Cestu Přepeř v poháru ukončila druholigová Chrudim

23.08.2018 17:42:41 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V předkole poháru fotbalisté Přepeře vyřadily na konci července Zbuzany, ale soupeř v dalším kole byl ve středu 22. srpna nad jejich síly. Chrudim dokázala mnohem lépe využívat své šance a dostala se až do vedení 0:3, pak ale domácí stav zkorigovali na konečných 2:4.

FK Přepeře - MFK Chrudim 2:4 (0:2)

Druholigová Chrudim přijela do Přepeř v roli favorita. Domácí ji ovšem v úvodu zápasu zaskočili a vytvořili si několik šancí. Ve 3. minutě si na dlouhý míč Krasnického naběhl za obranu Synek, postupoval na brankáře, ale v rozhodující chvíli byl zezadu atakován obráncem a míč skončil v zámezí. V 5. minutě se Přepeřští dostali do přečíslení čtyři na dva, jenže finální přihrávka Schuberta na Synka nebyla přesná. V 8. minutě Novotný nahrál do běhu Synkovi, ten odcentroval a před nabíhajícím Vaníčkem odvrátil na malém vápně obránce na roh. Ve 22. minutě na hranici vlastního vápna místo odkopu zvolil Vrabec kličku, míče se zmocnil Froněk a střelou na zadní tyč otevřel skóre. Ve 23. minutě odcentroval Synek z pravého křídla, Schubert na malém vápně přistrčil míč Novotnému, jeho střelu zblokoval obránce na roh. Následný roh hosté odvrátili, Zezulka na půlce nedůrazně hlavičkoval a byl z toho rychlý kontr, který po centru z pravé strany zakončil hlavou Kopecký na 0:2. Ve 31. minutě prostrčil mezi obránci míč Schubert na Synka, který se dostal před brankáře Zímu, ale ten ho na dvakrát vychytal. O minutu později se dostal k centru z pravé strany Novotný a Schubert z malého vápna přestřelil. Ve 38. minutě si Schubert ve vápně povodil obránce, ten ho podrazil, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Ve 44. minutě prokázal svoje kvality hostující Froněk. Na vápně obešel tři domácí beky a jeho technická střela skončila těsně vedle branky.

Videosestřih Ivo Zahradnika:

V 51. minutě si naběhl znovu Froněk na míč za obranu, zasekl obránci a tentokrát jeho střela byla přesná - 0:3. V této části zápasu hosté zatlačili domácí na jejich polovinu a přepeřská obrana se měla co ohánět, aby znovu neinkasovala. V 63. minutě se však rozběhl s balónem Krasnický, na vápně si narazil se Synkem a sám před brankářem Zimou nezaváhal - 1:3. V 66. minutě hosté poslali na domácí polovinu dlouhý balón, Hyka vyběhl, leč útočník Šípek byl u míče dříve a pohodlně skóroval - 1:4. V 70. minutě vystřelil Marek Sedláček, k míči se dostal Synek, obtočil se kolem obránce a střela k tyči znamenala snížení na 2:4. V 88. minutě Peškar centroval z pravé strany na nabíhajícího Abrahama, kterému na poslední chvíli obránce sebral míč z nohy a odvrátil na roh. Z něho se k hlavičce prodral Vrabec, ale těsně minul branku.

„Chrudim byla velice kvalitní soupeř, který nemilosrdně potrestal naše chyby a zaslouženě postoupil. Ale i proti tak kvalitnímu týmu jsme si dokázali vypracovat mnoho brankových příležitostí. Bohužel nás trápí koncovka," uvedl k zápasu vedoucí mužstva Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 63. Krasnický, 70. Synek - 22. a 51. Froněk, 25. Kopecký, 66. Šípek. Rozhodčí: Ginzel - Myška, Arnošt, ŽK: 0:1. Diváků: 400. Přepeře: Hyka - Krasnický, Mar. Sedláček, Nesvadba, Petřík - V. Novotný (80.Mich. Sedláček), Zezulka (64. Abraham), Vrabec, Vaníček - Schubert (64. Peškar), Synek.