Daňkův memoriál se vrací po přestávce v plné síle

08.04.2011 10:49:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Daňkův memoriál se vrací po přestávce v plné síle

Turnovský mezinárodní atletický mítink se po roční přestávce opět vrací na turnovský stadion. Sice se skromnějším programem než byly plány v roce 2010, ale opět s českými hvězdami Barborou Špotákovou a Romanem Šebrlem.

Letošní ročník Memoriálu Ludvíka Daňka proběhne v úterý 24. května.  Nejen nejlepší diskaři světa zde tak uctí památku olympijského vítěze Ludvíka Daňka, který právě v Turnově v roce 1964 vytvořil světový rekord v hodu diskem. Vloni se turnovský memoriál poprvé po 11. ročnících v řadě nekonal kvůli nesehnání dostatečného finančního zajištění.

První start v sezoně má v Turnově naplánovaný nejlepší česká atletka současnosti Barbora Špotáková. Olympijské vítězce se v Turnově vždy skvěle házelo a podle vyjádření manažera mítinku Imricha Bugára se do Turnova velice těší, aby si zde ověřila svou formu na začátku sezony, před velkými světovými mítinky a soutěžemi. Potvrzen je také start světového rekordmana v desetiboji Romana Šebrleho, který se v předchozích letech pravidelně účastnil hodu diskem.

Mezinárodní obsazení bude mít titulní disciplína memoriálu - disk. Sice nebudou startovat poslední vítězové Virgilius Alekna ani Gerd Kanter, ale i tak jsou dosud přihlášená jména kvalitní. „Domluvený je start loňského mistra Evropy Malachowského z Polska, držitele třetího nejlepšího výkonu loňských světových tabulek výkonem 69,83 m. Přijede také bronzový medailista z mistrovství Evropy Maďar Fazekaš 66,43 m, 10. světový výkon loňského roku a čtvrtý z ME 2010 také Maďar Kövágó, jehož výkon v roce 2010 byl 69,69 m," potvrdila prezidentka AC Syner Turnov Jana Svobodová.

Květnový termín memoriálu je zanesen v mezinárodní termínové listině, takže dva dny poté budou diskaři závodit ve francouzské Marseilles. Předprogram mítinku začíná ve 14.00 hodin závody žactva a skoku o tyči žen. Hlavní memoriálová disciplína hod diskem je naplánována na 15.30 hodin.

Další zpravodajství za atletiky můžete číst zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT