Obrazem: Křest knihy rozhovorů Gabriely Jakoubkové

28.10.2015 20:58:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Víchová nad Jizerou,Jilemnice

Obrazem: Křest knihy rozhovorů Gabriely Jakoubkové

Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové nad Jizerou se zařadila mezi nejmladší autorky knih v Česku. Právě totiž vychází kniha jejích rozhovorů se známými osobnostmi. Na slavnostním křtu knihy v Jilemnici nechyběli v úterý někteří zpovídaní ani další místní osobnosti.

Křest knihy Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší moderoval Petr Ticháček, kmotrem knihy byl samotný Pán hor Krakonoš a kromě Gabriely Jakoubkové nechyběla ani Helena Rezková, v jejímž vydavatelství kniha vychází. Přítomní byli ze zpovídaných atlet Antonín Žalský, bývalá běžkyně na lyžích Blanka Paulů, vedoucí skupiny Paul Dance Jiří Paulů, zpěvačka Eva Matějovská, náčelník Horské služby ČR Jiří Brožek, duše nejstaršího divadelního spolku Krakonoš z Vysokého nad Jizerou Svatava Hejralová, bývalý běžec na lyžích Stanislav Henych, a dodatečně přišel ještě Tomáš Hanuš, 3D lukostřelec.

Videoreportáž Televize Krkonoše:


„Ostatní osobnosti se omluvily, ale Gabče všichni telefonovali, psali a přáli hodně úspěchů. Sloupová síň byla plná příznivců mladé autorky, dostala také krásný dort - věrnou kopii knihy. Snad hodinu trvala autogramiáda a všichni účastníci poděkovali Gábině za to, že sepsala takhle krásnou knížku," doplnila nakladatelka Helena Rezková.

Více podrobností o vzniku knihy:

Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové si plní sen knihou rozhovorů

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 63 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gólem v poslední minutě Lomničtí zdolali Varnsdorf
V dalším kole nadstavby Turnov vyhrál v České Lípě
Medaili starosty města Turnov obdržel novinář Jindřich Šídlo
Pořad Jilemnická ohlédnutí připomene 670. výročí města
Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020

Nejčtenější články

20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích
20.01.: Přepravu seniorů v Rokytnici nad Jizerou urychlí nový výtah

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT