Dvouzápasový víkend zvládla lépe Lomnice a poprvé zdolala Turnov

21.11.2017 15:37:45 | Autor: HC Turnov, HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov,Lomnice nad Popelkou

Nejprve Lomnice porazila v pátek Frýdlant na jeho hřišti. Ve stejném čase Turnov doma porazil Slavoj Liberec. V neděli se pak hrálo vzájemné derby pojizerských celků a na domácím ledě tentokrát Lomnice poprvé v sezoně Turnov porazila.

Stoupající formu z minulého víkendu tak Lomničtí potvrdili a po kvalitních týmových výkonech se v polovině soutěže vyhoupli na druhé místo v tabulce. První zůstal s šestibodovým náskokem Turnov.

V pátek zajíždí lomničtí hokejisté k pohárovému zápasu na led zatím vedoucího celku z Nové Paky. Doma se představí v neděli 26. listopadu v krajské lize od 18.00 proti České Lípě. Turnov hraje v sobotu 25. listopadu ve Frýdlantu.

HC Frýdlant - HC Lomnice n. P. 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

V pátek patřil domácímu Frýdlantu úvod zápasu. Převahu korunoval v desáté minutě úvodním gólem v přesilovce. Od této chvíle převzala Lomnice iniciativu a po druhé třetině vedla již o dva góly. Ve třetí třetině série vyloučení pomohla domácím převzít aktivitu. Slovan však nevyužil ani téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Hosté po výborně odehraných oslabeních s jistým Dulákem v zádech udeřili a přidali další dvě branky.

Branky a nahrávky: 10. Smetaník (Kotrč) - 20. Junek (Martinec), 32. Drahoňovský (Sehnoutek, Junek), 33. Kotula, 57. Lemfeld (Knap), 59. Drahoňovský (Junek). Rozhodčí: Vágner - Doležal, Štrébl. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 52. Střely na branku: 26:32. Průběh utkání: 1:0, 1:5. Frýdlant: Blažek - Slavík J., Slavík T., Kolmann, Doubek, Velechovský, Hodač, Balabán, - Kotrč, Smetaník, Vrkoslav, Křížek, Chlum, Beníšek, Janda, Šír. Lomnice nad Popelkou: Dulák - Martinec, Sehnoutek, Kuch, Syrovátka, Junek, Mizera, Drahonovký, Knap Dan, Knap Dav, Lemfeld, Rutkovský, Kotula, Václavec.

HC Turnov 1931 - HC Slavoj Liberec 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Turnov začal první třetinu aktivně a uzamknul Slavoj v jejich třetině. Jenomže jejich gólman Tomíček byl výborný, a tak bylo pro všechny šokem, když se puku zmocnil Pabiška a rychlý brejk skončil díky koncovce Šebesty vedením hostů! V obrovské šanci se pak ocitl Isach, ale zblízka libereckého brankáře neprostřelil. Při další příležitosti Liberce načal své galapředstavení Fikrt a pohotovou lapačkou zasáhl. Na opačné straně jeho protějšek zlikvidoval Maděrův nájezd. Ten záhy nabídl vyrovnání Jiřímu Zákoutskému, ale obránci jej skolili. Po ubráněné přesilovce střílel od modré čáry Jakub Šimůnek a Duda šikovnou tečí srovnal na 1:1. Pak se opět zaskvěl Fikrt a pozadu nezůstal ani jeho kolega naproti, to když v oslabení ujel všem šikovný Maděra.

Ve druhé třetině z nenápadné akce Jágra zaskočil podruhé v zápase Tomíčka z úhlu Duda. Ve 34. minutě se ve hře čtyř proti čtyřem na strážce klece vojáků řítil již poněkolikáté sám Maděra, ale Tomíček napravil své předchozí zaváhání. Slavoj byl velice blízko vyrovnání v závěru prostřední části hry. Ale třem tutovkám během desetivteřinového závaru před svým brankovištěm Fikrt odolal. Tu první instinktivně nadzvedl nad bránu ramenem, tu poslední na poslední chvíli vyrážečkou odvrátil do rohu kluziště. Z rychlé rozehry Jiřího Šimůnka si parádním kouskem zpracoval puk Hujer a mazácky zvýšil na 3:1.

V úvodu třetí třetiny kapitán Isach z bezprostřední blízkosti nepřetlačil tyčku, a tento díl brankové konstrukce uchránil Liberec od pohromy ještě při střele Eichlera od modré čáry. V poslední části hry už proto žádná branka nepadla.

Branky: 10. Duda (Šimůnek Jakub, Jágr), 27. Duda (Jágr, Hanuš), 39. Hujer (Šimůnek Jiří) - 2. Šebesta (Pabiška). Rozhodčí: Bernat - Serbus, Kaňkovský. Vyloučení: 6:6, navíc Tomíček Václav (Liberec) 10 min + 20 min osobní trest do konce utkání. Využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 35:35. Diváků: 278. Turnov: Fikrt - Zákoutský Jiří, Kysilka Marek, Zákoutský Jan, Šimůnek Jakub, Eichler, Zbroj - Zákoutský Petr, Maděra, Isach - Hanuš, Jágr, Duda Jakub, - Hujer, Dvořák, Šimůnek Jiří. Slavoj Liberec: Tomíček Jiří - Duda Martin, Svoboda, Vorel, Beránek - Šnajdr, Šesták, Burkoň, Dvořák, Herda, Tomíček Václav, Šebesta, Valenta, Pabiška, Šorejs, Horáček, Psota.

HC Lomnice n. P. - HC Turnov 1931 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Nedělní zápas na lomnickém ledě měl od začátku velmi vysoké tempo. Vstříc vítězství již od první minuty mnohem agresivněji Lomnice, která záhy také trestala laxní přístup Turnovských. Domácí pozorně bránili a v přesilovkách stříleli góly. Zaváhání obránce řešené hloupým faulem domácí hned v první přesilovce zúročili Junkem ve vedoucí branku. Týž hráč se pak mohl radovat opět v 18. minutě v další přesilovce.

Po druhé siréně vedla Lomnice již čtyři nula. Při hře čtyři na čtyři zvýšil již na rozdíl tří branek Knap a ve 38. minutě, při dalším zbytečném vyloučení Turnova, se šikovnou tečí blýsknul ještě Lemfeld.

Zmar Turnovských vyvrcholil v úvodu posledního dějství pětiminutovým trestem frustrovaného kapitána Isacha, který k tomu přidal ještě vyloučení do konce utkání. Paradoxně tento moment hosty nakopl k tomu, že semkli své řady a několikanásobně zvýšili svou bojovnost, takže oslabení nejenže ubránili, ale gólem Jágra, který ve 46. minutě zaskočil střelou z úhlu lomnického gólmana Duláka. Turnov zvýšil iniciativu a přidal druhý gól z hole Petra Zakoutského. V závěrečné power-play však inkasoval do prázdné klece od Drahoňovského pátou branku.

Branky a nahrávky: 10. Junek (L. Syrovátka), 18. Junek (Špaček), 32. L. Syrovátka (Knap ), 38. Lemfeld (Špaček), 60. Drahoňovský - 46. P. Jágr, 55. P. Zákoutský (Maděra). Rozhodčí: Touš - Krejbich, Kaňkovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2. Lomnice nad Popelkou: Dulák Martin, Hurei Petr - Martinec Vladimír, Špaček Michal, Kuch David, Syrovátka Jakub (C), Kinčl Jan - Lemfeld Radek, Junek Jiří, Knap David, Knap Daniel, Syrovátka Lukáš, Maryška Jiří, Mizera Filip, Václavec Zdeněk, Drahoňovský Daniel, Kotula Lukáš. Turnov: Fikrt Tomáš, Kopecký Matěj - Zákoutský Jiří, Zákoutský Jan, Kysilka Marek, Eichler Jan, Mikule Jan - Jágr Petr, Hanuš Pavel, Maděra Daniel, Isach Daniel, Zákoutský Petr, Majdič Milan, Duda Jakub, Dvořák Josef, Hujer Martin.