Festival Dolánky letos potěšil přes tisíc hudebních fanoušků

21.07.2015 11:10:11 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Dolánky

Festival Dolánky letos potěšil přes tisíc hudebních fanoušků

V tradičním termínu předposlední červencové soboty, od loňského ročníku v novém kempu a v novém formátu proběhl Festival Dolánky. Vystoupily kapely Luděk, Nautica, Supermarket Quartet, Exil 51, Johnny John, Exots, Countdown To Madness, Krausberry - malá parta, Cash Savage And The Last Drinks (Austrálie), Meredith Hunter a Era Vulgaris.

Stejně jako loni byl pořadatelem jablonecký Sundisk, který provozuje mimo jiné zdejší areál a také Klub Na Rampě, který se na programu výrazně podílel. „Letošek nám potvrdil životnost loňského nápadu jiného festivalu - s dobrovolným vstupným, a slosovatelnými vstupenkami, odpolední doprovodný program, využívající velkého prostoru, louky, řeky a sportovního náčiní. Dramaturgie bez spousty známých jmen, které jsou na každém festu, ale s přehlídkou výtečných regionálních kapel, se spřátelenou pražskou kapelou Krausberry, se kterou spolupracujeme a známe se více než 20 let, a se zahraničními hosty na špičkové úrovni - australskými Cash Savage And The Last Drinks," uvedla za pořadatele Vladana Kouklová.

V sobotu navíc přálo počasí, bylo možné i koupání v Jizeře v Dolánkách, a teplá noc umožnila sezení u akustické kytary a společný zpěv některých účinkujících i pořadatele i dlouho po skončení programu na pódiu. „Ohlasy návštěvníků jsou skvělé. V průběhu dne se jich tu vystřídalo odhadem 1000-1300, hlavní večerní kotel jsme tipovali na 600-800, přesně to nevíme, protože vstupné bylo dobrovolné. Každopádně se těšíme znovu na shledanou příští rok ve stejný čas," dodala Kouklová.

V Dolánkách zahrají Krausberry a australští Cash Savage

Hudební léto 2015 aneb Přehled festivalů a koncertů v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Odborná komise vybrala studii pro turnovskou knihovnu
V Semilech pořádají nábor do hokejové přípravky
Turistické autobusy v Českém ráji přepravily o tisíce turistů víc než loni
Proběhne úprava parkovacího pruhu v turnovské Palackého ulici

Nejčtenější články

12.11.: V Liberci se sešli ředitelé dětských domovů a volnočasových středisek
14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
12.11.: Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT