FOTO: Do Podkrkonoší se slétli příznivci vozů Škoda 1203

01.09.2014 17:09:18 | Autor: pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Benecko,Vrchlabí

FOTO: Do Podkrkonoší se slétli příznivci vozů Škoda 1203

V autokempu Dolní Kalná se od pátku 29. do neděle 31. srpna konal 14. slet Škoda 1203. V pátek večer proběhlo posezení a promítání filmu z focení kalendáře, sobotní spanilá jízda účastníků projela Dolní Kalnou, Vrchlabí, Benecko, muzeum motocyklů Dolní Štěpanice a Jilemnici.

Celkem se sletu zúčastnilo kolem 60 vozů a 250 fanoušků těchto legendárních vozů. Legendární užitková vozidla 1202 a 1203 se dříve vyráběla v závodě AZNP Vrchlabí a později TAZ Trnava.

Související články: 

Obrazem: 4. ročník Pivrncovy jízdy veteránů

Obrazem: Loukotě a řemeny 2014

FOTO: Podkrkonoším projeli účastníci závodu Tatra v Českém ráji

FOTO: Historičtí krasavci projížděli Podkrkonoší v rámci Studenecké míle

FOTO: Účastníci závodu Veteránem Českým rájem zavítali do Jilemnice

Obrazem: Deváté setkání příznivců trabantů v Českém ráji

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost

Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná přestavba sportovní haly v Turnově 2
Masopustní veselí se opět chystá také v Turnově 2
Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu
Festival Žlutomodrý kocour slaví 30 let!
Kafe u Osmanyho zajíždí i do Semil

Nejčtenější články

01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl
02.02.: Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT