Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové si plní sen knihou rozhovorů

25.10.2015 09:05:15 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Víchová nad Jizerou,Jilemnice

Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové si plní sen knihou rozhovorů

Teprve čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové nad Jizerou se zařadila mezi nejmladší autorky knih v České republice. Od svých třinácti let oslovovala známé osobnosti mající vztah ke Krkonoším a nyní ve spolupráci s nakladatelkou Helenou Rezkovou vydává knihu nazvanou Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší.

Ač se to zdá až neuvěřitelné, o vydání vlastní knížky snila Gabča, žákyně 9. třídy Základní školy v Jilemnici, od svých osmi let. A ve čtrnácti si svůj sen splnila. „Napadlo mě, že mnozí lidé ani netuší, jaké významné a zajímavé osobnosti z našeho kraje pocházejí nebo k němu mají blízký vztah. Nejprve jsem si chtěla napsat knížku jen pro sebe - teď bych si ale přála, aby si ji s chutí přečetli i ostatní čtenáři. Psaní knížky pro mě byla úžasná zkušenost a z každého rozhovoru jsem si odnesla jedinečný zážitek," říká o své prvotině mladá autorka.

Sepsat knížku nebylo vůbec jednoduché - Gabriela samozřejmě od samého začátku počítala s tím, že ne každý bude ochoten věnovat svůj čas neznámé třináctileté dívce. Velmi ji ale překvapilo, že ze tří desítek oslovených nereagovali jen dva. „Vážím si toho, že hrdinové mé knihy mi rozhovor nejen poskytli, ale spolupracovali se mnou i při autorizaci, výběru fotografií apod. Mnozí přidali i radu a pár povzbudivých slov, která pro mě byla obrovskou motivací," dodává.

„S Gabčou jsem se poprvé setkala před rokem při křtu jiné knihy, kdy se mnou točila rozhovor do regionálního vysílání. Když mě letos zjara oslovila jako vydavatelku, trochu mě to nejprve zarazilo. Po přečtení několika kapitol jsem se ale rozhodla velice rychle - v téhle knížce si počte opravdu každý. Rozhodla jsem se tedy podpořit mladou autorku, která přípravě věnovala velké úsilí a nadšení, a kniha je na světě - má 192 stran, v pevné vazbě, celobarevná, každý rozhovor doplněný fotografiemi a ilustracemi," popisuje tvorbu knihy vydavatelka Helena Rezková.

A na koho se můžete mezi třemi desítkami osobností těšit? Gabriela vedla rozhovory například se sportovci Květou Jeriovou-Peckovou, Veronikou Vítkovou, Jaroslavem Soukupem, Blankou Paulů, Stanislavem Henychem, dále s herci a zpěváky Janem Kanyzou, Bohumilem Kleplem, Stanislavem Zindulkou, Marií Doležalovou, Naďou Urbánkovou, Lou Fanánkem Hagenem, ale třeba i se sexuoložkou Hanou Fifkovou, kardiochirurgem Janem Pirkem, meteoroložkou Alenou Zárybnickou, moderátorkou Marcelou Augustovou, lékařkou Alenou Schmoranzovou a s mnoha dalšími osobnostmi. A jak jinak, v knize nechybí ani úvodní rozhovor s vládcem hor - Krakonošem.

Mnozí z nich již přislíbili účast na křtu knihy, který se uskuteční v úterý 27. října 2015 od 17 hodin ve Sloupové síni čp. 1 v Jilemnici. Součástí akce bude i autogramiáda autorky a těch, s nimiž vedla rozhovory.

Článek a fotogalerie ze slavnostního křtu knihy:

Obrazem: Křest knihy rozhovorů Gabriely Jakoubkové

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební a divadelní Sedmihorské léto jde do své druhé poloviny
Akce Na kole jen s přilbou probíhala v Dolánkách u Turnova
Zákupy opět hlídá Medoušek, instalují i skleněný vodotrysk do kašny
Vrchlabí bylo opět v obležení amerických vozů a motocyklů
Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT