Únorový program Kulturního centra Střelnice Turnov

03.02.2018 14:00:15 | Autor: KC Střelnice Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Únorový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V únoru 2018 můžete v Turnově zavítat na několik divadelních představení, koncertů, plesů nebo besed. Z divadelních představení jmenujme Zamilovaný sukničkář a Moje malá úchylka, z koncertů Turnovské orchestrální sdružení, a na besedy přijedou Jan Burian a Otakar Brousek mladší.

To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovského kina.

Kultura v Turnově v únoru 2018:

čtvrtek 1. února

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I letos se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu! Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí a výherce čeká odměna v podobě poukazů na pořady KC a také sleva na útratu v kavárně KUS.
Kavárenský kvíz. Foyer KC od 19 hodin. Vstupné zdarma.

čtvrtek 1. února

ZAMILOVANÝ SUKNIČKÁŘ
Doslova pár posledních volných míst zbývá na komedii oblíbeného hereckého souboru Háta, která do našeho divadla zavítá hned prvního února. Komedie Zamilovaný sukničkář, jež nás čeká, pojednává o záletném americkém velvyslanci Harry Douglasovi, žijícím se svou ženou Lois. Vše začíná ve chvíli, kdy Harry řekne, že odjíždí na víkend do Skotska hrát golf. Lois naopak Harrymu oznámí, že bude na víkend v lázních. Harry se ovšem tajně vrací do prázdného domu, jelikož si ve skutečnosti naplánoval milostné dostaveníčko s přitažlivou sousedkou Marianne. Co bude následovat? Uvidíme! O zábavu se postarají Lukáš Vaculík, Filip Tomsa, Mahulena Bočanová nebo Adéla Gondíková a další.
Volné divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč/ na místě 390 Kč.

středa 7. února

AUTOSTOPEM PO SÝRII
S promítáním fotografií spojená beseda nás během vyprávění zavede do Sýrie. Cestovatel, dobrodruh a etnolog Mgr. Libor Drahoňovský tuto zajímavou, avšak v současnosti krutou občanskou válkou sužovanou zemi procestoval autostopem, aby více poznal místní obyvatele a také spatřil působivé rozvaliny starověkého města Palmyry, křižácké hrady, starobylé kláštery a spoustu dalších na pamětihodnosti bohatých měst.
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč.

sobota 10. února

JAK PRINCEZNA MÁŇA ZACHRAŇOVALA MARTINA Z PEKLA
Přijďte o sobotním dopoledni s dětmi na hranou pohádku Divadélka Andromeda, v níž se omylem do pekla dostane hodný Martin, společně budeme držet palce statečné Máně, která se ho rozhodne zachránit. I to se zkrátka může stát, hloupý čert Hamaráš se splete a sebere místo lakomého Hrabala hodného a nic netušícího Bártovic Martina a odnese ho rovnou do pekla. A jelikož co peklo jednou schvátí, již nikdy nevrátí, musí Martina někdo osvobodit. A bude to statečná princezna Máňa. Jak se jí to všechno podaří, uvidí děti ve veselé pohádce plné písniček.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10 hodin. Vstupné 60 Kč.

MAŠKARNÍ BÁL PRO DOSPĚLÉ
Na letošním, historicky prvním Maškarním plese v Turnově, vám k tanci a poslechu bude hrát jedinečné uskupení M.T.O. Universal Praha, které lze s trochou nadsázky označit za nejoriginálnější hudební spolek této země. V jejich repertoáru jsou veškeré hity napříč hudební scénou od 60. let do součastnosti. Těšte se na Františka Skálu, Tomáše Hanáka, Zdeňka Lhotského, Lenku Vychodilovou a další známé umělce, kteří vám průběh večera zpestří písněmi od Elvise Presleyho a Toma Jonese přes Franka Sinatru a Pavla Lišku až po Janu Kratochvílovou a Hanku Zagorovou. A krom toho - celý orchestr vystupuje též v originálních kostýmech a zpěváci je mění téměř na každou píseň. Přijďte společně s námi psát historii a nezapomeňte své masky!
KC Střelnice od 20 hodin. Vstupné v předprodeji 240 Kč/ na místě 300 Kč.

neděle 11. února

VELKÝ RODINNÝ KARNEVAL
Žlutá ponorka ve spolupráci s KCTvás zve na dětský karneval. Čekají nás hry, zábava a soutěže pro maličké, větší i rodiče. Taneční rej potrvá do 17 hodin. Takže neváhejte a chystejte kostýmy!
KC Střelnice od 15 hodin. Vstupné 50 Kč, s maskou 30 Kč.

středa 14. února

JAN BURIAN
Hostem únorového pořadu s Petrem Vizinou bude básník, písničkář, hudební skladatel a také prozaik Jan Burian, syn avantgardního divadelníka E. F. Buriana a spisovatelky Zuzany Kočové. Jan Burian se narodil 26. března 1952 v Praze, od roku 1970 vystoupil na více než čtyřech tisících koncertů, většinou sólově za doprovodu klavíru, ale občas i za doprovodu různých kapel. Vydal řadu písňových alb, to poslední v roce 2012 s názvem Jak zestárnout. Je autorem knih fejetonů, vydává básně a také píše knihy inspirované cestováním. Roku 2012 vyšla jeho monografie o otci s názvem Nežádoucí návraty E. F.Buriana. Pro rozhlas vytvořil ve stejném roce téměř třicetidílný cyklus pořadů Na sever s Janem Burianem, věnovaný skandinávské kultuře.
O literatuře. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

TURNOVSKÉ ORCHESTRÁLNÍ SDRUŽENÍ
V únoru proběhne výroční koncert komorního orchestru, který je již řadu desetiletí součástí kulturního dění ve městě. Turnovské orchestrální sdružení bylo založeno v roce 1891, od té doby funguje s malými přestávkami a sdružuje hudebníky ze širšího regionu Turnova. V repertoáru převládají díla z období baroka a klasicismu. Sdružení spolupracuje na programech s dalšími turnovskými soubory. Nadstandardní úroveň amatérského orchestru zajišťuje trvalá spolupráce se členy orchestru Divadla F. X. Šaldy i zázemí turnovské ZUŠ. V roce 1993 se stal dirigentem orchestru Jan Novotný, od roku 2004 převzal jeho úlohu Ondřej Útrata, člen orchestru Divadla F. X. Šaldy v Liberci.
Turnovský hudební večer. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč/ na místě 150 Kč.

čtvrtek 15. února

OTAKAR BROUSEK ML.
V únorovém setkání se můžete těšit na herce a dabéra, který je v hereckém prostředí především svými hereckými kolegy přezdíván Ťulda. Otakar Brousek ml. pochází z hereckého prostředí, jeho otec Otakar Brousek starší (Báječná léta pod psa, Pan Pickwick) byl přední český herec a i jeho matka Jaroslava Brousková (Duhová Kulička, Jen se spolehni) byla herečkou. Absolvoval pražskou konzervatoř, působil v kladenském divadle a později v Městkých divadlech pražských. Mimo to byl i členem souboru Divadla Na Fidlovačce či Divadla na Vinohradech. Filmový debut ho čekal díky snímku Údolí krásných žab, vidět jsme ho mohli i v seriálech (Ohnivý kuře, Ulice, ad.). V rámci dabingu propůjčil svůj hlas například Davidu Thewlis (Profesor Lupin v sérii Harry Potter). Večerem nás provede Milan Schejbal, o hudbu se postará Pavel Půta a Andy Seidl.
Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19 hodin. Vstupné 200 Kč / seniorské vstupné na OSV 140 Kč.

Detektivní komedii Moje malá úchylka uvidíte v turnovském divadle

pondělí 19. února

MOJE MALÁ ÚCHYLKA
Moje malá úchylka pražského A studia Rubín, kterou má na svědomí Tomáš Dianiška (např. Mlčení bobříků, Zvrhlá Margaret), je parodií na v dnešní době velmi oblíbený žánr salónních detektivky à la Agatha Christie. Díky rubínovskému humoru je hra zaručenou kvalitní zábavou. Právě to tvrdí protagonisté hry. Hlavními postavami je poněkud bizarní čtveřice lidí, kteří jsou pozváni do luxusní rezidence, a samozřejmě se stane vražda. A pak ještě jedna. Všichni jsou podezřelí a všichni mají motiv. To je nepříjemná kombinace. Taxikářka s orgasmickou poruchou (Hana Vagnerová nebo Berenika Kohoutová), starý magik (Jan Cina - herec, dabér, moderátor, zpěvák a tanečník, který se narodil 20. března 1988 v Praze) a plastický chirurg (Andrej Polák) jsou tak najednou v zajetí slepého komorníka a číšníka Alfréda (Petr Vančura), který trpí Touretteovým syndromem, nezvladatelnou potřebou reagovat na vypjaté situace řevem a používáním vulgarismů.
Abonentní divadelní představení + veřejnost.
Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč/ na místě 420 Kč. Samostatná pozvánka

středa 21. února

ZEMÍ ŠKIPETARŮ ANEB VÍTEJTE V ALBÁNII
Hlavním cílem cesty byla příroda, která byla nejkrásnějším zážitkem, jaký si Luboš Vránek mohl přát. Působivé horské masivy v kombinaci s tyrkysovými jezery, průzračnými potoky a řekami byly dle jeho slov famózní. A nezklamali ani lidé, albánská vlídnost a pohostinnost je prý někdy až zahanbila. Pokud jezdíte rádi k moři, podívejte se spolu s námi i na albánskou riviéru, možná bude místem vaší příští dovolené.
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč.

čtvrtek 23. února - neděle 26. února

MODRÝ KOCOUR
Modrý kocour už dávno není pouze druhým největším festivalem amatérského divadla v České republice. Do Turnova, už na 23. ročník festivalu, opět zavítají profesionálové, loutková divadla, filmový režisér Michal Samir povede hereckou dílnou a nebudou chybět ani hudební lahůdky z Prahy - vyhlášená experimentální rapová formace Mutanti hledají východisko a DJ Mardoša, člen slavné kapely Tata Bojs. Multižánrový mezinárodní festival, který z Turnova opět učiní kulturní centrum Libereckého kraje, začíná už ve středu večer 21. 2. v Městském divadle milovaným Rádobydivadlem Klapý.
Divadelní festival. KC Střelnice, Městské divadlo Turnov. Podrobnou pozvánku připravujeme

středa 28. února

ZIMNÍ POHÁDKA
Christopher Wheeldon již v adaptaci Alenky v říši divů ukázal, co pro něj znamená pojem baletní scéna 21. století. Dokonalá syntéza tanečních a hudebních čísel, uhrančivé výpravy a technických fines světla a stínu pozvedla nesmrtelný literární skvost do mrákotných výšin jevištní imaginace. Nyní stál před neméně náročnou výzvou. Převést Shakespearovu Zimní pohádku do nového celovečerního baletního opusu se v odborných kruzích jevilo jako už přespříliš smělý tvůrčí záměr. Wheeldon obklopený totožným autorským týmem ve složení skladatel Joby Talbot a scénograf Bob Crowley to však zjevně dokázal: první kritiky předních světových deníků nešetří slovy chvály. Předpokládaná délka přenosu: 2 hodiny a 35minut včetně dvou přestávek. V původním znění bez českých titulků.
Přímý přenos baletu. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč / operní abonenti 200 Kč.

čtvrtek 1. března

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I letos se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu! Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí a výherce čeká odměna v podobě poukazů na pořady KC a také sleva na útratu v kavárně KUS. Kavárenský kvíz. Foyer KC od 19 hodin. Vstupné zdarma.

VÝSTAVY FOTOKLUBU SAFÍR A FOTOSTUDIA BJ

V únoru pokračují výstavy fotografických prací, které můžete v prostorách Střelnice zhlédnout až do 6. března.

Ptáci a lidé: Čestmír Církva
„Fotografie je láska, která mě provází již přes padesát let. Při svých cestách po Evropě, USA či Brazílii jsem vždy měl s sebou milovaný Canon s nastavenou expoziční prioritou: Lidé."
Zdeněk Souček „Za ptáky a fotografováním přírody podnikám řadu výprav. Na svých expedicích jsem navštívil již většinu evropských zemí a dále Brazílii, Kostariku, Peru, Bolívii, USA a další."

Sportovní fotografie: Otakar Kudrnáč
„Aktivně se věnuji fotografii od roku 1980. Nejprve to byly sportovní fotografie ze závodů a automobilových soutěží, s nimiž jsem se pravidelně účastnil fotosoutěže v rámci Rallye Škoda. Dále jsem se účastnil výstav k různým sportovním podnikům."

PŘEHLED PLESOVÉ SEZÓNY 2018

pátek 2. února od 19 hodin

MATURITNÍ PLES OAHŠ třídy H4 a S4
Hraje kapela VzHáčka, vstupné 170 Kč (předprodej v budově školy).

sobota 3. února od 20 hodin

PLES ZUŠ TURNOV
Hraje Big band ZUŠ Turnov a Turnovanka, vstupné 200 Kč (předprodej v recepci KC Střelnice).

pátek 9. února od 20 hodin

MATURITNÍ PLES 4. C GYMNÁZIA TURNOV
Hraje Orchestr Ladislava Bareše Liberec, stupné 150 /170 Kč (předprodej v kanceláři gymnázia).

sobota 10. února od 20 hodin

MAŠKARNÍ BÁL
Hraje MTO Universal Praha, vstupné v předprodeji 240 / na místě 300 Kč (předprodej na recepci KC Střelnice).

Městský ples odstartuje v Turnově akce k výročí vzniku republiky

pátek 16. února od 20 hodin

MĚSTSKÝ PLES
Město Turnov srdečně zve milovníky tance, hudby a dobré zábavy na Městský ples. Již 9. ročník se uskuteční v pátek 16. února 2018 od 20 hodin ve velkém sále Kulturního centra Střelnice. Těšit se můžete na pestrý kulturní program či bohatou tombolu. K tanci a poslechu bude hrát Orchestr Ladislava Bareše. Vstupné 220 Kč (předprodej na recepci KC Střelnice). Podrobná pozvánka

sobota 17. února od 20 hodin

PLES ABSOLVENTŮ A PŘÁTEL OHS TURNOV
Hraje Orchestr Ladislava Bareše Liberec, vstupné 800 Kč (předprodej v recepci KC Střelnice a sekretariátu OHS Turnov, v ceně občerstvení, slosování vstupenek o skutečně hodnotné ceny)

sobota 3. března od 20 hodin

NOVÝ EROTICKÝ PLES
Hraje hudební skupina Koneckonců, vstupné 290 Kč (předprodej na recepci KC Střelnice).

pátek 9. března od 19 hodin

MATURITNÍ PLES SUPŠ A VOŠ
Hraje kapela Piknik, vstupné 160 Kč (předprodej v budově školy).

sobota 10. března od 20 hodin

ABSOLVENTSKÝ PLES GYMNÁZIA TURNOV
Hraje Orchestr Vladimíra Janského, vstupné od 180 Kč (předprodej na www.gytuples.cz).

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Detektivní komedii Moje malá úchylka uvidíte v turnovském divadle

Městský ples odstartuje v Turnově akce k výročí vzniku republiky

Co jste zmeškali z turnovské kultury v lednu?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Bohatá nabídka plesů potěší v únoru všechny tanečníky

Únorová nabídka kina Sféra v Turnově

Program turnovské knihovny Antonína Marka v únoru

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v únoru

Akce Kulturního centra Golf Semily v únoru

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Antiples chystají v lomnické Továrně Mastných
Upozornění pro pořadatele kulturních akcí v Turnově
Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů
Předpremiéra filmu Ženy v běhu proběhne v lomnickém kině
Dalmach potvrdil první místo výhrou v Ústí nad Labem

Nejčtenější články

22.01.: FOTO: Večer donátorů v semilském muzeu zpestřila Miriam Kantorková
20.01.: Nová panoramatická kamera zdobí budovu krajského úřadu
22.01.: Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT