Obrazem: Křest knihy rozhovorů Gabriely Jakoubkové

28.10.2015 20:58:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Víchová nad Jizerou,Jilemnice

Obrazem: Křest knihy rozhovorů Gabriely Jakoubkové

Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové nad Jizerou se zařadila mezi nejmladší autorky knih v Česku. Právě totiž vychází kniha jejích rozhovorů se známými osobnostmi. Na slavnostním křtu knihy v Jilemnici nechyběli v úterý někteří zpovídaní ani další místní osobnosti.

Křest knihy Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší moderoval Petr Ticháček, kmotrem knihy byl samotný Pán hor Krakonoš a kromě Gabriely Jakoubkové nechyběla ani Helena Rezková, v jejímž vydavatelství kniha vychází. Přítomní byli ze zpovídaných atlet Antonín Žalský, bývalá běžkyně na lyžích Blanka Paulů, vedoucí skupiny Paul Dance Jiří Paulů, zpěvačka Eva Matějovská, náčelník Horské služby ČR Jiří Brožek, duše nejstaršího divadelního spolku Krakonoš z Vysokého nad Jizerou Svatava Hejralová, bývalý běžec na lyžích Stanislav Henych, a dodatečně přišel ještě Tomáš Hanuš, 3D lukostřelec.

Videoreportáž Televize Krkonoše:


„Ostatní osobnosti se omluvily, ale Gabče všichni telefonovali, psali a přáli hodně úspěchů. Sloupová síň byla plná příznivců mladé autorky, dostala také krásný dort - věrnou kopii knihy. Snad hodinu trvala autogramiáda a všichni účastníci poděkovali Gábině za to, že sepsala takhle krásnou knížku," doplnila nakladatelka Helena Rezková.

Více podrobností o vzniku knihy:

Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové si plní sen knihou rozhovorů

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 63 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo
Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
Policisté se připravují na víkendový příliv turistů do horských oblastí
Přijímací zkoušky na střední školy čekají změny kvůli koronaviru
Členové horské služby uctí památku Spusty a Messnera

Nejčtenější články

14.01.: Po sněhové nadílce zasahují hasiči u nehod i spadlých stromů
13.01.: Youth Cup v Harrachově opět přivítá budoucí sdruženářské hvězdy
13.01.: Nedaleko polských hranic v Jakuszycích roste multifunkční sportoviště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT