Důležitá vybojovaná výhra Turnova nad Letohradem

12.04.2018 18:04:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovu ve středečním dohrávaném utkání s Letohradem chyběl zraněný Tomašov a problém s kolenem má i Štěpán Havel. Domácí ale bojovností dokráčeli k důležité výhře 2:1 a posunuli se v tabulce divize na 14. místo.

FK Turnov - FK Letohrad 2:1 (1:1)

Domácí na těžkém terénu nezačali dobře. Ve 31. minutě byl soupeřův útočník po jednom z protiútoků faulován a byla nařízena penalta, kterou proměnil Jeníček. Turnováci ale ještě zabrali a o deset minut vyrovnal papoušek, když jeho střela z trestného kopu po zmatku v pokutovém území propadla až do branky.

Po změnách v sestavě domácí ve druhé půli zvýšili tlak. Cigánkova střela v 74. minutě zpoza vápna také zapadla až do branky, když její dráhu dobře sledoval Houžvička, který tak zmátl obránce Letohradu.

Videosestřih Ivo Zahradníka:

„Bojovností jsme se prosadili v gólových situacích a došli k důležité výhře. Druhé poločasy máme dobré kondičně, ale někdy nám nevychází až tolik kombinace. Máme obtížný týden, když v neděli nás opět doma čeká od 17 hodin krajské derby s Chrastavou," připomněl turnovský trenér Josef Petřík starší.

Branky: 41. Papoušek, 74. Cigánek - 32. Jeníček z penalty. Rozhodčí: Kovářová - Šťastný, Pekař, ŽK: 1:2. Diváků: 140. Turnov: Špína - Tvrdý, Kordík, Šimek, Beníšek - P. Havel (46. Š. Havel, 88. Drahovzal), Benek (64. Horák), Petrlák, Cigánek (90. Toman) - Houžvička, Papoušek (78. Dlouhý).