Daňkův memoriál se vrací po přestávce v plné síle
08.04.2011 10:49:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Turnovský mezinárodní atletický mítink se po roční přestávce opět vrací na turnovský stadion. Sice se skromnějším programem než byly plány v roce 2010, ale opět s českými hvězdami Barborou Špotákovou a Romanem Šebrlem.
Letošní ročník Memoriálu Ludvíka Daňka proběhne v úterý 24. května. Nejen nejlepší diskaři světa zde tak uctí památku olympijského vítěze Ludvíka Daňka, který právě v Turnově v roce 1964 vytvořil světový rekord v hodu diskem. Vloni se turnovský memoriál poprvé po 11. ročnících v řadě nekonal kvůli nesehnání dostatečného finančního zajištění.
První start v sezoně má v Turnově naplánovaný nejlepší česká atletka současnosti Barbora Špotáková. Olympijské vítězce se v Turnově vždy skvěle házelo a podle vyjádření manažera mítinku Imricha Bugára se do Turnova velice těší, aby si zde ověřila svou formu na začátku sezony, před velkými světovými mítinky a soutěžemi. Potvrzen je také start světového rekordmana v desetiboji Romana Šebrleho, který se v předchozích letech pravidelně účastnil hodu diskem.
Mezinárodní obsazení bude mít titulní disciplína memoriálu - disk. Sice nebudou startovat poslední vítězové Virgilius Alekna ani Gerd Kanter, ale i tak jsou dosud přihlášená jména kvalitní. „Domluvený je start loňského mistra Evropy Malachowského z Polska, držitele třetího nejlepšího výkonu loňských světových tabulek výkonem 69,83 m. Přijede také bronzový medailista z mistrovství Evropy Maďar Fazekaš 66,43 m, 10. světový výkon loňského roku a čtvrtý z ME 2010 také Maďar Kövágó, jehož výkon v roce 2010 byl 69,69 m," potvrdila prezidentka AC Syner Turnov Jana Svobodová.
Květnový termín memoriálu je zanesen v mezinárodní termínové listině, takže dva dny poté budou diskaři závodit ve francouzské Marseilles. Předprogram mítinku začíná ve 14.00 hodin závody žactva a skoku o tyči žen. Hlavní memoriálová disciplína hod diskem je naplánována na 15.30 hodin.
Další zpravodajství za atletiky můžete číst zde
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Vánoční koncert pěveckého sboru ROSEX opět v ruprechtickém kostele
Nadace Euronisa rozdělila 900 tisíc mezi 21 neziskových organizací
Nejčtenější články
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
16.12.: Avatara 3 uvádí Kino Jitřenka už od 17. prosince
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.