Fedorko hattrickem otočil zápas Lomnice s Rapidem

13.06.2018 11:50:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Lomnice nad Popelkou

V krajské I.A třídě hraje Lomnice stále o druhé místo. Po poločase ale s VTJ Rapid Liberec prohrávala, to změnil až ve druhé půli Jan Fedorko, který posunutím do útoku a vstřelením hattricku otočil zápas ve prospěch domácích. Košťálov/ Libštát po výhře nad Lomnicí naopak tentokrát nestačil na Hejnice.

Hejnice - Košťálov/ Libštát 4:1 (3:0)

Hosté přijeli v oslabené sestavě jen se dvěma hráči na střídání, z nich jedním byl trenér Dohnal. Domácí otevřeli skóre Havlem už ve 4. minutě. Ve 12.  a16. minutě přidal další gól Šikýř a za stavu 3:0 bylo prakticky po utkání. V 60. minutě Šikýř dokončil hattrick a poté už jen vstřelil čestný gól hostů v 64. minutě Holovič.

Branky: 4. Havel, 12., 16. a 60. Šikýř - 64. Holovič. Rozhodčí: Šůma - Zlatník, Vosáhlo, ŽK: 0:2. Diváků: 42. Košťálov/ Libštát: Průcha - Vancl, Kosina, Koldovský, Lukeš (58. Sládek), Grafek, Holovič, Cerman, Grosu, Sádek, Stehlík.

Lomnice n. P. - Rapid Liberec 4:1 (0:1)

V prvním poločase to vůbec nevypadalo, že by domácí měli hrát o druhé místo, naopak předváděli otřesnou hru, kterou hosté potrestali v 10. minutě brankou po křižné střele Noela. Po chybě Dlouhého pak zachránil situaci až brankář Přibyl a ve 30. minutě hosté nevyužili špatný odkop Přibyla.

Druhý poločas už začali domácí lépe, když Fedorko se posunul do útoku a rozhýbal hru. Ve 46. minutě jej našel Starý, ale Fedorko ještě trefil z 6 metrů jen břevno. Za dvě minuty ho vyzval přihrávkou kapitán Gaubman a Fedorko už vyrovnal. V 50. minutě pálil znovu Fedorko v dobré šanci nad branku hostů. V 58. minutě opět Fedorka našel Drusan a bylo to 2:1. Poté pálil těsně vedle Gaubman. V 62. minutě zahrával Drusan roh a Fedorkou hlavou završil hattrick a upravil skóre na 3:1. V 84. minutě Gaubman hlavou mířil těsně nad a v 87. minutě Stará našel Gaubmana, který upravil výsledek na konečných 4:1 pro Lomnici. V samotném závěru ještě Přibyl vytlačil ze šibenice povedený trestný kop.

„Sehráli jsme asi nejhorší poločas na jaře, přímo strašidelný. Klíčové bylo posunutí Fedorka do útoku, který za 17 minut vstřelil hattrick a otočil zápas v náš prospěch. Celý druhý poločas už hrálo mužstvo, tak jak má," hodnotil zápas trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 48., 58. a 62. Fedorko, 88. Gaubman - 10. Noel. Rozhodčí: Ďörď - Kutílek, Linhart, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Lomnice: Přibyl - Dlouhý, Materna, Bryscejn, Košťák (55. Veg) - Fedorko, Gaubman, Drusan, Sehnoutek - Morávek (71. Mach), Starý.