole, které se konalo 20. 2. 2018. Velmi pěkného úspěchu dosáhla v kategorii A Lenka Brázdilová (prima), která obsadila 1. místo. Dvojnásobnou radost jsme měli v kategorii D, kde Tony Šimek obsadil 2. místo, a celkovým vítězem této kategorie se stal Jan Pekárek. Tito 3 postupují do krajského kola, které se uskuteční 28. března.

Březnový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta:                 

Okresní kolo olympiády z chemie

Dne 5. 3. proběhne okresní kolo olympiády z chemie (kategorie D). Organizuje Mgr. Klára Hassová.

Školní kolo olympiády z biologie

Dne 7. 3. proběhne školní kolo olympiády z biologie (kategorie A, B). Organizují Mgr. Kamila Víznerová a Ing. Luděk Štěpnička.

Seminář o bonsajích

Na sobotu 10. 3. připravuje pan Jan Lengál tradiční seminář o bonsajích. Pokud se chcete zúčastnit, kontaktujte přímo pana Lengála.

Filmový klub

Příznivci filmového klubu se mohou v měsíci březnu těšit celkem na čtyři projekce. Všechny proběhnou ve středu od 19 hodin tradičně v kině Jitřenka. 7. 3. v rámci cyklu Duší umělec bude představen snímek S láskou Vincent (Cena za nejlepší animovaný evropský film 2017). Cyklus Československá nová filmová vlna - 60. léta bude 21. 3. pokračovat legendárními Sedmikráskami Věry Chytilové a cyklus Okrajové žánry českého a světového filmu nabídne 28. 3. dokument Díra v hlavě. Zvláštní projekci představuje premiérové uvedení hraného filmu Alenka v zemi zázraků za účasti režiséra Otakára M. Schmidta 14. 3.

Vlajka pro Tibet

Dne 10. března 2018 si demokratický svět připomene již 59. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Mezinárodní kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k  akci připojí. Nesouhlasíme s  potlačováním lidských práv v  Tibetu, a proto 10. března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (pokud Vás zajímají další informace k akci, najdete je také na stránkách ⦁ www.lungta.cz). (ŠTĚ,VOJ)

Školní kolo olympiády z chemie

Dne 13. 3. proběhne školní kolo olympiády z chemie (kategorie C). Organizuje Mgr. Klára Hassová.

Školní kolo olympiády z biologie

Dne 15. 3. proběhne školní kolo olympiády z biologie (kategorie C, D). Organizují Mgr. Klára Hassová a Mgr. Lukáš Rambousek. (HSÁ, RAM)

Krajské kolo olympiády v anglickém jazyce

Dne 22. března proběhne v Liberci krajské kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii III.A a III.B. Naši školu budou reprezentovat Tony Šimek z kvinty a Jef Vloeberghs z kvinty. Studenty doprovodí a v porotě usedne Mgr. Pekárková. Následující den 23. března proběhne krajské kolo v kategorii II. a naši školu bude zastupovat Max Vloeberghs. Doprovod vykoná a v porotě usedne Mgr. Zahradník.

Srdíčkový den

Dne 19. 3. Nemocným dětem pomáháme sbírkou Srdíčkový den.  Kromě tradičních plastových srdíček v různých barvách za 20 Kč se budou nabízet i různobarevné propisovací tužky s logem za 30 Kč. Zapojeny budou tři dvojice našich studujících.

Konference ředitelů gymnázií

Ve dnech 21. až 23. března se setkají ředitelé gymnázií z celé republiky v Táboře na celostátní konferenci. Asociace ředitelů gymnázií ČR bude jednat mj. se zástupci MŠMT. Hlavní témata: aktuální problémy ve školství, reforma financování středního školství, další vzdělávání pedagogů, bezpečnostní opatření ve školách atd.

Velikonoční prázdniny

Velikonoční prázdniny pro žáky budou letos ve dnech 29. 3. a 30. 3.

Co se bude dít v dubnu:

⦁ maturitní písemná práce z českého jazyka a literatury ve středu 11. 4.,
⦁ čtvrtletní porada pedagogů v pátek 13. 4. od 14.00 hod.,
⦁ přijímací zkoušky pro uchazeče o studium čtyřletého a osmiletého gymnázia od školního roku 2018-2019, 1. kolo přijímacího řízení: 12. a 16. dubna (čtyřleté studium), 13. a 17. dubna (osmileté studium)
⦁ setkání pedagogů s rodiči žáků (SRPG) ve čtvrtek 19. 4. od 16.00 hod. ve třídách,
⦁ závěrečná porada pedagogů k hodnocení prospěchu studentů maturitních tříd ve čtvrtek 26. 4. od 16.00 hod.,
⦁ ukončení řádné výuky pro maturanty v pondělí 30. 4.

Související články:

Studenti semilského gymnázia mají nového zahraničního spolužáka

Studenti semilského gymnázia mají nového zahraničního spolužáka

Co jste zmeškali na gymnáziu v únoru?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

David Koller proměnil jablonecké divadlo v bouřící arénu

V Jablonci se o tomto večeru mluvilo již dlouho dopředu. Do místního divadla se tentokrát chystala početná skupina těch, kteří jednoho z nejvýznamnějších představitelů českého bigbítu, Davida Kollera, obdivují již od dob jeho působení v kapele Lucie. Každopádně se Kollerových příznivců sešla v místním kulturním stánku pěkná řádka, a tak se tísnili dokonce i na bidýlku. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Prameny Boží voda a Valdštejn jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Boží voda i Valdštejn jsou pitné! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 13. 12. 2018. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za oslavami 200. výročí narození F. L. Riegra v Semilech
V Liberci hořel bytový dům, hasiči evakuovali 11 lidí
Po 150 vánočních stromcích s certifikátem FSC se jen zaprášilo
Parkovací karta je v Turnově alternativou parkovného v automatech
Kdo z nás je víc Mercury?

Nejčtenější články

16.12.: FOTO: Jilemnické náměstí opět zaplnil vánoční jarmark
17.12.: VHS Turnov zvyšuje ceny vodného a stočného na téměř 109 korun
18.12.: FOTO: Libštátský vánoční jarmark se počtrnácté konal ve dvoře U Janatů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT