Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové si plní sen knihou rozhovorů

25.10.2015 09:05:15 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Víchová nad Jizerou,Jilemnice

Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové si plní sen knihou rozhovorů

Teprve čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové nad Jizerou se zařadila mezi nejmladší autorky knih v České republice. Od svých třinácti let oslovovala známé osobnosti mající vztah ke Krkonoším a nyní ve spolupráci s nakladatelkou Helenou Rezkovou vydává knihu nazvanou Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší.

Ač se to zdá až neuvěřitelné, o vydání vlastní knížky snila Gabča, žákyně 9. třídy Základní školy v Jilemnici, od svých osmi let. A ve čtrnácti si svůj sen splnila. „Napadlo mě, že mnozí lidé ani netuší, jaké významné a zajímavé osobnosti z našeho kraje pocházejí nebo k němu mají blízký vztah. Nejprve jsem si chtěla napsat knížku jen pro sebe - teď bych si ale přála, aby si ji s chutí přečetli i ostatní čtenáři. Psaní knížky pro mě byla úžasná zkušenost a z každého rozhovoru jsem si odnesla jedinečný zážitek," říká o své prvotině mladá autorka.

Sepsat knížku nebylo vůbec jednoduché - Gabriela samozřejmě od samého začátku počítala s tím, že ne každý bude ochoten věnovat svůj čas neznámé třináctileté dívce. Velmi ji ale překvapilo, že ze tří desítek oslovených nereagovali jen dva. „Vážím si toho, že hrdinové mé knihy mi rozhovor nejen poskytli, ale spolupracovali se mnou i při autorizaci, výběru fotografií apod. Mnozí přidali i radu a pár povzbudivých slov, která pro mě byla obrovskou motivací," dodává.

„S Gabčou jsem se poprvé setkala před rokem při křtu jiné knihy, kdy se mnou točila rozhovor do regionálního vysílání. Když mě letos zjara oslovila jako vydavatelku, trochu mě to nejprve zarazilo. Po přečtení několika kapitol jsem se ale rozhodla velice rychle - v téhle knížce si počte opravdu každý. Rozhodla jsem se tedy podpořit mladou autorku, která přípravě věnovala velké úsilí a nadšení, a kniha je na světě - má 192 stran, v pevné vazbě, celobarevná, každý rozhovor doplněný fotografiemi a ilustracemi," popisuje tvorbu knihy vydavatelka Helena Rezková.

A na koho se můžete mezi třemi desítkami osobností těšit? Gabriela vedla rozhovory například se sportovci Květou Jeriovou-Peckovou, Veronikou Vítkovou, Jaroslavem Soukupem, Blankou Paulů, Stanislavem Henychem, dále s herci a zpěváky Janem Kanyzou, Bohumilem Kleplem, Stanislavem Zindulkou, Marií Doležalovou, Naďou Urbánkovou, Lou Fanánkem Hagenem, ale třeba i se sexuoložkou Hanou Fifkovou, kardiochirurgem Janem Pirkem, meteoroložkou Alenou Zárybnickou, moderátorkou Marcelou Augustovou, lékařkou Alenou Schmoranzovou a s mnoha dalšími osobnostmi. A jak jinak, v knize nechybí ani úvodní rozhovor s vládcem hor - Krakonošem.

Mnozí z nich již přislíbili účast na křtu knihy, který se uskuteční v úterý 27. října 2015 od 17 hodin ve Sloupové síni čp. 1 v Jilemnici. Součástí akce bude i autogramiáda autorky a těch, s nimiž vedla rozhovory.

Článek a fotogalerie ze slavnostního křtu knihy:

Obrazem: Křest knihy rozhovorů Gabriely Jakoubkové

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo
Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
Policisté se připravují na víkendový příliv turistů do horských oblastí
Přijímací zkoušky na střední školy čekají změny kvůli koronaviru
Členové horské služby uctí památku Spusty a Messnera

Nejčtenější články

14.01.: Po sněhové nadílce zasahují hasiči u nehod i spadlých stromů
13.01.: Youth Cup v Harrachově opět přivítá budoucí sdruženářské hvězdy
13.01.: Nedaleko polských hranic v Jakuszycích roste multifunkční sportoviště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT