Čtrnáct penalt v Sedmihorkách znamenalo bod a postup v poháru

02.04.2019 16:34:36 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky

Neuvěřitelných 14 penalt viděli diváci v prvním letošním zápase na sedmihorské trávě proti Bílému Kostelu. Z toho čtyři byly nařízené ve hře a dalších deset se v závěru střílelo v rozstřelu pro určení postupujícího v poháru. V utkání Rovenska se kopaly penalty jen dvě a Nový Bor jimi porazil hosty 3:1.

Sedmihorky - Bílý Kostel n. N. 2:2 (1:2)

Domácí v zápase neproměnili pět tutovek, z toho jednu penaltu, kterou v 54. minutě promarnil Špína. Nejprve ale v 7. minutě faulovali hosté Hořáka a Špína nařízený pokutový kop proměnil - 1:0. V 11. minutě ale rozhodčí nařídil další penaltu na druhé straně a Vacek vyrovnal na 1:1. Další šance domácích pak zlikvidoval gólman hostů Ulrich a ve 35. minutě se hlavičkou Vacka dostal Bílý Kostel dokonce do vedení.

Ve druhém poločase už tolik šancí k vidění nebylo, i když v 60. minutě nebezpečně střílel Hořák. V 90. minutě po faulu na Čermáka kopal nařízenou penaltu Kodr a proměnil, čímž vyrovnal na 2:2.

Protože se hrál zápas po dohodě klubů zároveň jako 2. kolo poháru, tak o postupujícím musely rozhodnout penalty. Na ty vyhrály Sedmihorky 5:4, když proměnili Marek, Močkovský, Kodr, Špína i Kroupa a brankář Koudelka jeden pokus hostům chytil.

„V prvním poločase jsme byli lepší a jen neproměnili spoustu šancí, ale nakonec jsme rádi i za bod a postup v poháru," řekl k utkání asistent trenéra Sedmihorek Miloslav Kobrle.

Branky: 8. Špína z penalty, 90. O. Kodr z penalty - 11. a 35. Vacek (první z penalty). Rozhodčí: Havel - Martínek, Zboroň, ŽK: 2:6. Diváků: 80. Sedmihorky: Koudelka - Holý (83. Najman), Marek, Čermák - Novotný (65. Beneš), Močkovský, Kodr, Kroupa (75. Janata), Kaiser (59. Hanoušek) - Špína, Hořák.

Nový Bor - Rovensko 3:1 (0:1)

Hosté zažili komplikace před utkáním, kdy se Prokopcovi rozbilo auto a nouzovými auty dorazilo pět hráčů až těsně před utkáním. Stresové podmínky a nerozcvičení se trochu projevily, přesto rovensko začalo lépe, když v 5. minutě otevřel skóre M. Pařízek. Pak už ale přebrali otěže utkání domácí a zejména zkušený Tomáš Janů zahrával neustále nebezpečné standardní situace. Při nepovedené malé domů, šla střela pouze do tyče.

Druhý poločas zahájili domácí náporem a po dvou nařízených penaltách a jedné vykombinované proměněné šanci otočili stav až na 3:1 ve svůj prospěch.

„Zasloužená výhra domácích, na které jsme dnes neměli. Máme těžký los pěti zápasů venku, ale snad se s tím nějak popereme," dodal k utkání za Rovensko Marek Náhlovský.

Branky: 59. a 70. Janů (obě z penalty), 62. Havel - 5. M. Pařízek. Rozhodčí: Šůma - Bohata, Vrtal, ŽK: 1:3. Diváků: 110. Rovensko: Prokopec - Vítek, Drahovzal, Kočí, Mach - Bangha (67. Mikule), Štěpnička, M. Pařízek (77. Valentin), Krejčík (77. Vágenknecht), Soukeník (83. Mencl) - Koubek.