Děti z turnovské ZŠ navštívily policisty v Rychnově

17.06.2015 22:49:10 | Autor: Dagmar Sochorová a Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Děti z turnovské ZŠ navštívily policisty v Rychnově

Za policisty na Obvodní oddělení do Rychnova u Jablonce nad Nisou přijeli v úterý 16. června žáci 4. C ze základní školy Žižkova v Turnově. Pro tuto skupinu dětí i jejich paní učitelku policisté připravili bohatý program, v rámci kterého se všichni seznámili nejen s prostředím, v němž policisté pracují, ale také s jejich samotnou činností.

Budovou tohoto obvodního oddělení je hned v úvodu jejich návštěvy provedl vedoucí npor. Mgr. Jiří Bursa. Po této zajímavé exkurzi se děti rozdělily do několika skupin, ve kterých v bezprostředním okolí obvodního oddělení navštěvovaly různá stanoviště, kde se seznamovali s prací policistů. Dopravní policista jim například předvedl vozidlo, v němž je zabudovaný radar na měření rychlosti a vedoucí oddělení dětem ukázal Mobilní kontaktní a koordinační centrum, ze kterého si dětí odnesly otisky svých prstů. Přímo z výjezdu za dětmi do Rychnova přijel i kriminalistický technik, který s nimi hovořil o zajišťování stop na místě činu.

4. C ze základní školy Žižkova v Turnově na návštěvě u policistů v Rychnově u Jablonce<br />Autor: Archív Policie ČR Jedno ze stanovišť také pro děti připravil i strážník rychnovské městské policie a všichni si tak měly možnost vyzkoušet střelbu ze vzduchovky. Velký ohlas ovšem vzbudil příjezd psovoda se služebním psem. Čtyřletá fenka Daisy si získala úplně všechny - nejen tím, co v rámci své služby u policie musí umět, ale také svojí trpělivostí a vlídností. Některé děti hned také využily příležitosti a Daisy za její výkon pohladily.

Na závěr všechny děti, které se tohoto velmi zajímavého dopoledne na Obvodním oddělení v Rychnově u Jablonce nad Nisou zúčastnily, obdržely Osvědčení mladého ochránce zákona a tašku s drobnými předměty - například reflexní prvky, pexesa, omalovánky, vystřihovánky, propisky a korkovou nástěnku.

Paní učitelka Sylva Kutková celé dopoledne zhodnotila slovy: „Děkuji všem policistům, kteří pro nás dnešní program připravili. Jsme rádi, že jsme měli možnost se tímto způsobem seznámit s jejich každodenní činností i s prostředím, ve kterém pracují."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajští hasiči cvičili na divoké vodě
Bezpilotní letoun by mohl brzy sloužit krajským hasičům
O Velikonocích kontrolovali řidiče policisté i promotérky s pivem zdarma

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Muž v Semilech lezl na komín

V noci z pátku 5. na sobotu 6. června byla nahlášena osoba na komíně v Semilech. Po příjezdu hasičů na místo muž slezl níže, ale dále nepokračoval. Operátorce linky 112 se s ním povedl navázat kontakt a muž sestup sám bezpečně a v pořádku dokončil. Byl poté předán do péče zdravotníků a dále na záchytnou stanici.

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 už pouze sedm lidí, uvolňují se hranice
Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Sedmihorské léto 2020 bude!
05.06.: Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT