Dům v Turnově čeká demolice, místo něj vznikne Alzheimer centrum
26.01.2019 17:40:44 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov
Již příští týden bude v Turnově zahájena demolice bytového objektu čp. 1001, 1002. Místo něho se začne stavět Domov se zvláštním režimem, takzvané Alzheimer centrum.
V ulici 5. května došlo k předání objektu bývalého bytového domu, který bude srovnán se zemí. Jelikož se objekt nachází v těsné blízkosti frekventované komunikace, řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti. V místě se totiž bude pohybovat těžká technika odvážející suť.
„Demolici bude provádět firma Bones s.r.o., Praha za částku cca 2,5 miliónu Kč vč. DPH. Termín dokončení je dle uzavřené Smlouvy o dílo do 11. března 2019," sdělil podrobnosti Miloslav Chrumko ze správy majetku turnovské radnice.
Na demolici ihned naváže stavba Alzheimer centra. Předpokládané náklady jsou 41 milionů korun. Z rozpočtu bude muset Turnov doplatit zhruba 10 milionů korun, zbytek bude financován z dotace. Podmínkou udělení dotace však je, že zařízení musí být už v roce 2020 v provozu.
Související články
V Turnově postaví alzheimer centrum a nový bytový dům pro seniory
FOTO: Domov důchodců Pohoda v Turnově slavil patnáctiny
V domově důchodců Pohoda v Turnově to žije
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Nejnovější články
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.