Druhý ročník soutěže Střípky z Ráje zakončilo vydání publikace

17.10.2018 10:11:45 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Druhý ročník soutěže Střípky z Ráje zakončilo vydání publikace

Turnovská knihovna a tiskárna Apromotion z Turnova znovu po roce vydaly publikaci! V sobotu 6. října se uskutečnilo slavnostní vyhlášení druhého ročníku literární soutěže Střípky z Ráje, kterou tyto dvě instituce pořádaly už podruhé.

Akce proběhla v rámci Netradiční knihovny 2018, tedy přímo v prostorách turnovské knihovny. Vyhlašování soutěže začalo po 16. hodině. Z porotců soutěže do Turnova zavítali spisovatelka Martina Bittnerová a významný básník Ondřej Hanus. Za tiskárnu se akce zúčastnil grafik publikace Petr Hanuš a dorazil též ilustrátor knihy Jirka Lode. Nejprve byl pokřtěn sborníček vítězných prací a poté ocenění autoři přečetli krátké ukázky ze své tvorby. Hudební doprovod akce zajistil regionální umělec Petr Kostka.

„Do soutěže přišlo na 49 děl (poezie i próza). V prvním ročníku bylo neuvěřitelných 272 soutěžních prací. Bylo to dáno především díky tomu, že bylo nastavené volné téma. Ve druhém ročníku bylo stanoveno pevné téma Český ráj, aby byla více zdůrazněna regionální důležitost. Druhý ročník literární soutěže finančně podpořila Nadace B. Jana Horáčka Českému ráji," dodal ředitel Městské knihovny Antonína Marka Turnov Jaroslav Kříž.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V nominaci na Knihovnu roku 2018 byla i turnovská knihovna
V Turnově zavzpomínali na Karla Vika
Turnovská knihovna se účastní 22. ročníku Týdne knihoven

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT