Florbalisté TJ Turnov zůstávají na dohled záchraně

16.02.2012 07:35:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Čtvrtou výhru v sezoně oslavili v neděli florbalisté TJ Turnov proti Rokycanům. I přes sobotní prohru s Plzní tak zůstávají stále na dohled celkům před sebou a naděje na záchranu 2. ligy zatím rozhodně není ztracená.

V dalších důležitých utkáních přivítají Turnováci 25. února doma FbC Ústí nad Labem a o den později druhý ústecký celek USK, tedy třetí a páté mužstvo aktuální tabulky.

Přehled všech víkendových florbalových zápasů celků z Pojizeří.

Slavia VŠ Plzeň - TJ Turnov 10:5 (2:2, 2:2, 6:1)

Skóre zápasu otevřel už v první minutě Vocásek po výhozu brankáře Suchomela. Domácí ale stihli do sedmi minut otočit stav zápasu dvěma góly ve svůj prospěch. Turnovští ale nezaspali vývoj a na 2:2 vyrovnal znovu Vocásek, tentokrát po nahrávce Brože. Téměř shodně se vyvíjela i skončila druhá třetina, po které byl průběžný stav 4:4.

Na začátku třetí části dostal domácí do vedení svým třetím gólem Schejbal, ale za minutu kontroval za Turnov kapitán Kolomazník. To už ovšem bylo od hostů vše. Zatímco Plzeňští do konce zápasu překonali brankáře Suchomela ještě pětkrát, tak Turnov nedokázal reagovat a nakonec jednoznačně na západě Čech prohrál.

Branky Turnova: Vocásek 2, Palatínus, Pala, Kolomazník. Rozhodčí: Baloun, Mach, vyloučení: 5:7.

Fbc Sokol Rokycany - TJ Turnov 4:7 (3:2, 0:3, 1:2)

Do vedení šli ve 2. minutě zápasu domácí a Turnovští se dlouho nemohli trefit do branky soupeře. Trápení překonal až Salaba, který se prosadil v 16. minutě individuální akcí - 1:1. Poté dokonce o minutu později poprvé dostal Turnov do vedení Kouřil. Domácí Rokycany se ale rozhodně nezalekly a Strohschneider jim dvěma góly znovu zajistil vedení.

Druhá část ale Turnovu vyšla perfektně, když ji vyhrál 3:0. Jednu branku vstřelil Brož, další Kolomazník a třetí Vocásek, pouhou vteřinu před sirénou. Turnov vedl a domácí museli vyvinout ve 3. třetině snahu, aby zápas ještě zdramatizovali. To se jim povedlo, když v v 55. minutě snížil na 4:5 Marek. Vzápětí poté ale klid na turnovské hole znovu přinesl kapitán Kolomazník a v poslední minutě přidal gólovou ještě pojistku znovu střelecky disponovaný Vocásek.

Branky Turnova: Salaba, Kouřil, Brož, Kolomazník 2, Vocásek 2. Rozhodčí: Kotyza, Žlábek, vyloučení: 7:5. Sestava TJ Turnov v obou zápasech: Suchomel - Brož, Poláček, Salaba, Kovář, Palatínus, Pala, Vocásek, Kouřil, Kolomazník, Tomeš.