FOTO: Autoskijöring přilákal na Kozákov 50 posádek a 1500 diváků

10.02.2015 19:08:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

FOTO: Autoskijöring přilákal na Kozákov 50 posádek a 1500 diváků

Nadšenci autoskijöringu v Pojizeří a Podkrkonoší se v neděli na Kozákově dočkali prvního letošního dílu Krkonošského poháru. Hlad po po téměř dvouleté přestávce se projevil na zájmu, když se účastnilo celkem 50 posádek a kolem trati bylo odhadem 1500 diváků.

V kategorii dvoukolek vyhrála zkušená posádka řidič Tomáš Kudrnáč a lyžař Radek Fuksa, kteří jsou i vítězové posledního seriálu v roce 2013. Kůži lacino ovšem neprodala druhá posádka Jiří Meixner - Jakub Jiránek, jenž v jedné z rozjížděk zaostali za vítězi o 7 setin a ve finále to bylo pouze 20 setin. Třetí v pořadí byla dvojice Martin Chlupáč a David Faistaver.

V kategorii čtyřkolek dosáhla nejrychlejšího času dvojice Ladislav Bagin a Jakub Jiránek, která ovládla oba závody i finále. Druhého nejlepšího času dosáhli Jiří Buriánek s Radkem Fuksou a třetí dojel Pavel Richter s Petrem Kopeckým. 

Krkonošský pohár v autoskijöringu 2015 - první závod na Kozákově<br />Autor: Jakub Jirman „Počasí bylo v neděli opravdu velice proměnlivé. Některým posádkám svítilo do očí slunce, někteří závodili v bílé tmě," poznamenal Martin Ráž z pořadatelského týmu Motorsportu Chuchelna.

Jednoho z favoritů kategorie 4WD, Martina Dolenského, potrápily ve finálové jízdě technické problémy, stejně jako Lukáše Kučeru z kategorie 2WD. O to bude boj o přední příčky v následujících dílech seriálu zajímavější. „Jinak se závod obešel bez větších problémů či havárií, pouze dva lyžaři si odnesli menší šrámy. To už je však riziko tohoto sportu a všichni na start závodu nastupují s vědomím, že se jedná o adrenalinový zážitek," dodal Martin Ráž.

Další zastávkou Krkonošského poháru jsou Roprachtice již v neděli 15. února. Bozkov hlásí přípravu tratě ve zcela nové lokalitě, takže pokud počasí bude přát, dočkají se závodníci úplně nového závodního okruhu.

Krkonošský pohár v autoskijöringu 2015:

Výsledky Kozákov (8. 2. 2015):

Dvoukolky: 1. Tomáš Kudrnáč - Radek Fuksa 2:13.75, 2. Jiří Meixner - Jakub Jiránek 2:13.95, 3. Martin Chlupáč - David Faistaver 2:15.76, 4. Aleš Kučera - Michal Buriánek 2:16.55, 5. Martin Saska - Jan Hušek 2:17,72, 6. Vratislav Kinter - Tomáš Boháček 2:20.29. Celkem startovalo 32 posádek. 

Čtyřkolky: 1. Ladislav Bagin - Jakub Jiránek 1:56.70, 2. Jiří Buriánek - Radek Fuksa 1:59.26, 3. Pavel Richter - Petr Kopecký 2:00.82, 4. Petr Svárovský - Petr Kopecký 2:04.92, 5. Miroslav Škaloud - David Faistaver 2:07.72, 6. Lukáš Salaba - Vojtěch Burian 2:09.35. Startovalo celkem 18 posádek.

Podrobná pozvánka: Na Kozákově v neděli odstartuje Krkonošský pohár v autoskijöringu

Poslední závod seriálu v roce 2013: FOTO: Bozkovský autoskijöring nezhatilo ani počasí

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky Kozákov 2015

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 50 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V semilském muzeu zahájí výstavu Z pokladů půd a depozitářů
NPL pokračuje nadstavbou, rozdělila se na dvě skupiny
V rámci Jilemnické 50 se konal třetí krajský pohárový závod žactva
Podle Polska nemá rozšiřování těžby v dole Turów vliv na české území
V semilské knihovně zahájí výstavu studentů a připravují přednášky

Nejčtenější články

27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
28.01.: Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT