Červnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.06.2017 11:26:32 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Červnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám červnový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.  

Zhodnocení předchozích akcí:

Celostátní kolo soutěže v angličtině

Ve čtvrtek 4. května se konalo v Praze v NIDV celostátní kolo soutěže v anglickém jazyce a naši školu a Liberecký kraj zastupoval Max Vloeberghs ze sekundy. Získal úžasné druhé místo a od stupně nejvyššího jej dělilo půl bodu. Ve své kategorii se utkal s dalšími třinácti soutěžícími z celé České republiky, vítězi krajských kol této soutěže. Maxe čekal poslech, četba textu a pohovor před komisí, který byl tento rok zaměřen na environmentální problémy a jejich řešení. Soutěžící musel prokázat nejen jazykové schopnosti, ale i odborné znalosti.

Okresní kolo OVOV

V pátek 5. května proběhlo v Turnově okresní kolo OVOV. Naši studenti si vedli velice úspěšně. Družstvo vybojovalo krásné druhé místo a postupuje do krajského finále, které se uskuteční 29. 5. ve Stráži pod Ralskem. Ve svých kategoriích dosáhli jednotlivci na medailové pozice: Lukáš David (3.0) - 1. místo, Ema Brillová (2.0) - 1. místo, Ondřej Fries (1.0) - 2. místo, Max Vloeberghs (2.0) - 3. místo. (KJC)

Čteme všichni, vypráví jen někdo

V úterý 16. května se v  kině Jitřenka konalo regionální kolo přehlídky v umění vyprávět pod názvem Čteme všichni, vypráví jen někdo. Pořadatelem jsou Městské knihovny v Semilech a v Turnově. Ve své kategorii získala studentka sekundy Theresia Anna Hakenová úspěšné 2. místo.

Okresní kolo Pythagoriády

Ve čtvrtek 18. května se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo Pythagoriády, kam postoupili ze školního kola z primy Richard Mlejnek a Karel Otakar Bartoň a z tercie Tomáš Chmelík. Tomáš se umístil ve své kategorii P8 na pátém místě, v kategorii P6 se Richardovi povedlo v konkurenci 32 účastníků probojovat mezi devět úspěšných řešitelů.

Okresní kolo fyzikální olympiády

Dne 24. května se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo fyzikální olympiády v kategorii G, kterého se zúčastnili vybraní studenti sekundy. Lukáš Kvarda se umístil na 2. místě a Justýna Kolářová na 3. místě.

Krajské kolo OVOV

V pondělí 29. května se ve Stráži pod Ralskem uskutečnilo krajské kolo OVOV. Naše družstvo obsadilo krásné třetí místo. Mezi jednotlivci se na stupních vítězů umístili: Adam Malý (1.O) - 3. místo, Ondřej Fries (1.O) - 2. místo a Lukáš David (3.O) - 1. místo. Adam a Lukáš postupují do republikového kola, které proběhne 8. - 9. září 2017 v Brně.

Návštěva kina Jitřenka

Ve středu 31. května navštívili studenti kvarty kino Jitřenka, kde od 8:15 hod zhlédli film s názvem Život není hra. Tento film se dotýká několika problémových okruhů - rizik imaginárního světa internetu, kyberšikany, xenofobie, atd.

Soutěž Europa Secura

Studenti septimy Jan Pekárek, Tomáš Zeman a Karel Matura se dne 31. května v Hradci Králové zúčastnili krajského kola soutěže Europa Secura, kterou pořádá Institut pro evropskou politiku EUROPEUM. Výsledky soutěže zatím nejsou k dispozici.

Červnový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta:    

Den s němčinou

V říjnu jsme se zúčastnili se studenty nižších ročníků gymnázia akce Den s němčinou v Liberci. Bylo to krásné, jen na nás tehdy nevyšlo místo ve hře Autobahnspiel - Procestuj Německo!. Ve čtvrtek 1. června si tuto hru můžeme zahrát u nás ve škole, připraví ji pro nás pracovníci Goethe Institutu z  Prahy. Prozkoumat Německo, učit se německy a přitom se dobře bavit? To si mohou užít žáci sekundy, tercie a kvarty v interaktivní hře, která se koná ve čtvrtek 1. června 6. a 7. hodinu v aule a přilehlých prostorách. Je to zábavná hra se 16 zastávkami ve známých německých městech, kde na soutěžní týmy čekají záludné úkoly. Důležité je, aby tým spolupracoval a hlavně se dobře bavil. Celá hra probíhá v češtině.

Zájezd do Francie

Louvre, Musée d´Orsay, Sainte Chapelle, Notre-Dame, Sacré-Coeur, Tour Eiffel, Montparnasse, Pigalle, Versailles se zahradami a mnoho dalších míst v Paříži a okolí, která jsou spjata s historií a kulturou nejen francouzskou, ale i naší, navštíví studenti, kteří se zúčastní poznávacího zájezdu do Francie ve dnech 6. až 10. června. Pedagogický dozor vykonávají L. Škrlíková, J. Hortvík a J. Štefánková.

Prevence sociálně patologických jevů

V měsíci červnu se uskuteční několik akcí zaměřených na prevenci sociálně patologických jevů. Zájemci z  řad studentů vyššího gymnázia se 2. a 3. června zúčastní školení, v jehož rámci budou seznámeni s metodikou moderování interaktivních her zaměřených na prevenci patologických jevů. Školení, které začíná v pátek v 10:00 v aule našeho gymnázia, proběhne pod lektorským vedením PhDr. Věry Pickové. Získané znalosti studenti zúročí 26. června, kdy v KC Golf pomohou s realizací programu pro žáky 5. tříd zaměřeného na prevenci kriminality.
Dále 28. června studenti odprezentují ve Sportovním centru Semily žákům 7. tříd semilských škol a sekundy GIO preventivní hru „Jak se (ne)stát závislákem". Začátek akce je v 8:00. Účastnický poplatek 20 Kč. V pátek 23. června navštíví naše gymnázium strážníci Městské policie v Semilech, kteří seznámí studenty primy a sekundy s prací Městské policie a budou s nimi besedovat o kyberšikaně, přestupcích a rizikovém chování mládeže. Besedu připravujeme ve spolupráci s vrchním strážníkem MP, panem Václavem Baudysem.

Premiéra divadelní hry Jednorožec

Dramatický kroužek Gymnázia Ivana Olbrachta vás zve dne 21. 6. 2017 v 17:30 na premiéru své divadelní hry Jednorožec. Scénář vznikl na motivy absurdního dramatu Eugéna Ionesca: Nosorožec, ve kterém autor upozorňuje na neustálé míjení lidí, které je však narušeno přítomností nosorožců. Divadelní představení Jednorožec ukazuje různé typy lidí a jejich světů v jedné obyčejné škole. Poklidný život žáků a učitelů se však změní, když se ve škole znenadání objeví jednorožec. Hrají studenti primy, sekundy, tercie a kvarty. Vstupné dobrovolné.

Předání maturitních vysvědčení

Maturitní zkoušky na semilském gymnáziu proběhly celkově úspěšně. Ústní maturitní zkoušky společné i profilové části maturitní zkoušky probíhaly letos současně v týdnu od 22. do 24. května. Někteří studenti předvedli skvělé výkony. Vyznamenání  dosáhlo 13 studentů v oktávě a 4 studenti ve 4. ročníku (z toho 4 maturanti byli hodnoceni stupněm výborně ze všech předmětů). Studenti skládali zkoušky ve společné části, kterou připravil ve státní zakázce CERMAT, a v  profilové části, kterou připravovala škola. Aby byli maturanti úspěšní, museli vyhovět požadavkům ve všech částech zkoušky (ústní zkoušky společné i profilové části, písemné zkoušky a didaktické testy společné části maturit). Maturita rozhodně není zkouškou jednoduchou. Z dílčích zkoušek neuspělo několik studentů, kteří si na podzim zkoušku zopakují. Úspěšní maturanti obdrží maturitní vysvědčení a nejlepší z  nich také zasloužené odměny. Předání maturitních vysvědčení proběhne ve Státním okresním archivu Semily, a to v  pátek 2. června od 14:00 hod. (4. ročník) a od 15:00 hod. (oktáva).

Obhajoby ročníkových prací

Ve dnech 12. 6. a 13. 6. proběhnou v  aule školy obhajoby ročníkových prací studentů 3. ročníku a septimy. Jde už o 3. ročník obhajob ročníkových prací studentů.

Výlety a porady

V červnu proběhnou v různých termínech také výlety jednotlivých tříd, které se svými studenty připravují třídní učitelé. Informace o výletech poskytují rodičům žáků třídní učitelé. Závěrečná porada pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků za 2. pololetí školního roku 2016-2017 je naplánována na pátek 23. června od 14:00 hod.

Atletické soutěže

V posledním červnovém týdnu proběhnou atletické soutěže. V úterý 27. června se na městském stadionu v Semilech uskuteční atletická soutěž pro semilské školy. Tradiční atletický den, ve kterém proti sobě soupeří družstva složená ze studentů jednotlivých tříd naší školy, se na školním hřišti uskuteční ve čtvrtek 29. června.

Academia

V úterý 27. června od 18:00 proběhne v aule školy tradiční pořad Academia. Studenti se předvedou v  pestrém okruhu zájmů a v rolích, které pravděpodobně neznáte. Všichni jste srdečně zváni. Přípravu akce řídí Ing. Luděk Štěpnička.

Zakončení školního roku

V pátek 30. června zhodnotíme uplynulý školní rok (včetně tradičního zakončení školního roku v aule) a předáme studentům vysvědčení, nejlepším z nich pak také pochvaly a odměny.

Na září připravují:

→ úvodní adaptační kurzy pro nové studenty primy a 1. ročníku GIO,
→ sportovní kurz pro studenty budoucího 3. ročníku a budoucí septimy

Ředitelství školy přeje všem studentům krásné prázdniny, děkuje svým pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům za vykonanou práci pro GIO ve školním roce 2016-2017 a přeje jim zaslouženou a krásnou dovolenou.

Související články:

FOTO: Studenti semilského gymnázia vyrazili objevovat krásy Francie

Cesta studentů semilského gymnázia Ivana Olbrachta do Francie<br />Autor: Stanislav Ulvr

Co jste zmeškali na gymnáziu v květnu?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy a ilustrace Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT