Florbalový víkend byl ve znamení dívčích úspěchů

25.10.2017 15:13:50 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbalový víkend byl ve znamení dívčích úspěchů

Ligové florbalové soutěže ze svého programu odkrojily o uplynulém víkendu další porci zápasů. Mužům se v šestém kole Národní ligy nepodařilo bodovat na horké půdě pražských Panthers, a tak mohou turnovského fanouška hřát především výsledky dívčích týmů. Bodovaly juniorky, starší žákyně i elévky. Těsně unikly body našim dorostencům, ovšem výborně si na domácí palubovce vedli mladší žáci.

Národní liga, 6. kolo

Panthers Praha - TJ Turnov  5:3 (4:0, 1:2, 0:1)

Sobotní zápas začal pro turnovské florbalisty smolně, protože již v 1. minutě si srazili nastřelený míček zpoza branky do vlastní sítě. Možná to byl moment, který rozhodl, protože po celou první třetinu tahali hosté za kratší stranu provázku. Byli u všeho o krok později, domácí je přehrával ve všech herních činnostech. A tak stav 4:0 byl vyjádřením poměru sil. Po korekci sestavy na 2 pětky nastal v zápasu obrat. Turnovských florbalistů bylo najednou plné hřiště, dokázali svou aktivní hrou odebírat soupeři míček v prostřední části hřiště a jen (bohužel jako již v minulých zápasech) neproměňování šancí je připravilo o příznivější výsledek.

„Byť jsme na hřišti lídra soutěže prohráli, herní projev ukázal, že hrát florbal umíme, ale musíme to dokázat v průběhu celých 60 minut. Potom je v našich silách porazit kohokoliv," ohodnotil zápas trenér Jaroslav Marks. 

Branky: 1. Tomeš, 8. Pokorný, 18. Jakob, 20. Kolář, 28. Hradec - 22. Matěcha, 27. Matěcha, 52. Matěcha. Rozhodčí: Měsíček - Trnka; vyloučení: 1:2; využití: 0:0. Diváků: 20. Zásahy brankářů: Mazák 34 - Švec 24.

Přebor starších žákyň

Turnaj Turnov (sobota 21. října): FBC Liberec - TJ Turnov 2:9, TJ Turnov - Vopice SFbK Frýdlant 13:2, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 2:13.

Liga elévek

Turnaj Turnov (sobota 21. října): TJ Turnov - FBK Wings Most 2:5, Florbal Chomutov - TJ Turnov 0:1.

2. liga dorostenců

Turnaj Most (neděle 22. října): TJ Turnov - Florbal Ústí B 1:8, TJ Lokomotiva Louny - TJ Turnov 1:0

Hodnocení trenéra týmu Františka Záleského:

Tým dorostenců vstoupil do nové sezóny a oproti té loňské nezůstal kámen na kameni. Z loňských dorostenců zůstali pouze dva (Tom Jiránek a Lukáš Švitorka), zatímco zbytek hráčů, včetně trenéra, se posunuli ze starších žáků. Takže by se dalo více, méně říct, že kompletní starší žactvo z loňské sezóny letos tvoří dorostenecký tým. Do sezóny jsme vstoupili proti týmu Ústí. Je nutno přiznat, že soupeř byl o poznání lepší, zkušenější a urostlejší, což vyplývá z logiky věci, kterou jsem nastínil výše. Výsledkem ovšem samozřejmě nejsme spokojeni. Rozhodně jsme nemuseli prohrát tak značným rozdílem, kdybychom neinkasovali ve vlastní přesilovce a kdybychom dokázali pokrýt křížné přihrávky skrze vlastní obrannou polovinu, ze kterých dal soupeř většinu branek. V nejlepším světle jsme se předvedli ve třetí třetině, kdy se hrál naprosto vyrovnaný zápas.

V druhém utkání jsme narazili na Lokomotivu Louny. Hned v úvodu jsme inkasovali z důvodu nedůslednosti ve vlastním brankovišti, což se nakonec ukázalo jako rozhodující moment celého utkání. Většinu zápasu byla hra vyrovnaná a ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit moc střeleckých příležitostí. Nejlepší florbal jsme, stejně jako v prvním zápase, předváděli v poslední části hry, a to hlavně díky zlepšenému tahu na branku. V posledních dvou minutách se nám podařilo soupeře zatlačit, z několika závarů ovšem nebylo nic. Je spousta věcí, na kterých musíme pracovat a přesně to také uděláme. S každým zápasem budeme lepší a lepší!

Liga juniorek

Turnaj Jičín (neděle 22. října): TJ Turnov - KM automatik FBK Jičín 3:1, Florbal Ústí - TJ Turnov 2:2

Hodnocení trenérky Marcely Urbanové:

Prvním soupeřem byl Jičín, nad kterým zvítězily 3:1. Druhý zápas se už muselo bojovat a finální výsledek proti Ústí skončil remízou 2:2. Celý tým včetně trenéra se shodl, že oba zápasy mohly dopadnout radikálně jinak, kdyby útočné linie zaostřily na bránu. Juniorky se poučily a v dalších utkáních jsou připraveny plně využít svůj potenciál.

Přebor mladších žáků

Turnaj Turnov (neděle 22. října): TJ Sokol Koberovy-Sršni  - TJ Turnov  :10, TJ Turnov - SK Štětí  14:3, FBC Liberec grey - TJ Turnov 6:8.

Mladší žáci se poprvé v sezoně představili v domácím prostředí a po celkově velmi dobré hře vyhráli všechna svoje utkání. Největším oceněním hry turnovských hráčů, bylo hodnocení nezainteresovaných příznivců florbalu, kterým se především líbila snaha o kolektivní kombinační florbal, s častým zakončením střelou na branku soupeře. Předváděnou hru ocenili i přihlížející rodiče a to velkým potleskem o ukončení posledního zápasu. Samozřejmě, že i samotným hráčům se turnaj líbil a již se těší na další zápasy.

Související články:

Turnovské ženy na úvod sezony dominovaly

Florbalisté Turnova nestačili na Jaroměř

Florbalisté Turnova slaví první výhru, úspěšně vykročili také junioři

Čarodějové z Prahy přestříleli florbalisty z Turnova

Ještě více florbalu najdete v rubrice SPORT - Florbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dolce Caffe nabízí výbornou kávu i laskominy
Skryté skvosty Libereckého kraje 1: Skalní reliéfy Lužických hor
Turnovský kanonýr Petr Havel už střílí na nebeskou bránu
V Turnově pořádali Parkovou slavnost na počest nového potoka
Staňte se hrdým dárcem krevní plazmy a získejte za rok až 18 200 Kč

Nejčtenější články

14.07.: Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020
13.07.: Hasičský dětský tábor probíhal na Nebákově už podvanácté

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT