Březnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

01.03.2018 14:18:35 | Autor: KC Střelnice Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Březnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V březnu 2018 můžete v Turnově zavítat na několik divadelních představení, koncertů, plesů nebo besed. Z koncertů jmenujme Písničkářky napříč žánry, recitál Pavla Zemena či Barbory Polákové a Neformální jazzový festival. Na besedy přijedou Jan Čenský nebo Emil Hakl.

To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovského kina.

Kultura v Turnově v březnu 2018:

čtvrtek 1. března

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I letos se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu! Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí a výherce čeká odměna v podobě poukazů na pořady KC a také sleva na útratu v kavárně KUS.
Kavárenský kvíz. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

středa 7. března

PALESTINA - ZEMĚ NEZEMĚ
„Existuje Palestin i Palestina, i když pro některé lidi neexistuje vůbec žádná a jedná se pouze o Judeu a Samaří. Cestování po Palestině mnohdy vzbuzuje značné kontroverze. Jedni tvrdí, že jde o nebezpečný a hazardní sport. Jiní zase povídají, že nikoliv. Já říkám, že vše záleží na tom, jak se vyspí vrcholní politici a co řeknou ráno v televizi nebo rádiu. Možná je zde znát drobná nadsázka, ale ve své podstatě to tak funguje." Říká Jiří Kalát.
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč.

čtvrtek 8. března

PÍSNIČKÁŘKY NAPŘÍČ ŽÁNRY
Aneb Muzikantky - Dámy - Ženy slaví 5 let svého trvání. Ano, je to už 5 let, co se v Turnově koná komorní festiválek Písničkářky napříč žánry, aneb Muzikantky - Dámy - Ženy. Za těch 5 let jsme v Turnově přivítali písničkářky napříč žánry, republikou, ale i napříč věkem. Už po šesté se tak letos sejdeme v Turnově na Střelnici, opět v den MDŽ. V žánru hiphopu a R´n´B se vám představí místní písničkářka Payya Matys, punkové šansony vám svým altem zazpívá STINKA - Hana Lundiaková s kapelou, a do třetice vystoupí jedna z největších osobností tuzemské world music Jitka Šuranská, tentokrát se svým novým společným projektem s kytaristou Petrem Uvírou.
Hudební festival v KC Střelnice od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč / na místě 140 Kč.

pátek 9. března

MIKHAIL BARYSHNIKOV: PROSTOR
Švédský choreograf Mats Ek vytvořil duet pro světově proslulého tanečníka Mikhaila Baryshnikova a Anu Lagunu, která je Ekovou dvorní tanečnicí. Režisérem filmového zpracování je švédský režisér Jonas Åkerlund, dobře známý svou spoluprací s umělci: Madonna, Rolling Stones, Rammstein, U2, Lady GaGa, Robbie Williams,.. Tento tvůrčí tým, ve kterém se setkávají různé světy, představuje tanečnímu světu film, který je senzací. V představení „PROSTOR" se Mats Ek věnuje jednomu ze svých témat; tématu zkoumání těl zralých tanečníků. Křehká krása stárnoucí řeči těl v baletu „PROSTOR" je v podání dvou virtuózních tanečníků dojemná a vzrušující. Jeden ze švédských novinářů napsal: „Opravdu doufám, že balet Place nahráli, aby se na toto vytříbené umělecké dílo mohlo podívat co nejvíce z nás." Zdá se, že toto přání se nyní plní, Mats Ek a Jonas Åkerlund totiž při setkání zjistili, že spolu chtějí spolupracovat. V květnu 2009 byl balet „PROSTOR" uveden ve stockholmském divadle Royal Dramatic Theatre. Jonas Åkerlund toto představení ve dnech 8. až 10. května zaznamenal na 35 mm filmový pás, hotový film pak byl s krátkým úvodem hotov v říjnu 2009. Celkem trvá dvacet osm a půl minuty. Balet. Kino Sféra od 18.30 hodin. Vstupné 120 Kč.

sobota 10. března

O PRINCEZNĚ, LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH
Pohádka divadla CZiDivadlo Praha vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. Veselá pohádka s písničkami v sobě ukrývá ponaučení o tom, že odvaha, malý čin a laskavá mysl, spolu s vírou v kouzelné proměny, umí dělat opravdové zázraky. Děti uvidí poutavý příběh, mohou se nechat unášet dějem klasické pohádky i živě reagovat. Výpravná scéna, rekvizity, téměř muzikálové melodie písniček a neobvyklá zápletka, je pobaví a zaujme. Zvítězí nakonec peklo a nebo láska? Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10 hodin. Vstupné 60 Kč.

středa 14. března

KLAVÍRNÍ RECITÁL PAVLA ZEMENA
Klavírista mladé generace Pavel Zemen začal hrát na klavír v pěti letech pod vedením své matky BcA. Taťány Zemenové a poté Mgr. Ireny Hlasové v ZUŠ v Rychnově nad Kněžnou. Absolvoval Konzervatoř v Českých Budějovicích, a to ve dvou oborech klavír a klarinet. Během studia na konzervatoři se zúčastnil několika mistrovských kurzů (prof. Alena Vlasáková, prof. Vera Nosina, Clara Moniuszko aj.). Zaznamenal úspěchy na interpretačních soutěžích, např. 1. cena soutěže Nadace Bohuslava Martinů, cena Mezinárodního hudebního festivalu Pražské 2013. O rok později byl přijat na Janáčkovu akademii múzických uměni v Brně, kde studuje obory klavír a klarinet. Turnovský hudební večer. Městké divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč / na místě 150 Kč.

Neformální jazzový festival láká na směsici lahůdek pátek 16. a sobota 17. března

NEFORMÁLNÍ JAZZOVÝ FESTIVAL
Devatenáctý ročník Neformálního jazzového festivalu nachystal opět pestrou směsici (zdaleka nejen) jazzových lahůdek. Stejně jako v uplynulých čtyřech letech se i letos hudební fanoušci mohou po dva večery na hlavním sále KC Střelnice nechat unášet krásnou muzikou a ti, kdo jazz moc neznají, budou mít letos výjimečnou šanci poznat jeho pestrost.
pátek 16. března 18.30: Duo BigBand & hosté, 20.30: Big Band VOŠ KJJ vedený Milanem Svobodou
sobota 17. března 18.30: Talent Transport (SK), 20.30: Energit.
Neformální Jazzový festival. Koncert, hudební festival. KC Střelnice vždy od 18.30 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč/jeden den, 200 Kč/dva dny; na místě 160 Kč/jeden den. Podrobná pozvánka

středa 21. března

RUSKO A MONGOLSKO
Multimediální přednáška fotografa Pavla Svobody z velké cesty Napříč Asií. Sedm měsíců dobrodružství na trase Moskva - Bangkok. Rusko je obrovská země s prostorem pro neuvěřitelná dobrodružství. Projedeme mystickou Transsibiřskou magistrálou napříč největší zemí světa. Přes ruské pohoří Altaj do extrémně odlehlého Mongolského Altaje se stále živou tradicí sokolnictví. Uvidíte nekonečné písčité duny v poušti Gobi či romantické jezero Chovsgol. Buddhistické kláštery v Mongolsku i ruském Burjatsku. Podzim na Sibiři je jako exploze barev. Mystické jezero Bajkal je po letní sezoně pusté a drsné. V pohoří Sajany již mrzne a napadl sníh. Sibiř si zkrátka zamilujete.
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč.

JAN ČENSKÝ
V březnu si v pořadu Pohovka bude Josef Klíma povídat s nejznámějším filmovým českým princem Janem Čenským, který hrál nejen v desítkách oblíbených pohádek. Pražský rodák Jan Čenský (1.5.1961) vystudoval hudebně dramatický obor na konzervatoři a již běhm studií začal dostávat příležitosti před filmovou kamerou. Jeho první zásadnější role byly k překvapění záporné, nicméně jeho mladá a hezká tvář přispěla k tomu, že začal být obsazován do pohádek a to často právě do rolí princů. Nevyhíbá se ani účinkování v divadle či v televizních seriálech. V současné době se věnuje především moderování (Miss České republiky). Hudební doprovod obstará Klíma band, Pavel Půta a Andy Seidl. Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19. hodin. Vstupné 200 Kč / seniorské vstupné na OSV 140 Kč.

sobota 24. března

GIACOMO PUCCINI - BOHÉMA
Paříž, hýřiví umělci, velká láska, krutý osud. Opera Bohéma z roku 1896 je nejoblíbenější operou Giacoma Pucciniho, jehož dílo patří do kmenového repertoáru všech světových operních scén. Puccini - nejvýznamnější představitel italské oper na přelomu 19. a 20. století - našel námět pro operu Bohéma v humorně-sentimentálním románu Louise Henriho Murgera o životě chudých pařížských umělců. Skladatel spolu se svými libretisty vypráví příběhy čtyř kamarádů, kteří v nevytopené mansardě sní o svých budoucích úspěších. Středobodem děje je však příběh lásky jednoho z nich, básníka Rudolfa a prosté švadleny Mimi. Náhoda na chvíli spojí jejich osudy, aby je však brzy opět rozdělila nelítostná nemoc. Nakonec se Mimi ještě jednou vrátí k milému a do kruhu jeho veselých kumpánů, ale už jim zbývá jen se rozloučit, neb životní nit hrdinky se neodvratně přetrhává.
Opera v kině. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 270 Kč.

NOTHINGHAM & ONDŘEJ HALAMA
U příležitosti neformálních oslav 110.výročí založení turnovského gymnázia, vystoupí v průběhu roku, v kulturní kavárně KUS několik kapel, které jsou personálně spojené s touto školou. Na prvním koncertu vystoupí skupina Nothingham, kterou není třeba blíže představovat, spolu s evangelickým farářem a pedagogem Ondřejem Halamou. Přehlídku zahájí reprízou vloni úspěšného rockového oratoria "Jan Křtitel", které se dočkalo a dozajista ještě dočká mnoha repríz. V dubnu se potom můžete těšit na koncert experimentálního dua Tam dole tma a rock ´n ´rollových Snap Call. Koncert.
Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné dobrovolné.

středa 28. března

EMIL HAKL
Březnovým hostem Petra Viziny v literárním pořadu O literatuře bude spisovatel Emil Hakl. Ten se narodil v roce 1958 v Praze, kde dosud žije, vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor tvorba textu, později ještě dva ročníky dramatického oboru tamtéž. Pracoval jako aranžér, knihovník, strojník, zvukař, reklamní textař, literární redaktor, novinář a časopisecký editor. V 80. letech se věnoval psaní veršů, dramatizaci knižních předloh a jejich realizaci v různých amatérských divadelních formacích, prózu začal psát v roce 1998. Publikoval v řadě sborníků a knižních výborů (Německo, Rakousko, Polsko ad.), jeho novela O rodičích a dětech byla oceněna cenou Magnesia Litera 2003, přeložena do několika jazyků a byl podle ní natočen stejnojmenný celovečerní film v režii Vladimíra Michálka. V roce 2010 získal Cenu Josefa Škvoreckého za Pravidla směšného chování. V roce 2013 vyšel román Skutečná událost, za který získal svou druhou Magnesii Literu za nejlepší prózu. Poslední román Emila Hakla Umina verze předjímá to, k čemu technověda směřuje už delší dobu - výrobu umělého člověka. Frankensteinovská touha lidstva je tu naplněna v ryze garážových podmínkách. Je to román o lásce s téměř detektivní zápletkou, napsaný autorovým typicky úsporným a svižným stylem. Život je zázrak, ať vzniká jakkoli.
O literatuře. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

pátek 30. března

HITMAKERS
Čtveřice rockerů se vrací na Střelnici po necelých třech měsících. V listopadu 2017 jsme je mohli vidět i slyšet v rámci benefice Tvoje hvězda na nebi. Nyní ale bude patřit jeviště kavárny KUS pouze jim. Dle jejich slov se můžete těšit na vlastní rockovou tvorbu s prvky klasického hard-rocku z již vydaných alb Láska jak trám a Světlo zůstane v nás. V současnosti již kapela pracuje na dalších nových písních i již třetím albu, kolik novinek představí je prozatím ve hvězdách. Počátky Hitmakers se přitom datují do roku 1996, kdy uskupení vystupovalo pod názvem Tom Mašek Band. Název Hitmakers přišel až v roce 2001 a o sedm let později druhé řadové album Světlo v nás. Přijďte tvorbu této kapely ohodnotit a především podpořit i vy!
Kulturní kavárna KUS od 20 hodin. Vstupné dobrovolné.

sobota 31. března

BARBORA POLÁKOVÁ
V rámci svého Tour 2018 zavítá na Střelnici známá česká zpěvačka a herečka Barbora Poláková, která se chystá navštívit celkem 12 měst napříč Českou republikou a jednou zavítá také na Slovensko. Můžete se těšit na písničky z nové desky, která vyjde začátkem března, ale určitě se dočkáte i některých songů z prvního alba. Hostovala v řadě pražských divadel, hrála v mnoha filmech a její písně Nafrněná či Kráva jsou divácky velmi úspěšné. Právě díky nim se dostala do podvědomí tisícům posluchačů, kteří si ji zamilovali. Písni Kráva vydané 2015 předcházel ještě politicky za měřený duet s Davidem Kollerem Sami. Nicméně tou pravou třešinkou na dortu se stala Nafrněná, která dokonale paroduje svět pomluv. Videoklip, který Poláková natočila ještě před porodem prvního potomka válcoval internet a dnes má kontě přes 31 milonů shlédnutí (YouTube). Není se čemu divit ve videoklipu si totiž zahrálo hned několik předních českých hereček - Martha Issová, Lenka Krobotová či Ivana Chýlková. Chybět ale nemohl ani její partner Pavel Liška. V roce 2016 vyšel song Generace, v němž si tak trochu utahuje ze současných mladých. O rok později se objevil unikátní klip k písni Po válce, označovanou za až nihilistickou baladu, kde Poláková po barevné „Krosně" otočila a dokonce se v klipu ostříhala. Tvorba této mladé umělkyně tedy nemá jednotnou tvář, na koncertě se tak můžete těšit na písně vážné ale i zábavné, které vám dopřejí skvělý kulturní zážitek. Koncert. KC Střelnice od 20.30 hodin. Vstupné v předprodeji 290 Kč / na místě 350 Kč.

Výstavy

Na křídlech jeřábů
Kavárna KUS. Výstava Jiřího Šťastného, člena fotoklubu Safír Turnov. Zahájení proběhne ve středu 7. března v 18 hodin.Výstava potrvá do 1. května.
Ing. Jiří Šťastný ( nar. 27. 7. 1983, Turnov)
Vystudoval SPŠ v Jičíně, následně Technickou Univerzitu v Liberci a nyní pracuje v oblasti IT. Všechen svůj volný čas věnuje poznávání a ochraně přírody. Ve fotografii se snaží zachytit neopakovatelné okamžiky v přírodě. Tentokrát téma výstavy zaměřil na ty nejvznešenější z našich ptáků - jeřáby popelavé. Snímky pochází z hnízdních lokalit, ale především z evropských shromaždišť, kde jsou často i desítky tisíc jeřábů.

Ádr
Foyer KC Střelnice. Prodejní výstava fotografií Miroslava Roubínka bude slavnostně zahájena ve foyer KC Střelnice ve středu 7. března v 17 hodin a potrvá do 1. května. Ádr je o kráse, svobodě, fantazii, lásce, kamarádech, smíchu, radosti, snech. Užijte si ho a nejlépe uděláte, když se do skal vypravíte sami.
„Myšlenka vyprávění příběhu o mých milovaných skalách a o krajině a životě kolem nich, vznikla ve stejné době, kdy jsem začínal fotit, tedy téměř před 15 lety. I moje fotografické začátky jsou spojeny se skalami. Moje tehdejší přítelkyně si vždycky na léto pro sebe zařídila nějakou zahraniční stáž a já tady zůstal v podstatě sám. Tak mne v květnu 2003 napadlo, že by nebylo špatné si cestu skalami nějak zdokumentovat. Vznikla série fotek, která si i přes obludnou technickou kvalitu v sobě uchovala krásu a radost příjemného teplého jarního dne." Popisuje začátek vzniku jedinečné fotografické sbírky autor Miroslav Rubínek.

Plesová sezona končí

sobota 3. března od 20 hodin

NOVÝ EROTICKÝ PLES
Hraje hudební skupina Koneckonců, vstupné 290 Kč (předprodej na recepci KC Střelnice).

pátek 9. března od 19 hodin

MATURITNÍ PLES SUPŠ A VOŠ
Hraje kapela Piknik, vstupné 160 Kč (předprodej v budově školy).

sobota 10. března od 20 hodin

ABSOLVENTSKÝ PLES GYMNÁZIA TURNOV
Hraje Orchestr Vladimíra Janského, vstupné od 180 Kč (předprodej na www.gytuples.cz).

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Divadelní přehlídka Turnovský drahokam zve na pohádkový program

Neformální jazzový festival láká na směsici lahůdek

Festival Modrý Kocour 2018 slíbil maso a bylo maso!

Co jste zmeškali z turnovské kultury v únoru?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Březnové plesy a karnevaly zakončí taneční sezonu

Březnová nabídka kina Sféra v Turnově

Program turnovské knihovny Antonína Marka v únoru

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v březnu

Akce Kulturního centra Golf Semily v březnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jak nevyschnout se pokusí v Semilech vysvětlit Josef Šedlbauer
Ligové ženy Turnova v Jablonci bez bodů
Turnovské naděje získaly 16 medailí z domácí Samurajské katany
Oslabený Dalmach proti Chotěboři odehrál vyrovnaně jen poločas
První krajskou Babičkou roku se stala Bedřiška Klíchová

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT