Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové si plní sen knihou rozhovorů

25.10.2015 09:05:15 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Víchová nad Jizerou,Jilemnice

Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové si plní sen knihou rozhovorů

Teprve čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové nad Jizerou se zařadila mezi nejmladší autorky knih v České republice. Od svých třinácti let oslovovala známé osobnosti mající vztah ke Krkonoším a nyní ve spolupráci s nakladatelkou Helenou Rezkovou vydává knihu nazvanou Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší.

Ač se to zdá až neuvěřitelné, o vydání vlastní knížky snila Gabča, žákyně 9. třídy Základní školy v Jilemnici, od svých osmi let. A ve čtrnácti si svůj sen splnila. „Napadlo mě, že mnozí lidé ani netuší, jaké významné a zajímavé osobnosti z našeho kraje pocházejí nebo k němu mají blízký vztah. Nejprve jsem si chtěla napsat knížku jen pro sebe - teď bych si ale přála, aby si ji s chutí přečetli i ostatní čtenáři. Psaní knížky pro mě byla úžasná zkušenost a z každého rozhovoru jsem si odnesla jedinečný zážitek," říká o své prvotině mladá autorka.

Sepsat knížku nebylo vůbec jednoduché - Gabriela samozřejmě od samého začátku počítala s tím, že ne každý bude ochoten věnovat svůj čas neznámé třináctileté dívce. Velmi ji ale překvapilo, že ze tří desítek oslovených nereagovali jen dva. „Vážím si toho, že hrdinové mé knihy mi rozhovor nejen poskytli, ale spolupracovali se mnou i při autorizaci, výběru fotografií apod. Mnozí přidali i radu a pár povzbudivých slov, která pro mě byla obrovskou motivací," dodává.

„S Gabčou jsem se poprvé setkala před rokem při křtu jiné knihy, kdy se mnou točila rozhovor do regionálního vysílání. Když mě letos zjara oslovila jako vydavatelku, trochu mě to nejprve zarazilo. Po přečtení několika kapitol jsem se ale rozhodla velice rychle - v téhle knížce si počte opravdu každý. Rozhodla jsem se tedy podpořit mladou autorku, která přípravě věnovala velké úsilí a nadšení, a kniha je na světě - má 192 stran, v pevné vazbě, celobarevná, každý rozhovor doplněný fotografiemi a ilustracemi," popisuje tvorbu knihy vydavatelka Helena Rezková.

A na koho se můžete mezi třemi desítkami osobností těšit? Gabriela vedla rozhovory například se sportovci Květou Jeriovou-Peckovou, Veronikou Vítkovou, Jaroslavem Soukupem, Blankou Paulů, Stanislavem Henychem, dále s herci a zpěváky Janem Kanyzou, Bohumilem Kleplem, Stanislavem Zindulkou, Marií Doležalovou, Naďou Urbánkovou, Lou Fanánkem Hagenem, ale třeba i se sexuoložkou Hanou Fifkovou, kardiochirurgem Janem Pirkem, meteoroložkou Alenou Zárybnickou, moderátorkou Marcelou Augustovou, lékařkou Alenou Schmoranzovou a s mnoha dalšími osobnostmi. A jak jinak, v knize nechybí ani úvodní rozhovor s vládcem hor - Krakonošem.

Mnozí z nich již přislíbili účast na křtu knihy, který se uskuteční v úterý 27. října 2015 od 17 hodin ve Sloupové síni čp. 1 v Jilemnici. Součástí akce bude i autogramiáda autorky a těch, s nimiž vedla rozhovory.

Článek a fotogalerie ze slavnostního křtu knihy:

Obrazem: Křest knihy rozhovorů Gabriely Jakoubkové

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Starosta Turnova se setká s obyvateli Kasáren, Hruštice a Károvska

Ve středu 13. listopadu proběhne poslední setkání starosty s občany v letošním roce. Setkání se uskuteční v jídelně ZŠ Žižkova od 17 hodin. Přijďte podiskutovat o tom, co vás ve vaší části města trápí! Hlavní témata: Bytová zóna Hruštice, Dopravní situace v ulici Žižkova, Městské sady a Mateřská škola Zborovská.

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pobavit do Rokytnice přijede Josef Alois Náhlovský
Laos plný min aneb cestovatelská beseda v kině Sféra
Napětí a humor přináší do Slané divadelníci z Lučan
V jilemnickém muzeu zahájí výstavu o Tibetu
Organizace v sociální oblasti dostanou od kraje peníze na překlenutí

Nejčtenější články

10.11.: FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu
11.11.: Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
10.11.: Zhodnocení krajského přeboru po podzimu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT