Fokus Fest je za dveřmi: Nalaďte se předfestivalovým programem

18.09.2016 21:30:17 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Fokus Fest je za dveřmi: Nalaďte se předfestivalovým programem

Na konci září to v semilském kině pořádně ožije! Tématem letošní filmové přehlídky Fokus Fest je totiž Bezstarostná jízda. Jak sám název napovídá, celou přehlídku zaštítí stejnojmenný film Denise Hoppera, o kterém sám režisér mluvil jako o kultovním již v době jeho vzniku a předesílal, že brzy ovlivní celou generaci tvůrců.

„Fokus Fest vypukne 30. září a potrvá do 2. října. A protože program přehlídky je v hlavních festivalových dnech našlapaný od rána do večera, rozhodli jsme se některé filmy a programy uvést mimořádně v rámci Filmového klubu již v úterý 20. 9. (Vlk z Královských Vinohrad), v pátek 23. 9. (Barvy písku) a poté bezprostředně před začátkem festivalu ve středu 28. 9. (Anthropoid, Prázdniny v Provence) a ve čtvrtek 29. 9. (Lunapark filmových vynálezů, Mexická jízda a Hasta la vista!). Budeme rádi, když do Jitřenky zavítáte již v těchto dnech. Akreditovaní budou mít vstup volný, ostatním divákům nabídneme během těchto projekcí slevu 20 % na festivalovou akreditaci," uvedl vedoucí kina Jitřenka v Semilech Ondřej Šír.

Předfestivalový program ve dnech 20. - 29. září:

Úterý 20. září v 19:30 hodin

Delegace filmu Vlk z Královských Vinohrad zavítá i do Semil a Turnova

Vlk z Královských Vinohrad | Jan Němec | ČR 2016
Příběh o filmaři vždy překračujícím čáru zavedeného slušného chování. V osudovém roce ´68 měli Češi v Cannes v hlavní soutěži tři filmy. Jejich očekávané vítězství však bylo zmařeno pseudorevolucí francouzských filmařů.
Film bude uveden za účasti delegace tvůrců. Podrobná pozvánka

Pátek 23. září ve 20:00 hodin

Barvy písku | Ladislav Kaboš | Slovensko 2015
Barvy písku jsou dokumentem vyprávějícím o zdrcující cykličnosti války. Ladislav Kaboš se soustředí na osud Slovenky Ľuby, která před lety odjela za manželem do Libye. Na pozadí pohnutého života této ženy sledujeme příběh země zmítané bratrovražednou válkou.
Po filmu bude následovat doprovodná diskuze s režisérem Ladislavem Kabošem.

Středa 28. září v 17:00 hodin

Anthropoid | Sean Ellis | 2016 | premiéra
Reinhard Heydrich, třetí nejmocnější muž nacistické říše a hlavní architekt konečného řešení židovské otázky, zemřel 4. června 1942 v Praze na následky atentátu, který provedli českoslovenští parašutisté vyslaní zpět do vlasti exilovou vládou z Londýna. Filmovou adaptaci akce zvané Operace Anthropoid zpracoval režisér, scenárista a kameraman Sean Ellis.

Středa 28. září v 19:00 hodin

Prázdniny v Provence
Vladimír Michálek | 2016 | hosté: Vladimír Michálek, Olina Kaufmanová
Léto neskončilo, zábava trvá. Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek se po zimní komedii Padesátka vrací na plátna kin s letní atmosférou a s francouzskou vůní v komedii Prázdniny v Provence.

Čtvrtek 29. září v 16:30 hodin

Lunapark filmových vynálezů | moderované pásmo pohádek
| filmová dílna | Free Cinema: program otevřeného filmového vzdělání | NFA
Lunapark filmových vynálezů se snaží dětem hravou formou vysvětlit vznik kinematografie a fungování prekinematografických aparátů neboli předchůdců filmové kamery. Programem provádějí zkušení a kreativní moderátoři a lektoři z týmu Ponrepo dětem.

Čtvrtek 29. září v 19:00 hodin

Mexická jízda | Alfonso Cuarón | 2001
Julio a Tenoch jsou stejní jako většina sedmnáctiletých kluků: vzájemné přátelství je pro ně posvátné, diktát hormonů možná ještě posvátnější. Jejich nespoutaná jízda životem však má svoji konečnou zastávku, a tou je dospělost.

Čtvrtek 29. září v 21:30 hodin

Hasta la vista! | Geoffrey Enthoven | 2011
Philip, Lars a Jozeph jsou tři mladíci po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Jenže jsou stále panicové. Pod záminkou ochutnávání vína se vydají na cestu do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit - dokonce ani jejich handicap: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý.

Zářijová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Delegace filmu Vlk z Královských Vinohrad zavítá i do Semil a Turnova

Ohlédnutí za Fokus festem 2015

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Cestovní ruch podpoří dotace z ministerstva. Žádat lze do prosince

Dvě stě milionů korun. Taková je částka, z níž mohou nyní žádat zájemci o dotaci z Národního programu podpory cestovního ruchu. Výzvu vyhlašuje ministerstvo pro místní rozvoj a uzávěrka žádostí je 17. prosince. „Cestovní ruch je oborem, který během koronavirové pandemie kvůli masivnímu úbytku turistů silně utrpěl. Dnes je již sice situace lepší, přesto je každá podpora směřovaná k poskytovatelům služeb v tomto odvětví vítaná," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Žádosti budou přijímány nejpozději do 17. prosince 2021, do 12 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod
MMN zahájila provoz nové magnetické rezonance
Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové
Liberecký kraj se stal akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT