Děti z turnovské ZŠ navštívily policisty v Rychnově

17.06.2015 22:49:10 | Autor: Dagmar Sochorová a Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Děti z turnovské ZŠ navštívily policisty v Rychnově

Za policisty na Obvodní oddělení do Rychnova u Jablonce nad Nisou přijeli v úterý 16. června žáci 4. C ze základní školy Žižkova v Turnově. Pro tuto skupinu dětí i jejich paní učitelku policisté připravili bohatý program, v rámci kterého se všichni seznámili nejen s prostředím, v němž policisté pracují, ale také s jejich samotnou činností.

Budovou tohoto obvodního oddělení je hned v úvodu jejich návštěvy provedl vedoucí npor. Mgr. Jiří Bursa. Po této zajímavé exkurzi se děti rozdělily do několika skupin, ve kterých v bezprostředním okolí obvodního oddělení navštěvovaly různá stanoviště, kde se seznamovali s prací policistů. Dopravní policista jim například předvedl vozidlo, v němž je zabudovaný radar na měření rychlosti a vedoucí oddělení dětem ukázal Mobilní kontaktní a koordinační centrum, ze kterého si dětí odnesly otisky svých prstů. Přímo z výjezdu za dětmi do Rychnova přijel i kriminalistický technik, který s nimi hovořil o zajišťování stop na místě činu.

4. C ze základní školy Žižkova v Turnově na návštěvě u policistů v Rychnově u Jablonce<br />Autor: Archív Policie ČR Jedno ze stanovišť také pro děti připravil i strážník rychnovské městské policie a všichni si tak měly možnost vyzkoušet střelbu ze vzduchovky. Velký ohlas ovšem vzbudil příjezd psovoda se služebním psem. Čtyřletá fenka Daisy si získala úplně všechny - nejen tím, co v rámci své služby u policie musí umět, ale také svojí trpělivostí a vlídností. Některé děti hned také využily příležitosti a Daisy za její výkon pohladily.

Na závěr všechny děti, které se tohoto velmi zajímavého dopoledne na Obvodním oddělení v Rychnově u Jablonce nad Nisou zúčastnily, obdržely Osvědčení mladého ochránce zákona a tašku s drobnými předměty - například reflexní prvky, pexesa, omalovánky, vystřihovánky, propisky a korkovou nástěnku.

Paní učitelka Sylva Kutková celé dopoledne zhodnotila slovy: „Děkuji všem policistům, kteří pro nás dnešní program připravili. Jsme rádi, že jsme měli možnost se tímto způsobem seznámit s jejich každodenní činností i s prostředím, ve kterém pracují."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajští hasiči cvičili na divoké vodě
Bezpilotní letoun by mohl brzy sloužit krajským hasičům
O Velikonocích kontrolovali řidiče policisté i promotérky s pivem zdarma

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT