Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

01.02.2018 08:14:05 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám únorový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2018-2019 průběžně informují o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času, školní jídelna a bufet, rekonstruované školní hřiště s volejbalovými kurty, hřištěm s novým umělým povrchem atd.). Pokud jste se nemohli dostavit na Den otevřených dveří GIO, který proběhl v sobotu 13. ledna 2018, anebo jste nemohli být přítomni na prezentacích školy na burzách středních škol nebo na veletrhu EDUCA 2017 v Liberci, přijďte do školy jindy, nejlépe po předchozí domluvě. Konzultace k přijímacímu řízení poskytují ředitel a zástupce ředitele, kteří se Vám rádi budou věnovat.

Řadu informací najdete také na našich webových stránkách www.giosm.cz; v rubrice Přijímací řízení jsou již zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Uchazeči vykonají jednotné přijímací zkoušky, započítávají se výsledky z posledních tří vysvědčení a také výsledky z olympiád a soutěží. Můžeme přijmout 30 uchazečů do 4-letého a 30 uchazečů do 8-letého gymnázia. Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na poslední chvíli. Přihlášky musí být do školy dodány poštou nebo osobně nejpozději do 1. března (pokud budete posílat přihlášku poštou, rozhoduje datum na poštovním razítku - nejpozději 1. 3. 2018).

Zhodnocení předchozích akcí:

Volejbal učitelů proti studentům

Ve čtvrtek 21. prosince se odehrál klasický předvánoční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Diváci mohli vidět kvalitní zápas, ve kterém se z vítězství 5:0 radovalo družstvo učitelů.

KB Florbal challenge

Ve středu 10. ledna se v Liberci uskutečnilo krajské kolo KB Florbal challenge. Družstvo našich studentů obsadilo pěkné 4. místo.

Vynikající úspěchy Veroniky Vanické

Veronika v lednu tohoto roku ovládla mezinárodní mistrovství ČR v rychlostních disciplínách, které zahájila sjezdem (jela tuto disciplínu poprvé v životě, jelikož je teprve prvním rokem juniorka) a vybojovala fantastický vicemistrovský juniorský titul. Následující dny už patřily jenom jí, kdy se nejprve stala juniorskou mistryní České republiky v superobřím slalomu, zároveň vicemistryní mezi dospělými ženami a poslední den získala druhý titul juniorské mistryně ČR, kdy ovládla alpskou kombinaci (zvítězila v obou kolech, tzn. v superobřím slalomu, a v druhém kole - slalomu). Veronice se navíc velmi dobře daří skloubit vrcholové lyžování s náročným studiem na gymnáziu. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

Školní kolo olympiády v angličtině

Dne 17. ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I a II. Na prvním místě v kategorii I se umístil Michal Sedláček ze sekundy, na druhém místě Anna Marie Valentová ze sekundy a se stejným počtem bodů obsadily třetí až čtvrté místo Klára Housová a Olesya Kopych rovněž ze sekundy. Na prvním až druhém místě v kategorii II se umístili Pavel Mazánek a Dominik Pavlata z kvarty a třetí místo obsadil Tomáš Chmelík rovněž z kvarty. Dne 18. ledna proběhlo školní kolo v kategorii III. Na prvním místě se umístila Tereza Šmídová ze septimy, druhé místo obsadil Tony Šimek z kvinty a třetí Václav Hochmal z 1. ročníku. Školního kola se také zúčastnili Max a Jef Vloeberghsovi, kteří postupují rovnou do krajského kola v Liberci. Celkem se ve všech kategoriích zúčastnilo olympiády 69 studentů.

Okresní kolo dějepisné olympiády

Ve středu 17. ledna proběhlo na ZŠ Dr. Fr. L. Riegera okresní kolo dějepisné olympiády. Naše gymnázium reprezentovali M. Hejduk (6. místo), T. Chmelík (7. místo) z kvarty a S. Parkánová (13. místo) z tercie. Do krajského kola tentokrát přímo náš zástupce nepostupuje, ale po přepočítání výsledků v celém Libereckém kraji naděje na postup ještě trvá.

Únorový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta: 

Závěr pololetí v kině

31. 1. - 1. 2. Na závěr 1. pololetí je připravena projekce filmu Jana Svěráka Po strništi bos v kině Jitřenka.

Pololetní prázdniny

V pátek 2. února mají studenti jednodenní pololetní prázdniny.

Lyžařské kurzy

V únoru se uskuteční dva lyžařské kurzy v Rokytnici nad Jizerou. Studenti budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Od 4. do 9. února se koná kurz pro studenty tercie (pedagogický dohled a instruktoři Berka, Hlava, Štěpnička), ve dnech 18. až 23. února pro studenty 1. ročníku (pedagogický dohled a instruktoři Krajíc, Rambousek, Berka).

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

Ve středu 7. února proběhne na gymnáziu v Turnově okresní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii III. Naši školu budou zastupovat Tereza Šmídová a Tony Šimek. V úterý 13. února proběhne okresní kolo v kategoriích I a II na ZŠ Dr. Riegra. Naše gymnázium bude zastoupeno Michalem Sedláčkem, Annou Marií Valentovou, Pavlem Mazánkem a Dominikem Pavlatou.

Výlet do Prahy

Dne 8. února 2018 padesát studentů z kvarty, septimy, oktávy a 3. ročníku za doprovodu paní Mgr. Evy Kousalové, Mgr. Šárky Staňkové a pana Mgr. Pavla Nečaského navštíví Prahu. Cílem jejich jednodenního pobytu je zhlédnutí dramatu Maryša v moderní podobě na scéně Národního divadla. Během dne navštíví Parlament ČR a v odpoledních hodinách budou poučeni o Národním divadle prostřednictvím prohlídky jeho historických budov. Program celého dne je bohatý a pestrý, od politiky ke kultuře a umění.

Olympiáda ze zeměpisu

Ve dnech 13. 2. a 14. 2. 2018 se uskuteční olympiáda ze zeměpisu. V úterý 13. 2. kategorie A (prima) a C (tercie a kvarta). Ve středu 14. 2. kategorie B (sekunda) a D (ostatní třídy). Podrobnější pokyny k tématům a organizaci soutěže najdete na nástěnce vedle učebny MUL a také u svých vyučujících zeměpisu. Přijďte si zasoutěžit a porovnat své znalosti se spolužáky.

Filmový klub

Od počátku letošního roku je program filmového klubu při semilském kině Jitřenka rozšířen o nový cyklus Československá nová filmová vlna - 60. léta. Cyklus postupně představí zásadní díla zlaté éry domácí kinematografie. 21. 2. to bude Vláčilova a Vančurova historická freska Markéta Lazarová. V tradičním cyklu Okrajové žánry českého a světového filmu pak 28. 2. filmový klub v premiéře promítne poslední film režiséra surrealisty Jana Švankmajera Hmyz a cyklus celovečerních hraných snímků Duší umělec bude 7. 2. pokračovat novinkou svébytného amerického režiséra P. T. Andersona (Magnolia, Až na krev) Nit z přízraků.

Olympiáda z chemie

Dne 14. 2. proběhne školní kolo olympiády z chemie.

Olympiáda ze zeměpisu

Dne 20. 2. se v ZŠ Dr. F. L. Riegra Semily uskuteční okresní kolo olympiády ze zeměpisu.

Hudební program

Dne 21. 2. od 12.00 hod. proběhne v aule školy hudební program o vývoji populární hudby v podání Milana Parnahaje. Vstupné 40 Kč.

Hrou proti AIDS

V pátek 23. února se uskuteční ve Sportovním centru v Semilech preventivní program s názvem Hrou proti AIDS. Programu se zúčastní žáci 9. tříd semilských ZŠ a kvarty GIO, kterým se na stanovištích budou věnovat proškolení studenti našeho gymnázia společně s lektorem J. Stupkou ze Státního zdravotního ústavu v Praze. Účastnický poplatek činí 20 Kč. Školení pro studenty vyššího gymnázia jak moderovat výše zmíněnou hru proběhne ve čtvrtek 22. února od 9 do 13 hod v učebně VTM.

Absolventský ples GIO

Zveme vás na tradiční Absolventský ples GIO, který se koná 24. února 2018 od 20.00 hod. v Kulturním centru Golf Semily. Ples je pořádán studenty septimy a 3. ročníku ve spolupráci se SRPG. Vstupné 120 Kč. K tanci a poslechu bude hrát skupina Alejmelí z Lomnice nad Popelkou, v 1. patře bude za mixážním pultem připraven DJ. Proběhne také bohatá soutěž o ceny.

Jarní prázdniny

Jarní prázdniny pro žáky škol v okrese Semily jsou letos v týdnu od 26. února do 2. března.

Co se bude dít v březnu mimo jiné?

⦁ uzávěrka přihlášek k přijímacímu řízení pro uchazeče o studium na GIO od školního roku 2018-2019: 1. března 2018.
⦁ nepovinný přípravný kurz k přijímacímu řízení pro přihlášené uchazeče ve dnech 16. 3. od 14.30 hod. a 24. 3. v 09.00 hod., kurz povedou Mgr. Pavel Nečaský a Ing. Luboš Hlava.

Související články:

Studenti semilského gymnázia mají nového zahraničního spolužáka

Studenti semilského gymnázia mají nového zahraničního spolužáka

Co jste zmeškali na gymnáziu v lednu?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Antiples chystají v lomnické Továrně Mastných
Upozornění pro pořadatele kulturních akcí v Turnově
Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů
Předpremiéra filmu Ženy v běhu proběhne v lomnickém kině
Dalmach potvrdil první místo výhrou v Ústí nad Labem

Nejčtenější články

22.01.: FOTO: Večer donátorů v semilském muzeu zpestřila Miriam Kantorková
20.01.: Nová panoramatická kamera zdobí budovu krajského úřadu
22.01.: Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT