07.09.2018 22:06:45 | Autor: KTM ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Mříčná,Jilemnice

AK Krakonoš Jilemnice pořádal o víkendu 1. a 2. září čtvrtý podnik letošního seriálu KTM ECC, kterým byl Memoriál Oldy Nývlta v Mříčné. Za celý víkend se v Mříčné na trať postavilo 262 závodníků.

V sobotním ranním závodě se na start postavilo 14 malých borců, kterým počasí vůbec nepřálo a celý závod odjely v kapkách deště. Závod se jel na kukuřičném strništi, takže jak pro děti, tak i pro jejich motocykly byl závod velmi těžký. Do cíle dojelo 10 malých „Bláťáků".

Kategorii 50 ccm vyhrál Hugo Brant, druhý se umístil Ondřej Baudyš a třetí flek vybojovala Natálie Sekotová. Druhou dětskou kategorií jsou 65 ccm, kde se nejvíce snažil Přemysl Plucha, druhé místo získal Michal Buriánek a třetím šampionem se stal Šimon Maleček.

Dopolední závod, který startoval v 11 hodin, zahájily kategorie Veterán Hobby, Veterán Licence, Licence A, Licence B a 125-4T a 85-2T ccm. Pro tyto kategorie se počasí trochu umoudřilo a pršelo už jenom lehce. Přesto se na start postavilo 79 závodníků, kteří bojovali s cestou lesem, po loukách, strništi a čekal na ně i lesní výjezd.

„I díky mokré a kluzké trati se nestal žádný vážný úraz, u kterého by musely zasahovat záchranáři a pořadatelé," uvedla za pořadatele Markéta Josífková.

Memoriál Oldy Nývlta - cross country Mříčná<br />Autor: David Bouchal Odpolední závod pro hobby jezdce startoval ve 14 hodin a byl už bez deště. Na start se postavilo 73 závodníků. Nejobsazenější kategorií byla Hobby E2, kde v jedné „lajně" stálo 33 hobíků. Pro tuto třídu si na první stupínek vyskočil Tomáš Hák z Enduro klub Semily, druhé místo vyjel Aleš Kučera z Motoklub Vysoké a třetím borcem se stal Zdeněk Šimůnek z Motoklub Loukov.

Nedělní závod odstartovalo v 11 hodin 95 závodníků, kteří startovali všichni dohromady, tudíž se mohl odjet jeden nedělní závod. Závod byl pod paprsky sluníčka, jezdci byli spokojení a závod se obešel bez zranění. Nejlepším a nejrychlejším závodníkem se stal z kategorie Licence A Tomáš Koucký z Motosport Bozkov s časem 2:02:41,32 hod.

„Za celý víkend se v Mříčné na trať postavilo 262 závodníků. Pořadatelům děkujeme za super připravenou trať, občerstvení a zázemí, jak pro diváky, tak i pro jezdce. Na dalším, tedy 8. dílu seriálu KTM ECC se uvidíme v sobotu 29. 9. 2018 ve Vysokém nad Jizerou, pod vedením Motoklub Vysoké," dodala na závěr Markéta Josífková.

Kompletní výsledky najdete pod článkem a také spolu s aktuálními informacemi pravidelně na webu soutěže www.endurocc.cz.