FOTO: Hasiči z Bozkova slaví titul Mistra České republiky v dorostu

09.07.2014 12:12:08 | Autor: SDH Bozkov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

FOTO: Hasiči z Bozkova slaví titul Mistra České republiky v dorostu

Od 2. do 6. července se konalo Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu. Velmi úspěšně si vedl Liberecký kraj i Pojizeří, když v závodě jednotlivců zvítězil Jan Lampa z Bozkova, kterého doplnily výhrou v závodě dívek Lenka Prchlíková z Jilemnice a také Anežka Masná z Těpeř!

Na špičkový atletický stadion areál VUT Brno se sjeli nejlepší jednotlivci a družstva, kteří se probojovali přes okresní a krajská kola a získali tím právo reprezentovat svůj kraj na této prestižní soutěži. Pořadatelé udělali opravdu vše pro to, aby soutěžící odjížděli z jihomoravské metropole s pocitem výjimečných zážitků bez ohledu na své výsledky a dá se říct, že se jim to opravdu povedlo.

Sbor dobrovolných hasičů Bozkov si vybojoval právo účasti hned ve dvou kategoriích. „Pro družstvo dorostenek to byl již v pořadí druhý start na mistrovství, ale Jan Lampa si mezi staršími jednotlivci odbyl premiéru. Po loňských zkušenostech jsme z důvodu lepší aklimatizace na místo soutěže vyrazili o dva dny dříve a toto se opravdu osvědčilo," uvedl vedoucí mládeže SDH Bozkov Karel Čermák.

Bozkovská děvčata se znovu přiblížila elitě

Tým bozkovských děvčat předvedl velmi kvalitní výkony a i když se nevyhnul několika malinkým zaváháním, snese jeho výkon opravdu přísné měřítko. Osobní rekordy ve všech disciplínách znamenaly v součtu celkového pořadí velmi pěkné sedmé místo a značný výkonnostní posun a přiblížení se k republikové elitě.

Honza Lampa jel především získávat zkušenosti se světem velkých soutěží a vzal to opravdu od podlahy. „Čisté testy jsou již u něj samozřejmostí, poté si vytvořil osobní rekord 17:47 v disciplíně 100 metrů překážek a na konec solidní dvojboj za 16:07 znamenal, že dokázal zvítězit ve všech disciplínách a hned při svém prvním startu na mistrovství získal titul mistra České republiky pro rok 2014!," upřesnil Karel Čermák.

Je to historický úspěch nejen pro něj, ale i pro hasiče z Bozkova, kteří se postupně začínají dostávat do povědomí republikové špičky mládežnických kategorií.

Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu - družstvo SDH Bozkov<br />Autor: Karel Čermák

Uspěla i další družstva a jednotlivci z regionu

Šampionát byl ovšem velmi úspěšný i pro další zástupce Libereckého kraje. Z šesti kategorií jednotlivců ovládli hned celou polovinu. Kromě Jana Lampy zvítězila i Anežka Masná z Těpeř a Lenka Prchlíková z Jilemnice. Sabina Votočková ze Smržovky a Martin Kozák z Vratislavic obsadili velmi pěkná pátá místa a nezklamal ani Josef Seifert z Frýdlantu.

Družstvo dorostenců z Těpeř sice doplatilo v celkovém hodnocení na pokažené testy, ale chuť si spravili krásným druhým místem v královské disciplíně - požárním útoku.

Soutěži dorostu předcházeli souboje starších dětí ve hře Plamen, kde Liberecký kraj reprezentovalo družstvo z Poniklé a v silné konkurenci rozhodlo v poslední disciplíně výborným požárním útokem o zisku krásných bronzových medailí.

„Toto mistrovství republiky se povedlo nejen po pořadatelské stránce, plnými tribunami diváků, ale bylo hlavně velmi úspěšné pro reprezentanty Libereckého kraje. A nás těší dvojnásob, že bozkovští hasiči k tomuto úspěchu přispěli nemalým dílem," byl spokojený Karel Čermák.

Rozhovor s čerstvým Mistrem republiky:

Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

Rozsáhlé fotogalerie Karla Čermáka z celého hasičského šampionátu:

Čtvrtek: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20141/index.htm
Pátek: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20142/index.htm
Sobota: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20143/index.htm
Neděle: http://www.sokolovnabozkov.cz/hasici2014/repka20144/index.htm 

Další hasičské soutěže:

FOTO: Mladí bozkovští hasiči získali dva postupy na české finále

Družstvo semilských hasičů zvítězilo na krajské soutěži v požárním útoku

FOTO: Družstva mladých hasičů bojovala v Semilech na soutěži Plamen

Další články najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 44 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji bude Zdeněk Chmelík

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji se stal zastupitel města Liberec a technický ředitel výrobní firmy Zdeněk Chmelík. Na dalších místech kandidátky najdeme lékaře Miloše Rejmonta, krajinného inženýra Jiřího Klápštěho nebo ředitele jazykové školy Jiřího Vondráčka. TOP 09 bude kandidovat v koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). „Česká republika potřebuje plán pro cestu z krize, musíme konečně rozsvítit světlo na konci tunelu. Jako podnikatel sám moc dobře vím, jak těžké to dnes podnikatelé mají. Řadě z nich koronavirová krize zničila podnikání, jiní se drží zuby nehty a docházejí jim síly. Stát se bohužel na některé z nich úplně vykašlal a jiným poskytl jen nedostatečnou podporu. To jsou problémy, které musíme začít řešit co nejdřív,“ řekl lídr TOP 09 Zdeněk Chmelík.

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sklářský gigant Crystalex přežil vlastní smrt
Podkrkonošská uzenina z Bělé sklízí úspěchy celá léta
Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři
Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
Data ze sčítačů potvrzují výjimečnost turistického roku 2020

Nejčtenější články

02.03.: Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
01.03.: ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
01.03.: Policisté kontrolovali mezi Turnovem a Svijany dálniční známky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT